SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JumpSoles za darmo,zrób sam!!!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
chcesz powiedziec, ze poprawiles zyciowke w przysiadzie o 80 kg w ciagu pol roku?? To jest po prostu niemozliwe, jakos ciezko mi w to uwierzyc. Czyli uzyskujac rekord w przysiadzie, nie zrobiles jeszcze dokladnie przysiadu, czyli tak jakby ćwierćsiad, potem na nastepnych treningach półprzysiady z tym samym obc., zas pozniej jeszcze przysiady wciaz nie zmieniajac obc(uda rownolegle do ziemi) Czy dobrze to zrozumialem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 103 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 787
coś w tym stylu, ale cały czas pisze, że kiedy zaczynałem przygode z przysiadami technika dawała wiele do życzenia. Druga sprawa to to że myśle że mam predyspozycje do tego typu cwiczen jak przysiad czy martwy. Mam silne posladki i dwugłowe i to wlasnie one przedewszystkim daja sile w przysiadzie. Martwy ciąg bez przygotowań, czyli nie trenowałem go na treningach wczesniej, osiągnąłęm wynik 240 metoda sumo co wzbudzilo podziw u kulturystycznych siłaczy a wazylem wtedy niecale 80 kg. Przysiad jak i ciąg mozna poprawic bardzo szybko jesli robi sie trening na sile i ćwiczy sie jedna partie w tyg czyli w tym wypadku nogi. Reasumujac myśle, że do 220 w siadzie niecalkiem jeszcze technicznym doszedlem w 6, 7 miesiecy. Oczywiscie w miare zwiekszania ciezaru jest coraz trudniej. Półap od 200 kg w góre jest już prawdziwym sprawdzianem naszych możliwości. Jednym pisane siadać po 300 kg innym tylko 200. Kwestia predyspozycji i treningu. Jednak sądze że jest to najlepsza forma poprawy siły wyskoku i z pełną odpowiedzialnościa polecam ten trening każdemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
No w końcu odezwałeś się Tak sobie liczyłem jak musialby wygladac u Ciebie progress na treningu i wyszło mi, że co tydz. dokładales co 2,5-3 kg, wiec tak nie duzo. Jednak robiac postepy w tak regularny sposob i do tego caly czas w ciagu pol roku to naprawde nie lada wyczyn. Czy robiac robiac maksymalne obciazenia, to mocno je żyłowałeś, czy po prostu z tygodnia na dzien szlo Ci w miare latwo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Nie ma ch*ja zeby non stop robic postepy przez 7 miesiecy z treningu na trening, potrzebny jest odpoczynek, sa slabsze dni, czasami wypada trening no wiele jest roznych niewiadomych. No i siad niecalkiem techniczny a 200kg to juz nie jest zbyt madre posuniecie. Najpierw technika, potem wyniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
Najpierw technika, potem wyniki. <-- to jakaś aluzja do mnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
a czemu do Ciebie? Kazz napisal: "do 220 w siadzie niecalkiem jeszcze technicznym" stad moja wypowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
Ok, spokoPo prostu źle Cie zrozumialem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 103 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 787
Też jestem za tym żeby technika szła w parze z ciężarem. Chciałem wiecej i szybciej dlatego dokładałęm cięzaru. Na początku może być sytuacja że szybko będą Ci wchodzić progresy. Np o 10 kg lub 15 w ciagu nawet tygodnia. W początkowej fazie zdarzało mi się zwiększać cięzar z treningu na trening. Nogi sie wzmacniaja po 2 3 tyg takich treningów i potrzebują większych bodźców więc należy to wykorzystywać. Tu nie budujemy masy, wiec technika tez nie musi być strasznie zapięta na ostatni guzik. Chodzi o siłe a tu zwykle jest walka na treningach z ciężarem tylko jak zaznaczyłęm powinna to być mądra i w miare przemyślna walka lecz czasem nawet ryzykowna, bo strach potrafi blokowac a my tu nie mozemy sie bać sztangi i jej ciężaru. Powtórze jeszcze raz kiedy doszedłęm do 220 kg w słabym tak to powiem technicznie stylu, stwierdziłęm ze dla mojego bezpieczeństwa będzie lepiej poprawic siad czyli niższe schodzenie co wiąże się z kolejnymi trudnościami podczas ćwiczenia. Wydaje mi się że chęć dojścia do np 300kg w przysiadzie dla kogoś kto waży np 80 kg jest bardzo ryzykowną obietnicą z racji że nie trenuje się w kulubie pod okiem specjalistów. Dlatego trzeba sobie próbować co jakiś czas udoskonalać ćwiczenie i równocześnie co wiąże się z tym podwyższać poprzeczke w pewnym sensie. Jeszcze jedno ktoś kiedyś napisał do mnie że po tym treningu strasznie umięśnił sie, przypuszczam że bardziej nogi i tułów, barki. Wydaje mi się ze jest to też atut i wcale nie jest sie przez to wolniejszym czy mniej skocznym. Ja nie mogłęm sie pochwalić mięśniami nóg, jednak siła była nieoceniona. Jednak z doświadczenia wiadomo że nasze organizmy reaguja róznie wiec mozna sie spodziewac takze przyrostu mięśni co niektórych grup jak nogi, kark ktory mi sie rozbudował , czy barki, brzuch, plecy a przede wszystkim ich dolny odcinek. Jednak jest tonaprawde atut estetyczny jak i funkcjonalny w tym sporcie wystrczy spojrzeć na Natea Robinsona z Knicks
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Wszystko prawda ale to ze technika nie musi byc zapieta na ostatni guzik to mozna sie nie zgodzic, bo o ile przy masie blad techniczny moze byc wybaczony (robimy wiele powtorzen z mniejszym ciezarem) o tyle przy robieniu sily kazdy blad postawy, krzywo postawione nogi itp moze nas kosztowac powazna kontuzje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 103 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 787
nie chodzi mi o aż takie błędy, raczej o to że przysiad nie jest nazwijmy to dokończony czyli zbyt płytki a dwa że czasem pomagamy sobie grzbietem lub schodzimy zbyt szybko aby dac sekunde na odpoczynek nogom. Mysle ze takie błedy sa jeszcze wybaczalne i nie powoduja zastoju w sile. Jednak czym technika lepsza tym szybsze postępy, z doświadczeniem człowiek to zaczyna bardziej rozumiec
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rowerem do Afryki szukam chętnych

Następny temat

SPRINT 100M , 60 M WYNIKI

WHEY premium