SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing i Muay Thai w pigułce – wywiad z Arturem Zającem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


CZĘŚĆ PIERWSZA

Autor: restler
dla Fight24


W styczniu wybrałem się do Legionowa z sześcioma pytaniami do Artura Zająca, trenera, zawodnika i organizatora. Jego pasją są sporty walki i z planu wywiadu na sześć pytań zrodziła się 2 godzinna konwersacja, a raczej monolog, o początkach Kickboxingu, Muay Thai, organizacji gal i dobieraniu sprzętu sportowego. Monolog, gdyż ja zaciekawiony słuchałem Artura, co raz przerywając mu, by wyciągnąć więcej szczegółów. Przedstawiamy wyczerpujący i niezwykle ciekawy wywiad z Arturem Zającem. Naprawdę gorąco polecamy wszystkim urodzonym w ostatniej dekadzie XX wieku i młodszym.

Fight24.pl: Witaj Artur! W tym roku zorganizowaliście Mistrzostwa Polski Oriental Rules pod patronatem PZKB. Wcześniej organizowałeś gale zawodowe. Skąd taka nagła zmiana preferencji?

Artur Zając: Dokładnie, w tym roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy zawody amatorskie, z czystej ciekawości. Zaskoczyła nas bardzo pozytywnie frekwencja oraz reakcja zawodników, którzy przyjechali na nasze zawody. Fighterzy byli zadowoleni, że nie musieli jechać przez pół Polski, tylko mieli zawody w centralnej części kraju. Zrobiliśmy relację video z gali, którą będziecie niebawem mogli obejrzeć. Niestety na żywo nie komentował u nas Krzysztof Łukasiewicz, ale miejmy nadzieję, że uda nam się dograć komentarz.

F24: Dlaczego już nie organizujecie gal Battle of the Dragons? Przecież sportowo to były doskonałe gale, walczył Artiom Voskobolnikov, Tomek Sarara i inni naprawdę doskonali zawodnicy.

AZ: Zajęliśmy się czymś innym. Plany na kolejne gale są, ale na razie sami nie jesteśmy w stanie zorganizować kolejnych gal. Stawiamy na gale zawodowe, tradycyjne, ale myślimy również o Lidze Muay Thai i K-1. Jeśli chodzi o tą ligę to postawimy raczej na formułę Pro Am, żeby zawodnicy mogli się przyzwyczajać do zawodowych walk, zanim wyjdą walczyć o poprawienie rekordu. Obserwuję polską scenę i widzę, jak organizatorzy starają się to robić we Wrocławiu, Szczecinie, jak Tomek Makowski to robi. Tutaj w Warszawie okazuje się, że nic nie ma, a klubów multum, więc zapotrzebowanie na takie starty jest ogromne. Sami zaobserwowaliśmy to na przykładzie zawodów w Pomiechówku pod Warszawą, gdzie ludzie z okolicy byli bardzo zadowoleni, że nie muszą jeździć do Wrocławia czy do jakiegoś innego Kalisza, tylko mają zawody pod nosem, a że Mistrzostwa Polski to tym bardziej ich zmotywowały do przyjazdu.

czytaj więcej
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


CZĘŚĆ DRUGA

Autor: restler
dla Fight24


Zapraszamy do drugiej części lektury wywiadu z Arturem Zającem, pasjonatem, zawodnikiem, trenerem. W drugiej części znajdziecie równie interesujące fakty i opowieści, podobnie jak ja przeprowadzając wywiad z Arturem.

F24: Mariusz teraz podpisał kontrakt z organizacją ProMMAC i będzie się bił w MMA…

AZ: I bardzo dobrze, trzymam za niego kciuki i wiem, że on da sobie radę w tym sporcie. Wiadomo już z kim będzie walczył?

F24: Przeciwnik jeszcze nie jest znany, ale mam nadzieję, że na początek nie dadzą mu wirtuoza parteru, z czarnym pasem BJJ…

AZ: Ja myślę, że w tej organizacji raczej będą stawiać, tak samo jak w PLMMA, na dobre walki w stójce, na zawodników, którzy preferują walkę w stójce. Tomek Drwal też jest przecież dobrym Kickboxerem. Widziałem jego walki i powiem Ci, że on śmiało może próbować swoich sił w K-1. Bardzo dobrze walczy w stójce, walczył w UFC, a wiadomo, tam bez dobrej stójki nie ma co nawet marzyć o wygrywaniu walk.

F24: Wróćmy jednak do Mariusza. Jak oceniasz jego szanse?

AZ: Myślę, że on sobie poradzi. Osobiście podziwiam i szanuję Mariusza. Według mnie jest to najbardziej utytułowany zawodnik w Muay Thai z Polski. Ma całą masę medali z imprez amatorskich o różnej radze i w różnych sportach, w zawodowym sporcie również wiele tytułów. Czytaj więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kickboxing oriental rules

Następny temat

Dieta na pozostaniu w wadze

WHEY premium