SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kaloryczność diety na masę i kilka innych watpliwości

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2050

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć :)
Mam kilka pytań odnośnie diety na masę i kwestii z nią związanych, ale zacznę może od opisania początków mojej diety.
Generalnie korzystam z usług dietetyka i w ciągu ostatnich 5 tygodni zrzuciłam jakies 4-5 kg (24 lata, wzrost 168cm, waga z około 60 na 56; LBM z 46 kg na 44,5kg; TBW z 33,1kg na 32,0kg; MBF z 15,3kg na 12,7kg). Kaloryczność diety była rożna, w granicach 1300-1500 kcal. Ćwiczyłam w domu aeroby i jakieś programy ćwiczeń + 2-3razy w tygodniu biegałam.
Aktualnie chciałabym robić masę :). Może na początek nie mam jakich wygórowanych ambicji, ale chciałabym wzmocnić i ujędrnić ciało oraz podnieść i powiększyć pośladki, bo dorobiłam się płaskodupia. I tu pojawiają się moje pytania.
Dietę mam rozpisaną na jakieś 1700-1800 kcal, w tym 1,5g białka na kilogram masy ciała. Czy to nie za mało kalorii?
I czy to w ogóle dobry pomysł zaczynać robienie masy na wiosnę? Czy jednak nie skończy się to ponownym pojawieniem się tłuszczu? Zbliża się lato i nie chciałabym znowu zrobić się tłusta. Wiem, że od mięśni waga wzrośnie, wiem tez że nie zbuduję ich z tygodnia na tydzień, ale boję się że tłuszcz znowu mi się poodkłada.
I ostatnie. Dietetyczka zaleciła mi trening crossfit. Co najmniej 4 serie ćwiczeń, każda seria trwa 6minut i zawiera w sobie 6 ćwiczeń, trening co drugi dzień. Czy to na pewno wystarczy?
Dziewczyny proszę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Z robieniem tzw masy moze wiazac sie przybranie na wadze. Ile z tego bedzie miesni ile fatu to inna sprawa. Jezeli jestes wrazliwa w kwestii cyferek na wadze i chcesz blyszczec na plazy to moze poczekaj bo psychicznie bedzie ciezko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Wypełnij ankietę naszego działu - znajdziesz ją w temacie podwieszonym z regulaminem działu. Bez niej jakiekolwiek rady są bardzo utrudnione.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
A dietetyczka w ogole wie czym jest crossfit i jakiego przygotowania motorycznego potrzebuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O rany, przepraszam za tą ankiete, nie wiem jak to usunąć.
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: magda_l
WIEK: 24
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2 miesiące

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 56
WZROST: 168
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA:
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Zbudować masę mięsniową i wzmocnić ciało

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) odchudzająca 1300-1500 kcal/ 5 tygodni/ rozpisana przez dietetyka

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? jak wyżej, do tej pory chudłam

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE NIE

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
Do tej pory programy treningowe typu brazill butt lift, chodakowska itp.
Dostępne mam hantle po 5kg każdy z możliwością dołożenia 5kg oraz obciązniki na kostki

Obwody dodam po południu


Zmieniony przez - magda_l w dniu 2016-05-23 11:13:24

Zmieniony przez - magda_l w dniu 2016-05-23 11:13:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tetiszeri
A dietetyczka w ogole wie czym jest crossfit i jakiego przygotowania motorycznego potrzebuje?


Prowadzi zajęcia crossfit na siłowni, ale poza tym nie potrafię zweryfikować jej wiedzy. Twierdzi, że ćwiczenia z własnym ciężarem i takie jak opisałam w pierwszym poście wystarczą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dubel


Zmieniony przez - magda_l w dniu 2016-05-23 11:32:52
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Wrzuc prosze swoje zdjecia i zrzut miski z potreningu.pl

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spennende
Wrzuc prosze swoje zdjecia i zrzut miski z potreningu.pl


Miska będzie wieczorem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Ktos kto cwiczyl Chodaka i nie ma pojecia o treningu z obciazeniem ( wykorzystywanym w crossie) powinien najpierw przejsc przez ocene i przygotowanie do czegos takiego. W poscie nr 1 nie ma opisu cwiczen tylko 4 serie po 6 min. Jakos nie widze dobrego przejscia od podskokow do zarzutow. Na diecie 1700 to sie miesa nie zbuduje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tetiszeri
Ktos kto cwiczyl Chodaka i nie ma pojecia o treningu z obciazeniem ( wykorzystywanym w crossie) powinien najpierw przejsc przez ocene i przygotowanie do czegos takiego. W poscie nr 1 nie ma opisu cwiczen tylko 4 serie po 6 min. Jakos nie widze dobrego przejscia od podskokow do zarzutow. Na diecie 1700 to sie miesa nie zbuduje.


Z obciązeniem ćwiczyłam około roku temu, ale specjalistką nie jestem i wolę uważać żeby zwyczajnie nie zrobić sobie krzywdy. Tzn. chciałabym ćwiczyć z obciązeniem, ale wiem, że na poczatek będę musiała korzystać z czyjejś pomocy.
Miałam jeden trening crossfit który mam wykonywać w domu, w zasadzie bez obciążen, chyba że sama sobie dołożę.
Ćwiczenia to burpees z delikatnym opadem do podłogi, plank, pompowanie pośladków w podporze na łokciach, cos na skosy, przysiady i rozpiętki.

Mogłabyś coś więcej napisać o kaloryczności?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Crossfit w domu???? Ktokolwiek Ci to polecil chyba nie wie czym jest crossfit. Chociaz....jezeli masz sztange olimpijska w domu z pelnym obciazeniem i drazek do podciagania i skrzynie do naskokow to moze. Wtedy zazdroszcze domowej silki. Jezeli to ma byc z hantlem 5 kg to nie ma to nic wspolnego z crossfitem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowanie mięśni u kobiet. Trening na 5 dni

Następny temat

Zawalczyć o siebie z niedoczynnością

WHEY premium