SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KLATKA - PROBLEM - CO ZMIENIĆ ???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1560

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
Witam,
Mam problem z klatką - ładnie jest w donlej części, mostek tez niezle lecz gorana część niebardzo, przyrost są, ale nierównomiernie to jakoś wyglada (tak jak by mi sie troszke kawałek zapadał).
Cel masa. Staż 6miesiecy.

Trenuje raz w tygodniu klatkę:
Wyciskanie na płaskiej - progreja 12/10/10/8/3
2. Wyciskanie skos (45)12/10/10/8/3
3. Przenoszenie hantka 4x10
4. Rozpiętki 2x10 progresja i znów 2x10 (przemiennie co tydzien raz skos raz plaska)

Co sądzicei jeśli przez następne parę tygodni będę zaczynał od skosu?z tymi samymi ćwiczeniami?Pomoże? Może moj staż jest za mały i to tak wyglada na początku ? Może genetyka ? Może znacie coś lepszego na to?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
Zapomniałem dodać: przery około 120sek duże partie, małe kolo 90sek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Co wy na Boga z tym przenoszeniem ? Ile razy wam tłumaczyć, że to ćwiczenie na plecy ?

Jak chcesz rozbudować górę to zaczynaj od skosu.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1192 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15139
z tego co wiem to na klatke choc za dobrze się nie znam, sam to wykonuje co drugi tydzień.. krzychu666 faktycznie przy tym ćwiczeniu również działają mieśnie grzbietu [wyczytalem] pzdr :)

http://us.sfd.pl/s/k/atlas/klatka_pliki/image025.gif
PRZENOSZENIE SZTANGIELKI W LEŻENIU W POPRZEK ŁAWKI POZIOMEJ:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-cała grupa mięśni piersiowych, mięśnie najszersze grzbietu.
UWAGI: Jest to bardzo dobre ćwiczenie na powiększenie objętości klatki piersiowej. Rozwija dobrze mięśnie zębate-co procentuje szczególnie w pozach na mięsnie brzucha. Ćwiczenie jest efektywniejsze, gdy wykonujemy je nie wzdłuż ławeczki, ale w poprzek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Owszem klatka działa - podobnie jak przedramię przy bicepsie

Ćwiczenie rozwija zębate i plecy, a jego wpływ na klatkę to właśnie głównie "zwiększenie jej objętości" - a nie pobudzenie mięśni.

Jeśli chcesz zaangażować w to ćwiczenie klatkę - wykonuj je w szerokim chwycie - na sztandze.



Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-04-11 19:24:51

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1192 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15139
ćwiczenie na powiększenie objętości klatki piersiowej- no to w sumie pewnie też do tego dąrzy, choć w sumie średnie ćwiczenie niech znajdzie sobie lepsze jakies..

..i ty i ja coś racji pewnie mamy, mógłbyś mój plan lepiej sprawdzić [hehe] pozdro :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
Dzięki za podopwiedzi Panowie.

krzych666 - kilka tygodni temu poprawiałeś mi plan i przenoszenie radziłeś odstawić :) ale zdecydowałem się je zostawić bo chodzi mi o powiekszenie klatki - sprobuje ze sztanga w szerokim chycie.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Może nie odstawić - to dobre ćwiczenie i polecam je , ale nie traktuj go jako "masowe" na klatkę.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
Spoko krzych666 - Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
Moim zdaniem jak na staz 6 miesieczny to troche za duzo i za barzo zaawnsowanie.6 miesiecy to mniej wiecej 2 cykle a ty juz sie zabierasz za takie treningi.krzych666 przenoszenie hantla za glowe angazyje tez w znaczny sosob misnie klatki piersiowej ale trzeba zachowac lekkie ugiecie w lokciach przy wykonywaniu tego cwiczenia.Arnold wykonywal je zawsze na koncu treningu klatki persiowej aby spompowac do konca calosc miesnia.Pozdr.

ZAMBO (old school bodybuilding)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do ocenki ;-)

Następny temat

trening siłowy

WHEY premium