SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kawa w wieku 16 lat

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 494

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 15 lat Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 171
Witam, mam świeże 16 lat i od długiego czasu pijam kawę . Chyba już zacząłem to robić jak miałem 11 . Później zacząłem palić faje , wiadomo pierwsze alko, imprezy itp. Rzuciłem te ostatnie 2 rzeczy całkowicie . Ogólnie staram się odżywiać dobrze, jakieś tam ćwiczenia też wpadają , waga 73kg 180cm . Wchodzę na masę , bo chce dobić tak do 78-80kg, tyle ile ważyłem w wakacje . Piję około 2 szklanek kawy dziennie . Bez mleka, 1 łyżeczka cukru . Około 3 czubate małe łyżki . Nie mam żadnych skutków ubocznych. Jedyna rzecz to uzależnienie, jakieś jest ,bo nie byłem w stanie tygodnia wytrzymać…
Więc tak , moje pytanie jest takie :
Czy kawa wpływa jakoś na rozwój/dojrzewanie ? Wzrost / męskie cechy fizyczne / itp . Czy to może hamować potencjał ?
Czy kawa rzeczywiście ,,nie szkodzi,, a wręcz chroni przed niektórymi schodzeniami tak jak to można wyczytać w necie ?
Ogólnie lepiej ,, rzucic „ mimo że nie mam żadnych z tym problemów które odczuwam ?
Pozdro


( nie wiem czy post jest w dobrym dziale )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33080 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Pij z umiarem na zdrowie , lepiej sięgać po kawę niż jak większosć ludzi pierwsze co robi to kupuje energetyki jak potrzebują kopa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jeżeli chodzi o wiek, to nie ma ograniczeń pod kątem spożywania kawy u osób młodych. Problem jest tutaj taki, który zaobserwowałeś na swoim przykładzie. Psychika w tym wieku nie jest jeszcze dobrze rozwinięta. Z tego też względu, osoby młode mają większe skłonności do uzależnień i stosowania innych środków mających już negatywny wpływ na organizm. Późnej może mieć to negatywny wpływ na całe życie. Skoro sam zauważyłeś, że jesteś uzależniony, stosowałeś również inne środki, jak alkohol, itp., to sugeruję jednak leczyć uzależnienie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106170
Lepsza taka kawa niż jakieś energetyki czy przedtrengowki spod lady. Ludzie ten napój spożywają od wielu lat i jeśli nie masz jakiś problemów ze strony układu krezeniowego to nic Ci nie będzie chyba że zaczniesz pić na dzień jakieś ogromne ilości tej kawy ale z tego co piszesz to nie pijesz jej niewiadomo ile
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

Następny temat

Makroskładniki - ilość w diecie

WHEY premium