SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KRĘGOSŁUP WAŻNE

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1476 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10822
Witam mam problem :) na badaniach kwalifikacyjnych wyszło mi na rezonansie kręgosłupa

DYSKRETNE DOKANAŁOWE WYPUKLINY PIERŚCIENI WŁÓKNISTYCH C4/C5, C6/C7 POWODUJĄCE BRZEZNY UCISK WORKA OPONOWEGO.

w odcinku lędzwiowym tez wyszło, ale tam nie naciska na worek wiec jest jako tako ok obniżenie krążków też nie jest zle.Tutaj denerwuje mnie to, że NACISKA!.Mam kontakt z fizjoterapeutą i jestem już umówiony, basen rózne masaże wodne pewnie wskazane.Moje pytanie czy ktoś leczył coś podobnego itp i czy da się tego pozbyć bo nie jest to na szczęście przepuklina:) Mnie nic nie boli poza jakimś strzelaniem..

koko

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1476 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10822
nie wiem czy nie przejsc sie prywatnie do jakiegos dobrego ortopedy w Poznaniu :) z fizjoterapeutów to każdy powie, że zatrzymać ten proces zeby sie nie pogłębiało spokojnie da rade ale czy cofnąc trudno powiedzieć... trudny przypadek ze mnie dziś fizjo prowadzący mnie pokazał mi ćwiczenia które mam robić :) co myślicie isc do rtopedy czy on raczej nic nowego nie powie ?

koko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Dyskopatia...? Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 412 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13926
jesli dyskopatia we wczesnej fazie to da rade wyleczyc i zabliznic
po 2 "Szkola Plecow "
i bedzie ok

pain is a weakness, which leaves in time

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1476 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10822
tzn. "dyskretna to znaczy, że się coś tam robi dopiero" :)

koko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
To Ty sam nie wiesz... Ortopeda. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1476 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10822
u ortopedy z tym byłem :) dla niego nie jest złe, a fizjoterapeuta przez telefon mówi, że opis nie brzmi żle zobaczymy

koko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
To po co wystawiłeś ten post?

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 182 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
Dyskopatia to za dużo powiedziane, raczej zmiany przeciążeniowe. Często spotykane u osób np długo siędzących w pracy rzed kompem lub u sportowców, którzy trenują nan stop to samo nie przeplatając treningów przynajmniej raz na tydzień solidnym treningiem ogólnorozwojowym (taki dory wf) i oczywiście niezmiernie ważne są tytaj przerwy pomiędzy treningami. Początkujący kolo na siłowni usłyszy: teraz ćwiczysz - następny raz minimum za dwa dni. Na poziomie wyższym też niezmiernie ważne są przerwy pomiędzy treningami. Duży odsetek kontuzji jest powodowanych sumowaniem się mikrourazów, które to biorą się zazwyczaj z nieprawidłowo prowadzonych treningów.

Zmiany prawie całkowicie do wyeliminowania szerokopojętą kinezyterapią (czyli fizjoterapeuta to dobry wybór).

Ćwiczenia powinny być: ha i tu nie mogę podać ponieważ niektórzy zwracają uwagę na to co pisze w regulaminie - a nie wolno podawać dokładnego postępowania. A szkoda - usłyszał byś dwóch różnych fizjoterapeutów i mógłbyś porównać i porozmawiać z tym co się będzie prowadził.

Pozdrawiam serdecznie - słuchaj fizjoterapeuty a będzie dobrze.

Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1476 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10822
no hej dzięki za tak konkretną odpowiedz! Fizjoterapeuta powiedział mi wczoraj, że taki rezonans nie jeden chciałby mieć ! I na następnej wizycie umawiamy co i jak ćwiczenia itp.... w moim przypadku basen i hydromasaże jakieś jedynie mnie zrelaksują problemu nie rozwiążą tylko wiesz ja muszę powtórzyc te dwa odciniki za 3 miesiące i chciałbym aby czysto było :) Napisałem tutaj to co najgroznejsze jak dla mnie.. W odc Ledzwiowym też mam te wypukline, ale na worek nie uciska.Są takze obniżonne dwa międzykrążki minimalnie.W odc szyjnym to co pisałem, ale jest też lekka kifoza szyjna od której może ta wypuklina powstała :) może na priv pogadamy ?
1

koko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 182 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
spox, może być

Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Po pierwsze to nie leczy się obrazków tylko objawy. A tych jak rozumiem brak? Po drugie to chciałbym zobaczyć jak się obraz MRI poprawia po kinezyterapii
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze snem i nie tylko...

Następny temat

Pryszcze po raz setny ;(

WHEY premium