SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalistenika jak zaczac?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4900

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
nie wiem nie probowalem, moja przygoda z kalistenika opierala sie tylko na lafayu i zadowolny jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 137
co do mojego LPA to dopiero od dzis mam konto tutaj. nie trzeba miec konta zeby czytac artykuły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
karolface
dzieki wielki bo duzo cennych informacji mi przekazałes. to ma sens.
wiadomo ze na poczatku musze sie przygotowac i zwiekszac poziomy trudnosci. a co sadzisz na temat ksiazek Paula Wade i Oliviera Lafay? czy mozna zaczac odrazu sie stosowac do wskazowek czy pozniej wprowadzic?

Wg mnie Lafay do niczego, Wade jeszcze ujdzie, a za najlepszą metodologicznie uważam "Nagiego wojownika" Pawła Caculina, choć są tam tylko dwa ćwiczenia, ale teoretyczna podbudowa znakomita na początek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
hymen - przydałoby się jakieś uzasadnienie :) Ostatnio zauważyłem, że niektórzy lubią wysuwać pewne dość oryginalne założenia bez żadnej argumentacji. Oczywiście nie trzeba nic udowadniać itp. ale staram się myśleć konstruktywnie i jeżeli byś był w stanie dobrze to uzasadnić, oraz tym samym wyprowadzić mnie z tej błędnej wiary w możliwości oferujące Lafaya, to byłbym bardzo wdzięczny jak i pewnie większość osób trenujących tym programem (albo jak to można ująć Twoim tokiem myślenia: marnującym czas tym programem).

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cichociemny
hymen - przydałoby się jakieś uzasadnienie :) Ostatnio zauważyłem, że niektórzy lubią wysuwać pewne dość oryginalne założenia bez żadnej argumentacji. Oczywiście nie trzeba nic udowadniać itp. ale staram się myśleć konstruktywnie i jeżeli byś był w stanie dobrze to uzasadnić, oraz tym samym wyprowadzić mnie z tej błędnej wiary w możliwości oferujące Lafaya, to byłbym bardzo wdzięczny jak i pewnie większość osób trenujących tym programem (albo jak to można ująć Twoim tokiem myślenia: marnującym czas tym programem).


Proszę bardzo:
Lafay to taki trening dla cipek, które nie mogą zrobić poprawnie kilku pompek czy podciągnieć na drążku, ergo znak naszych zniewieściałych czasów, poza tym progresja jest rozpisana przez jakiegoś nieudacznika, który nie wie co to stres adaptacyjny, optima kierunkowe, krzywa rozkładu normalnego i TUT.
W "Skazanym" Wade tez ma problemy z progresją i to pitolenie o konieczności rozgrzewek i przerabiania wszystkiego, nawet jak jesteś zaawansowany, poza tym jest bardzo stronniczy, wychwala ćwiczenia BW jako najlepsze na świecie, a potem pokazuje jak łączyć te treningi z oporem zewnętrznym w postaci kettli i czego tam jeszcze.
Na tym tle Caculin ze swoim "Wojownikiem" wygląda jak perła (oczywiście tam tez jest trochę bzdurek, marketingu i naginania rzeczywistości, ale to solidna wiedza bez stronniczości).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
Dużo się mówi o dość znacznej progresji po ukończeniu Lafaya w stosunku do osiągów na jego początku.

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cichociemny
Dużo się mówi o dość znacznej progresji po ukończeniu Lafaya w stosunku do osiągów na jego początku.

Dużo za dużą wagę przywiązuje się do bajerów, fontann z wodotryskami, planów, które dobrze wyglądają na papierze i nazwisk, oraz opinii kolegów.
Za mało natomiast początkujący skupiają się na solidnym przepracowaniu kilku dobrych, mocnych ćwiczeń, na kilku sesjach w tygodniu, dopiętej diecie, odpowiednim odpoczynku i regeneracji.

"Uliczny rzezimieszek jest zawsze lepszy w walce wręcz od czarnych pasów z prestiżowego klubu sztuk walki.
On zna tylko kilka ruchów, które opanował do perfekcji, w przeciwieństwie do karateków, którzy znają tysiące sposobów na zablokowanie każdego uderzenia, po łebkach."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
hehe, lafay dla cipek..
najsmieszniejsze jest to ze wlasnie te polruchy daja niezle po dupie, widac ze nigdy nim nie cwiczyles 25s przerwy rozwala kazdego kozaka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 137
po raz kolejny dziekuje hymen napewno zapoznam sie z ta ksiazka :)
a w trakcie czytania sprobuje zaczac to co wczesniej mi napisałes :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gsmt
hehe, lafay dla cipek..
najsmieszniejsze jest to ze wlasnie te polruchy daja niezle po dupie, widac ze nigdy nim nie cwiczyles 25s przerwy rozwala kazdego kozaka

Oczywiście, że nie ćwiczyłem, nie jestem cipką.
Dla kozaków to jest Muscle Up na obręczach gimnastycznych i pompka na jednej ręce i nodze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja a złamany palec.

Następny temat

Plan domowy do oceny.

WHEY premium