SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kettlebelle i plyometria

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
Przeczytałem wiele forów dlaczego warto ćwiczyć Kettlebellami. Ale od początku - obecnie ćwiczę z obciążeniem własnego ciała i już powoli 'przestają' przychodzić efekty i siłowe, i masowe. Trening ten miał zwiększyć siłę w sportach walki, ale nie wiem czy siła statyczna coś da.

Czytałem, że kettlebelle są warte zakupu bo rozwijają siłę funkcjonalną, szybkość a co za tym idzie moc (jeśli źle mówię to poprawcie). Myślałem, aby trening bieżący przestawić na crossfit z kettlebellami, drążkiem i ćwiczeniami plyometrycznymi (choćby pompki z wyskokiem). I tu nasuwa się parę pytań:

1.Czy plyometria wyrabia siłę ? Czy trzeba najpierw mieć 'trochę' siły statycznej, aby przetworzyć ją w dynamiczną ?
2.Czy kettlebelle rozwijają masę ? (czytałem, że siłę ale o masie nic nie wspomniano).
3.Czy gdybym ćwiczył 'nowym' programem, masa by spadła czy poszłaby do góry?
4.Czy wymachy kettlami mocno angażują nogi ? Zależy mi aby nogi nie stały się duże, i tak już są..
5.Czy efekty ćwiczenia kettlami tak jak piszą są prawdziwe ? Wiele było tematów na temat jakiś tam ćwiczeń, same och i achy, a jak minie jakiś czas to efektów brak.
6. Jeżeli wprowadzę nowy trening, to zrezygnować ze starego ? Czy tylko ograniczyć?
7.Lepiej kupić 2 kettle czy 1 porządny w zupełności wystarczy ?
8.Czy trening kettlami może dać ostry wycisk ? Na filmikach wydają się one prostym ćwiczeniem (niech się wypowie osoba, która ćwiczy tym cudem)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Co do masy: ćwiczenia z obciążeniem to większy wydatek kcal, pewnie podkręci Ci to metabolizm i będziesz potrzebował więcej żarcia, ale jak nie będziesz więcej jadł, masa nie pójdzie w górę. Czy plyometria wyrabia silę? każdy trening, w którym progresujesz ciężar, wyrobi Ci siłę. Co do efektów: jak będziesz rzetelnie i solidnie machał, regularnie, progresował z treningiem, na pewno efekty będą. Ja bym zrezygnował ze starego trenu. Ja bym kupił jednego kettla, o takim ciężarze, jakim dasz radę machać, bo jak nie podniesiesz 20 kg, po co kupować 24 kg? Tak, da Ci ostry wycisk, pod warunkiem doboru odpowiedniego ciężaru

Pyt. 2 - dziwnie sformułowałeś, ćwiczenia złożone angażują całe ciało, po prostu do takiego wymachu czy high pulla bierzesz taki ciężar, z jakim dasz radę zrobić, najlżejszy kettel to chyba 4 kg, jeśli nie dasz rady tego podnieść, to tak musisz jeszcze trochę poćwiczyć;);)

pyt. 4 - tak, nogi pracują przy wymachach, ale to na zasadzie dynamicznego wybicia, to nie jest ćwiczenie stricte na nogi, jak przysiad czy tam uginanie. Zresztą, jako fighter nie bój się ćwiczenia nóg, od nich płynie siła do zadania ciosu czy wyniesienia przeciwnika w powietrze, zapaśnicy raczej mają mocne uda. Ile masz w udzie, że tak narzekasz, 70 cm?;) Zresztą, duże nie znaczy silne, skoro ćwiczysz pod ką tem sw, nie zaniedbuj tej partii ciala, bo boisz się, że ,,urośnie"

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-12-04 22:59:10

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-12-04 23:03:31

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
Jedną reką podniosę 14~15kg (choćby uginanie bicepsa), więc powinienem kupić 20-24kg kettle ? Czy może lżejszy, bo czytałem, że pomimo 'małego ciężaru' kettle są naprawde trudne do opanowania. Dużo osób na SW ma 'chude' nogi, ale wysportowane. Jak wiesz - na SW są kategorie wagowe, a w nogach 'masy' mam najwięcej, więc nawet pragnąłbym spalić te mięśnie nóg co mam, szczególnie z łydek (Myślałem o bieganiu po treningu siłowym nóg, aby doprowadzic do wielkiego katabolizmu).

Jak robić progresje na kettlach ? Nie będę ich kupywał przecież co miesiąc czy dwa. Skoro mówiłeś, że angażują całe ciało - klatkę piersiową też ? Wkońcu większość ćwiczeń kettlami (te na dynamikę) robisz na stojąco. Czytałem w książce, że trzeba mieć dobrą siłę statyczną aby robić siłę dynamiczną. Więc jak to wreszcie jest ? Czy masa w takim razie spadnie jeżeli będę robił plyometrie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Kettlami możesz robić naprawdę wiele ćwiczeń, jak
kupisz 2 sztuki możesz robić rozpiętki czy przenoszenia na klatę. Nie ma czegoś takiego jak miejsxowe palenie tłuszczu, jak masz za dużą wagę do swej kategorii, to zbijasz, wtedy tłuszcz leci całościowo, a nie tylko z wybranych punktów. To chcesz redukować czy masować, bo już nie czaję.

Siedząc w sw, wiesz na pewno jak wyglądają treny takiego Overeema czy innego Rampage'a: ile godzin dziennie oni pakują na siłce. Nawet Piotrowski nie gardził sztangą. Więc nie wiem skąd ten strach przed kupieniem kilkunastokilogramowego obciążnika. Zachowasz ten dodatni bilans kcal, to masa nie spadnie. solidny tren i ujemny bilans, masa spadnie, tak to działa.

Weź poczytaj tu na forum dzienniki chlopaków trenujących z kettlami, Panteona czy Dremora, Dremor akurat też ćwiczy sw. ja bym na Twoim miejscu wziął taki ciężarek do ręki i spróbował wykonać wymach czy tam rwanie, akurat 20 kg kettla bym nie kupował.


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-12-05 20:26:27

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-12-05 20:30:50

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
Mam niesymetryczne ciało, bardzo mało tłuszczu. Chcę zbudować większą górę i mieć mniejszy dół. To w takim razie ile kupować? 16kg ? Nie mam za bardzo jak wypróbować kettla, nie chodzę na siłkę ani nie mam nikogo znajomego, kto posiada kettla :)

Zmieniony przez - guzik1418 w dniu 2012-12-05 21:35:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Po pierwsze: wiele z ćwiczeń kettlami da się wykonać tak naprawdę hantlą, więc jeśli masz klopoty z kasą, kup jakiegoś hantla z możliwością dokręcania obciążenia i zapas talerzy, wtedy nie będziesz musiał co pół roku kupować nowego kettla. ale to już jak wolisz. Jak kupisz 16 kg i będzie za ciężko jednorącz, najwyżej będziesz trzymał oburącz;) Skoro masz asymetryczne ciało (ciekawe jak to wygląda) nie pogłębiaj tej dysproporcji i nie zaniedbuj nóg, weź tu z sfd jakiś plan na kettla i ćwicz wedle niego.

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-12-05 21:53:59

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
Zapomniałem wspomnieć, że nogi są mocniej zbudowane od góry, to rozumiem przez dysproporcje. Jeśli kupie zwykły hantel, to ciężar będzie rozłożony równomiernie, nie jak w kettlu. Podobno kettle wyrabiają bardzo dobrze przedramiona (najbardziej górne) to prawda ? Jeśli 16kg jednorącz będzie za dużo, to czy 16kg oburącz przyniesie jakiś efekt ? Na ile powinien mi starczyć taki kettlebell ? Czy może kupywać tak ciężki kettl, aby oburącz było ciężko, to wiadomo, że by wystarczył na długo chyba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
W kettlu ciężar też masz rozłożony równomiernie, środek ciężkości jest tylko inaczej ułożony, przecież to kula. w hantelku jak masz za małą dłoń to też ciężko złapać dobry uchwyt na gryfie. Na określoną partię ciała są konkretne ćwiczenia-Tobie chodzi pewnie o mięsień ramienno-promieniowy, na to działają np uginania młotkowe, stojąc lub na modlitewniku. Możesz robić kettlem lub hantelką. A przedramiona wzmacniają się najlepiej pracą fizyczną czy trenem na sztandze z solidnym ciężarem, wiosło, mc, te sprawy. może przestań rozkminiać tylko się zdecyduj?;)

Ps. Nogi zawsze będą grubsze od ramion, taka ich natura. no, chyba że chcesz mieć 50 cm w bicu i 48 cm w udzie, ale to już zakrawa na patologię;)

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-12-05 23:48:09

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 826 Napisanych postów 4538 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262219
kettlebell bardzo dobrze rozwija barki i nie ma co porównywać do sztangielek, przełożenie ciężaru w kettlebell jest mniej odczuwalne niż na sztangielce. A podczas ćwiczeń barków kettlebellem, atakujemy mięśnie całkowicie pod innym kątem, iż kettlebell spoczywa nam po zewnętrznej stronie ręki na przedramieniu. Ogólnie super sprawa, 2 razy miałem okazje się tym pobawić i polecam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki sprzęt kupić do 200 zł?

Następny temat

Siłownia na strychu.

WHEY premium