SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kawa i kreatyna - można łączyć?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 760
Piję kawę kilka razy dziennie ale taka słaba rozpuszczalna o intensywności 2. Słaba i mała
Czy bardzo będzie to przeszkadzać z braniem kreatyny itp czy nie ma to nic do rzeczy? Nie wiedziałem w jaki dział to wplepic.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450
Już dawno temu obalono ten mit, tutaj wszystko zostało wyjaśnione również i dokładnie opisane:
Polecamy również: Kreatyna a kofeina, czy można pić kawę biorąc kreatynę?


Można łączyć kreatynę z kofeiną, często takie połączenie znajdziemy w np. preparatach przedtreningowych, takich jak:
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Pre_Workout_Pro_Series-opis36346.html#wartosci
https://sklep.sfd.pl/ALLDEYNN_POWERROSE-opis41087.html#wartosci
https://sklep.sfd.pl/LOCO_Energy___Speed-opis42041.html#wartosci

Nie ma obaw, żebyś nawet porcję kreatyny w kapsułkach popił kawką, albo w pobliżu wypitej porcji kreatyny dorzucił sobie kawę. Można tak robić - bez żadnych obaw, na zdrowie!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699736
Przecież już dostałeś odpowiedź na to pytanie w temacie o spalaczu . Kofeinę można łączyć z kreatyną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 760
Hej Flex. Miałem bardziej na myśli jak sobie walne 4/5 takie kawki dziennie. Czy to po prostu nie ma znaczenia?

EDIT nie mam pojęcia ile to ma mg. Tylko tyle, że ma 2 intensywności. Jest po prostu słaba


Zmieniony przez - els94 w dniu 2023-10-04 17:06:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699736
Nie ma znaczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12061 Napisanych postów 160511 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234651
Witaj oczywiście kiedyś był to nic wielokrotnie powielany że kofeina działa antagonistycznie do kreatyny i jednak już kilka lat wstecz zostało to obalone. Przykładem Są choćby z taki kreatynowe Gdzie często do przedtreningówek dodawana jest kofeina czy inne stymulanty działające diuretycznie. Oczywiście pijąc sporo kawy musisz zadbać o to aby przede wszystkim uzupełniać magnez w swojej diecie jaki zadbać o to aby również znajdowało się w niej odpowiednio dużo wody kawa nie powinna być głównym sposobem na nawodnienie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 760
No rozumiem. Staram się pić dużo wody. Nie wiem ale od niedługiego czasu zacząłem pić więcej tych kaw. W takim razie kupię magnez. I tak kupuje complex witamin to kupię magnez i przy okazji omegę od sfd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Szkodliwość kawy jest przereklamowana kiedyś miałem okres że waliłem 8 kaw sypanych I do tego be power litrowy z biedry a poziom magnezu był idealnie w połowie normy.
Idź sobie do diagnostyki i zbadaj poziom magnezu za 20zł będziesz widział czarno na białym czy jest sens suplementować
Co do picia więcej i więcej to normalne bo im częściej pijesz tym robisz większą tolerancję i z czasem coraz słabiej na ciebie działa dlatego warto robić sobie przerwy od kofeiny żeby się nie uzależniać bo później nie dość że nie działa to zaburza sen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 760
No taki jakiś zamiennik sobie znalazłem te kawę. Sypanej to nawet nie tykam
Źle się czuje po niej. Charakter nalogowca... Aby mi tak w siłkę weszło heh


Zmieniony przez - els94 w dniu 2023-10-04 20:41:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33096 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Kawa ma wiecej własciwosci prozdrowotnych niż negatywnych to pij jak lubisz :) z czasem oczywiscie zwieksza sie tolerancja ale dużo osób pije głównie dla smaku a nie do kopa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 215 dni Przeczytanych tematów 760
monkey22 - Masz na myśli nawet te kawę rozpuszczalność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12061 Napisanych postów 160511 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234651
ogolnie jakosc kawy rozpuszczalnej jest juz duzo lepsza niz kiedys:)
oczywiscie nic nie zastapi kawy swiezo mielonej z dobrej jakosci ziarna :) to co mamy na rynku tzw. kawa przemyslowa tez zawiera w swobie ziarna z defktami palenia czy nawet ziarna, ktore byly chore w rozumieniu tego, ze roslina miala jakas chorobe. Tutaj jest podobnie jak z kazym innym produktem zywnosicowym. Zerknij tez na kawke od sfd
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_FitKing_Energy_Strong_Coffee_Karmel-opis41645.html
1 filizanka ma 200 mg kofeinki wiec jest jak dobre espresso:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cytrulina i AAKG - jakie wybrać?

Następny temat

Activlab Witamina D3 8000IU - opinie

WHEY premium