SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KREATYNA + GLUTAMINA = MASA ???

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 86
Czy myślicie, ze takie polaczenie da konkretne efekty, tj. przyrost masy miesniowej? Czy dorzucic to tego cos jeszcze? Mysle nad kreatyna olimp 300 megacaps i l-glutamine olimp 300 megacaps. Pozdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Glutamina niepotrzebna wystarczy ta kreatyna co podałeś, carbo i tauryna. A Tak wogóle ile ćwiczysz masz diete i który to twój cykl?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 177 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5184
Ja na kreatynie, glutaminie i taurynie zrobiłem 7kg masy... Wszystko było Vitalmaxa, ale Olimp MC też dobre (wtedy tego nie było). Dokup tauryne MC-duża wystarczy Ci na pare miesięcy...

Specjalista w dziale doping ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
kreatyna+carbo+tauryna na cyklu, glutamina po cyklu, ja to widze w ten sposób

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 86
doradzacie ta tauryne, to wazny element takiej kuracji czy tylko dodatek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 560 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7720
wazniejszy niz glutamina
a tak wogole to jaki cel ma branie glutaminy akurat po cyklu ??
yulko nie piszcie mi ze na powstrzymanie spadkow

alter ego...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
Glutamina to przypuszczalnie najbardziej wszechstronny aminokwas.Podobnie jak kreatyna,tez "wpycha"wode do komorek miesniowych i mooze byc zuzywana jako zrodlo energi wowczas,gdy brakuje glikogenu w miesniach.Ten efekt oszczedzajacy bialko oszczedza miesnieNiski poziomglikogenu zazwyczaj uruchamia proces,w ktorym dochodzi do rozpadu miesni i spalania ich w celach energetycznych!!!Czytalem ostatnio,ze najnowsze prace wykazaly,ze glutamina zwieksza magazynowanie glikogenu(glownego źrodla energii podczas treningu jak by ktos nie wiedzial ).Przecietna dawka wynosi 4-6g dziennie...polecam go brac przed i po treningu...

a tauryna -to tez aminokwas...jego glownym zadaniem jest "transportowanie"kreatyny...nie chce mi sie juzpisac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 560 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7720
daronigga rozumiesz wogole cos z tego co napisales ?
to jest teoria w praktyce glutamina na powstrzymanie spadkow sie nie nadaje wogole a dzienna dawka jaka naprawde dziala to ok 20 g dziennie co robi z glutaminy nieoplacalny supel (cena/efekt)
a pozatym poziom glikogenu uzupelnic to chyba nie problem nie

Zmieniony przez - 1pytanie w dniu 2006-02-08 09:15:13

alter ego...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 86
wiec dokupic to tego calego badziewia jeszcze tauryne czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 5431 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32825
Glutamina może i przydaje się, ale przy obecnej cenie (średnio około 20-25 pln za 100g) staje się absolutnym kuriozum, bo kosztuje w przeliczeniu na porcję efektywną (wynoszacą nie mniej niż 10 g) niewiele mniej niż porcja np. XPanda:

porcja XP (licząc cenę puszki 170 zł) - 3,40 zł
porcja glutaminy Vitalmax (cena 90 zł za 400 g) - 2,25 zł

Warto dodać, że dziennie wypadałoby przyjmować jakieś 30g glutaminy, co czyni kupowanie jej kompletną bzdurą. Jako antykatabolik o wiele lepiej działa zwykłe WPC w połączeniu z HMB. Anaboliczne działanie glutaminy jest według mnie mitem.

Panuj nad wszystkim,nad czym możesz zapanować.
Resztę traktuj jak kupę gówna,
a jeżeli musisz paść,
to z dymiącym rewolwerem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z żołądkiem

Następny temat

SERWATKA ROLMLECZ NIEBRAC TEGO !!!!

WHEY premium