SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing Muay Thai Boks vs Karate Kyokushin

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 645 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8766
SoulReaver
jakie są treningi karate to też zależy od klubu i trenera.

a tak ogółem
co z tego iż karateka ma super wytrzymałość na ciosy na korpus skoro dostanie mocno w pape i padnie znokautowany zresztą nie znam karate w której się trzyma gardę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246
Powtórze pytanie co myslicie o konfrontacji Boksu z Kyokushin??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Fiuczer
jak bokser dostanie mocnego lowa na nieobitą noge, to uklęknie - jak karateka dostanie strzała w pape, to pójdzie spać
nie da sie porównywać stylu, gdzie masz tylko uderzenia rękami ze stylem, gdzie masz i ręce i nogi

Olek:
Sport i sztuka walki to TO SAMO
nie zgodze sie przykład: dziś poszłam na trening tradycyjnego muay thai - przez godzine fruwałam sobie z technikami, których na ringu nie użyje raczej nigdy sportowe muay thai, które na co dzień trenuje jest ZUPEŁNIE inne

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5047
Ja ponad 10 lat trenowałem kyok - po czym z 2,3 lata temu zacząłem trenować MT - przyznam poczatki były ciezkie jeżeli chodzi o garde - dużo obrywałem na głowe, ciężko mi było coś zblokować, uderzanie też troche inaczej wyglądalo, kombinacje itd. poruszanie się w walce również jest inne - ale po czasie się przestawiłem. Z kopnięciami wiadomo większych problemów nie bylo.

Kyok napewno wyrobił we mnie wytrzymałość i upartość - więc podstawy solidne - z drugiej strony wyrobił też we mnie sporo złych nawyków i niepotrzebnych kontuzji, z którymi trzeba się zmagać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
W określonej płaszczyźnie (w tym wypadku w stójce) wszystkie style muszą być podobne, bo podlegają tym samym prawom mechaniki ludzkiego ciała. Różnice mogą występować wyłącznie w ilości stosowanych technik i w metodyce treningowej. A te parametry są niestety zmienne W historii kyoka były momenty chwały (dokopywali w końcu tajom równo), potem były upadki spowodowane złagodzeniem stylu i skutki widać po dzień dzisiejszy. Na szczęście kyok się podnosi, bo coraz częściej trenerzy rozumieją, że likwidacja uderzeń na głowę to absurd.
Na dzień dzisiejszy osobiście w starciu równie dobrze wyszkolonego (zakładając trzymanie się technik dozwolonych w metodyce stylu) karateki i boksera stawiałbym raczej na boksera

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20005
Ja trzymam się opini,że nie walczy styl tylko człowiek.Znam chłopaka,który od 3 lat trenuje Kyokushin i powiedzmy,że jest niezłym zawodnikiem.Miałem okazje kilka razy z nim sparować boksersko i bez problemu dawał sobie rade.Nie raz mówił,że mu jest wszystko jedno czy uderza prostego na "klate" czy na twarz.A nigdy nie miał na treningu tego typu sparingów

How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5047
Nie raz mówił,że mu jest wszystko jedno czy uderza prostego na "klate" czy na twarz

ale napewno nie jest mu wszystko jedno czy obrywa na klate czy na łeb
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Ten typ jest upośledzony?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Drodzy koledzy i koleżanki że tak sobie pozwolę zażartować

Skopiowałbym swoją wypowiedź z tamtego forum ale nie zrobię tego bo zbiorę bana za plagiat

Trenuje boks i KK bo moim zdaniem te 2 rzeczy fajnie się uzupełniają. ( jednak coraz poważniej rozważam zastąpienie boksu Daido Juku Kudo ) Swego czasu chciałem sam przenieść się na MT co zresztą pisałem. Jednak w treningach MT brakowało mi tego czegoś co mam na KK. Kolega zawsze się ze mnie śmieje i mówi ,,A idź ****a kłaniaj się swojemu senseiowi'' ( pozdro Bosao )
Jednak to wszystko daje ten niepowtarzalny klimat który mam na treningach Karate.
Śmieszy mnie strasznie jak ktoś się zawiesi i rzuca hasłami jak za komuny: ,,miszcz boksu rozwaliłby karateke!! Nie bo miszcz karate rozwalił by boksera!!!''
Bokser i Karateka dysponują szeregiem technik które po zastosowaniu dają im pewne zwycięstwo.
I gadka typu ,, bokser skróci dystans i wklepie karatece'' jest jałowa bo jaką mamy pewność ze zdąży skrócić ten dystans i nie zbierze najpierw kopa w choćby jajka czy udo?? Z2 zaś strony jaką mamy pewność ze owy karateka zdąży kopnąć boksera zanim ten skróci dystans??
Na to nie ma reguły. Ten który zdecyduje się pierwszy na atak zwiększy tym sposobem swoją szanse na wygraną.
Tu duże znaczenie ma Twoja psychika, szybkość reakcji i analizy sytuacji. Tak walczy człowiek a nie styl. Jednak styl daje mu pewien arsenał technik i przygotowanie które on w walce wykorzysta.
Trenując Aikido (mam nadzieje że Cavior mnie za to nie złotosi) nie masz przygotowania do walki w full kontakcie. A brak sparingu sprawia że w walce z Bokserem lub karateką niezbyt będziesz wiedział co się w ogóle dzieje dookoła
Po prostu są style lepiej i gorzej przygotowujące nas do walki z kimś z umiejętnościami w walce wręcz.
Wg mnie wszystkie style w formule Full Contact dają swoim adeptom
mniej więcej zrównoważone przygotowanie do starcia pomiędzy sobą.
A wynik jest już uzależniony od nas samych a w szczególności od naszej psychiki.

Dziękuję

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
są style lepiej i gorzej przygotowujące nas do walki z kimś z umiejętnościami w walce wręcz
O tym właśnie rozmawiamy Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Kyok kyokowi nie równy. Inaczej wyglądał jako dzidziuś, inaczej 10 (a nawet 5) lat temu, inaczej zaczyna wyglądać dzisiaj, choć wciąż nieoficjalnie. Jeśli zaś chodzi o wersję oficjalną i wciąż obowiązującą to paradoks Kano dotyczy nie tylko ogółu ale też szczegółu. Techniki jakby nie były mordercze to nie "przesparowane" nie zadziałają. Nie uderzasz w walce na głowę, nie masz konieczności przebijać się przez gardę przeciwnika, to tak na prawdę nie wiesz jak robić to sensownie. Nie jesteś przyzwyczajony do skutecznego bronienia twarzy to jej nie obronisz.
Żeby nie było, ja mam bardzo dużą sympatię do kyoka, podobnie jak Ty lubię tą całą tradycyjną otoczkę (umówmy się, że z perspektywy walki absolutnie zbędną włączając w to kata, wręcz niepotrzebnie zabierającą czas, który można przeznaczyć na trening ), niemniej nie można patrzeć na swój styl ze ślepym uwielbieniem i nie dostrzegać konieczności pewnych reform. Jeśli karatecy znów chcą lać tajów, muszą uprawiać to samo karate, które uprawiali wtedy, gdy ich lali. Proste.
Podobnie w dyskusji "stójka vs. parter" trzeba być świadomym, że żadne nie jest 100% rozwiązaniem. Po prostu trochę dystansu do tego co się ćwiczy, a bramy mądrości zostaną przed Tobą otwarte

Zmieniony przez - kopt w dniu 2009-01-06 07:54:21

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kłopot z wyborem

Następny temat

Nagła obrona z nieciekawym gościem - co zrobić?

WHEY premium