SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

K1/MuayThay a siłowy / wytrzymałościowy.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć. Od 6miesięcy ćwiczyłem na siłowni splitem/fbw. Nawet ładnie mi to wychodziło pierw reukcja potem masa ale teraz doszło SW, tzn. 2x w tygodniu K1(kickboxing z elementami M.T.). Niestety teraz jest u mnie bardzo cienko z wytrzymałością, ogólnie - na treningach słabo mi idzie z ćwiczeniami typu; rozgrzewka 20mintowa(po 15min wysiadam) i chciałbym teraz zrobić coś takiego:
Poniedziałek: Trening Sztuk Walki(SW)
Wtorek: Aeroby typu bieganie - rower, rozgrzewka wytrzymałościowa + pompki/brzuszki.
Środa: Trening SW (to co w pon)
Czwartek: Odpoczynek, regeneracja.
Piątek: Aeroby typu bieganie - rower, rozgrzewka wytrzymałościowa + pompki/brzuszki.Z tym, że zamiast długich biegów interwały.
Sobota,niedziela jakas gra w piłke z kumplami itd.

Co o tym myślicie, co byście zmienili. Głównie priorytetem jest zdobycie wytrzymałości i kondycji. Siła doszła by dopiero po zdobyciu kondycji.
Daje sogi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Ok sorka trochę ostro podszedłem do tematu ale to dlatego że przed oczami wciąż mam wizje poprzednich dyskusji gdzie trzeba było się użerać i tłumaczyć przez AŻ 12 zakładek nim w końcu dotarło :]

Problem u Ciebie nie leży tyle co w kondycji a adaptacji organizmu do nowych warunków jakim jest SW. Możesz być Mistrzem Polski maratonu a i tak na treningu SW wysiądziesz. Po prostu daj czas organizmowi na przyzwyczajenie się do tego gatunku wysiłku. Jeżeli jednak się upierasz to jedź tym planem:
1) [2x SW] i [2x bieganie długodystansowe (bez interwałów)],
2) [2xSW] i [2x FBW] oraz [1xbieganie lub kompleks sztangowy].

Rowerek odpuść całkowicie, bieganie/interwały same w sobie czystej kondycji w SW Ci nie dadzą. Bieganie jest dobre jako uzupełnienie albo "baza" ale nie jest głównym fundamentem treningu beztlenowego.

P.S. Brzuszki i pompki robisz już na treningu więc nie ma wiele sensu na początek dodatkowo obciążać ich poza treningiem, choć z czasem i je dorzucisz poza salą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przetrenujesz się. Na razie chodź na SW , kondycja po jakimś czasie sama ci pójdzie do góry a potem dołożysz sobie treningi aerobiczne. Nic na siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45897
widzę że zabierasz się za interwały.a 40 minut średnim tempem jesteś stanie przebiec?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ostatnio tydzień temu przebiegłem 30minut w średnim tempie z tylko 1-nym(10sekundowym)odpoczynkiem.
Interwały chce robić w stosunku: 25sek sprint; 35sek trucht.
mały_paker, rozumiem, że zzbyt częste treningi prowadza do przetrenowania ale 4dni treningow i 3dni wolnego jeszcze dam rade a naprawdę chce sobie wyrobic tą kondycje.
Co dalej? Leca sogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Napisz ile razy w tygodniu miałeś siłownię. Jak na moje oko daj czas organizmowi by przyzwyczaił się do innego wysiłku.

Odpuść bieganie na rzecz siłowni. Mówię poważnie 2x sw i np. 2-3 razy siłownia. po 2 miesiącach jak organizm przyzwyczai się do nowego rodzaju wysiłku zmienisz plan. Czemu nalegam na powrót siłowni? Organizm do tego rodzaju treningu jest przyzwyczajony natomiast kondycję zaczniesz na treningach wyrabiać, jeżeli odczujesz, że same treningi już tak bardzo Cię nie męczą dorzucisz ćwiczenia kondycyjne poza salą.

Poniedziałek - SW
Wtorek - Siłownia
Środa - SW
Czwartek - Wolne
Piątek - Siłownia
Sobota - Siłownia
Niedziela - Wolne

Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2012-09-30 12:49:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45897
na początek interwały 15/45.co do siłowni jeżeli chcesz dalej chodzić to musisz zmienić plan bo zapewne nie ćwiczyłeś pod sw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Facet na treningu ledwo daje rade z 20 minutową rozgrzewką a wy proponujecie mu interwały Niech najpierw zrobi chociaż podstawową wytrzymałość a potem stopniowo podnosić jej próg. Tak drastyczna zmiana może mu tylko zaszkodzić.

Nie zapominajmy, że próg wysiłku podnosimy nie przez zachciankę lecz wtedy gdy ciało na to pozwala. Dlatego proponuje siłownie + SW. Z tą różnicą jak napisał Geng żeby siłownie zacząć robić pod kątem SW a więc FBW ćwiczeniami łączonymi a nie izolowanymi.

Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2012-09-30 13:13:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45897
może być fbw z elementami dynamiki lub crossfit chyba najlepsze rozwiązanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do crossfitu, bo takowy mnie interesuje, jest jakiś specyficzny trening pod SW?
Aeroby dorzucę mimo wszystko przynajmniej raz w tygodniu z 2h rowerku albo 30min biegania.
Wcześniej miałem tak:
Pon; Split
Wtorek: Split
Środa: Aeroby
Czw: Split
Pia:Split
SOB i nie ; wolne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45897
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Crossfit jest bardzo fajny ale nie zapominajcie że to też trening interwałowy tyle że z ciężarem! Więc na początek 3x crossfit byłby zbyt ciężki ba nawet 2x w tygodniu sprawi trudność w regeneracji. Tak więc zrób sobie 2x w tygodniu trening FBW + 1 Crossfit lub kompleks sztangowy. Przynajmniej ja tak robię i jest dobrze :)

P.S. Dobrze przejrzyj materiały z linka podanego przez Geng istna kopalnia wiedzy do której często wracam :). Co do aerobów odpuść w SW są beznadziejne. Przydają się kulturystom w czasie zbijania wagi w przypadku SW nie mają szczególnego zastosowania.

Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2012-09-30 18:43:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zawody Karate

Następny temat

małe pytanko

WHEY premium