SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jeet Kune Do vs Muay Thai

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16760

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 140 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14357
A stwierdzasz to ze swojej praktyki czy z teorii?

REAL WING TSUN my passion:)
20,21 luty 2010 Seminarium w Krakowie - http://www.youtube.com/watch?v=O1aMCwUrSvo
http://www.youtube.com/watch?v=qbWrTs1iCvU 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Trenuje Jeet Kune Do i jest to duzo lepsze od MT bo zanim ktos z MT ruszyłby noga dostałby ode mnie 3 ciosy na twarz.
hmm, a gdyby ruszył ręką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2431
hmm, a gdyby ruszył ręką?

To zbierał by zęby z ziemi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4792
Nie karmić!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Nasz fajter aż się prosi o 2 tyg wolnego które moze poświęcić na praktyczną weryfikację swoich przekonań

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Kon la de i P@blos - mam nadzeję że wyrośniecie z tego i jak dorośniecie to zmadrzejecie, bo to co piszecie to sa czyste pierduly.
To tyle w temacie.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 925
Mam pytanie do P@blos... Czy kiedykolwiek walczyłeś z przeciwnikiem na swoim poziomie? Nieraz czytam tu na forum rozmowy bardziej doświadczonych w SW i jakoś nikt się takimi pierdołami nie rzuca.( definicja pierdoły : "Trenuje Jeet Kune Do i jest to duzo lepsze od MT bo zanim ktos z MT ruszyłby noga dostałby ode mnie 3 ciosy na twarz. " )Naprawdę pomyśl chwilkę nad sobą słyszałeś/czytałeś może taki tekst "WALCZY NIE STYL A CZŁOWIEK" - a teraz pomyśl jeszcze raz o swojej wypowiedzi :)

"Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać" E.Hemingway

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Różnica polega na strukturze struktura JKD jest inna od struktury Muay thai, osoba która chce trenować i ma dylemat powinna pojsc na trening Muay Thai a potem JKD lub na odwrot i sama zadecydowac co jej odpowiada.

Co do za i przeciw ( Bruce Lee Jeet Kune Do komentarze na temat sztuk walki, moga byc poczatkowym punktem odniesienia).
Struktura JKD sprawia ze ma sie przewagę nad walczącym który walczy wg wytycznych Muay thai.

Jeśli kogoś nie interesuje co ćwiczy ale tylko to żeby umieć się bić to może równie dobrze zapisać się nawet na boks To wystarczy żeby się obronić. To samo tyczy się Wing Chun, judo itd. Da się tym obronić, z tym że ćwicząc Muay thai samo czy połączone z boksem, Wing Chun, Sambo, BJJ, filipińskimi sztukami walki, czy kickboxing NIE możesz powiedzieć że ćwiczysz JKD.
Olokk napisał: "JKD to koncepcja treningu zapoczątkowana przez Bruce'a Lee. Mają tam i elementy Muai Thai i Zapasów i BJJ."
Jeet Kune Do to okreslenie ktore Bruce stworzył żeby zdefiniować swoją sztukę walki. Mowiac ze JKD to zaledwie koncepcje, uwazam ze odnosicie sie z lekkim brakiem szacunku i zrozumienia wobec tego co robił Bruce. Co do reszty wypowiedzi.... to juz napisałem w JKD nie ma elementów Muay thai, zapasow czy bjj.... Bruce nie cwiczyl tych sztuk walk i tym bardziej nie inkorporował z technik z tych sztuk walk. Istnieje bledne zalozenie jakoby Bruce badal wiele sztuk walk w celu inkorporowania technik z nich do swojego repretuaru.
Nie ma sensu kłócić się co lepsze a co gorsze.
Według mnie Jeet Kune Do jest skuteczne. Z wypowiedzi trenujacych Muay thai mozna rowniez wywnioskować że sprawdza się w walce. Po co więc kłótnia?

Pojdź na dwa treningi, potrenuj zobacz co Ci bardziej odpowiada i sam zadecyduj co chcesz trenować. Wtedy zadecydujesz sam co jest według Ciebie skuteczniejsze, np. na podstawie tego czy jesteś w stanie zastosować techniki z treningu w walce. Czy techniki ktore pokazuje Ci instruktor nie sa zbytnio przekombinowane itd. tylko nie myl JKD z Jeet Kuen( JKD koncepcje, tzn to o czym napisał Olokk)




Michał

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2009-03-14 18:12:28

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2009-03-14 18:18:34

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2009-03-14 18:30:25

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2009-03-14 18:31:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 819
Michał, czytałem książkę Bruca i było tam takie zdanie

"jeśli ktoś mówi że JKD to to lub tamto, to nich imię JKD zostanie wymazane. Proszę nie rób szumu wokół tego"

Co to znaczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Co do pewnej wypowiedzi: "Inni maniacy sztuk walki z którymi Bruce dyskutował?- Dan Inosanto, Chuck Norris, Joe Lewis, Mike Stone, William Cheung. Pewno więcej ich było." autorstwa tygruma. Temat zostal zamkniety.... Ale zostalo to zrobione zanim odpowiedzielem na pewne zarzuty.

Bruce nie tyle co z nimi dyskutował, ale oni uczyli sie od Bruce'a... Chuck Norris nauczył się od Bruce'a chi sao, Joe Lewis, trenował z Bruce'em i to czego sie nauczył wykorzystywał na zawodach, jak sam twierdził dzięki Bruce'owi wygrał International Karate championships.

Osoby takie jakie Mike Stone, Stirling Siliphant, James Couburn i inne gwiazdy były nauczane raczej czegoś co nazywało się Tao of Chinese Gung Fu, swiadcza o tym certyfikaty ktore wydał Bruce gwiazdom, były to certyfikaty Tao of Chinese Gung Fu nie Jeet Kune Do.

William Cheung był przyjacielem Bruce'a i on ćwiczył Wing Chun, do niego Bruce napisał że odchodzi od Wing Chun w 1969r.

Dyskusja Bruce'a z innymi mistrzami sztuk walki np. Joheen'em Rhee lub Howardem Nishioka wygladała w ten sposob że Bruce pytał się w jaki sposób wykonujesz kopniecie boczne, po czym dana osoba to pokazywała, wtedy Bruce mowil, dobrze teraz pozwol ze pokaze Ci jak ja to robie.



To tyle w kwestii wyjasnienia...Dziwi mnie jednak że dla coniektorych faktem jest to co sami domniemaja a nie opieraja tego na autentycznych faktach, czy wydarzeniach.


Michal
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

książki o judo

Następny temat

MUAY THAI - historia

WHEY premium