SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni uda przed operacją kolana?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Witam,

Czeka mnie w sierpniu operacja kolana, (wytną mi kawałek kości i przestawią we właściwe miejsce tak aby trzymała rzepkę we właściwym miejscu, mam nawykowe zwichnięcia rzepki w kolanie). Lekarz kazał mi wyćwiczyć maksymalnie mięsień czworogłowy uda, niestety nie powiedział jakie ćwiczenia. U mnie w mieście nie ma siłowni na której ktoś by mi pomógł. Doda że kolano mnie boli cały czas, nie mogę robić przysiadów, ani obciążyć kolana, kolejne zwichnięcie rzepki wprowadzi niepotrzebne komplikacje. Nie potrafię nigdzie znaleźć informacji co poza pływaniem kraulem mi pomoże wyćwiczyć nogę. Im lepszy mięsień, tym lepiej dla kolana, a mam mało czasu. Będę wdzięczna za wskazówki.

Pozdrawiam
1

Aga

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Jeśli rower to raczej rehabilitacyjny (stacjonarny). Popróbuj ćwiczeń od Piotra, żadnych innych. Ale zawsze muszą być bez bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
możesz pływać grzbietem, kraulem na samych nogach, ogólnie unosić prostą nogę jak np. leżysz możesz też robić nożyce pionowe, poziome

a tak ogólnie to nie masz żadnej rehabilitacji przepisanej

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Unoszenie nóg stojąc w oparciu (w przód, na bok, do tyłu).
Raz jedna raz druga, 20 powtórzeń, 2 serię.
Nie gwałtownie. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
witam,

jestem po rehabilitacji, konkretnie po fizjoterapii która raczej nie zadziałała.

rehabilitacja właściwa ma być po operacji, jak kość się zrośnie i jak wyjmą mi śruby scalające przeszczepiony kawałek.

Póki co sama mam o nogę zadbać.

dzięki za podpowiedzi, zaczęłam już ćwiczyć.
czy ściskanie piłki udami też coś da?
1

Aga

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Oczywiście. Pzdr

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1358 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22408
Tylko że tu podane zestawy ćwiczeń przez fachowców nie wzmacniają 4rek.Zapewne masz na reh. robić ćw. izometryczne.To ściskanie piłki na przywodziciele,wałeczek pod nogi i prostowanie nóg na 4ki.Pewnie coś w tym stylu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 355 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4254
A na rowerze nie możesz jeździć?

Pokuszę sie o stwierdzienie że jeżeli fizjo nic nie dało to było prowadzone przez kiepskiego fizjoterapeute.

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Nie mogę obciążać lewego kolana, nie mogę na chwilę obecną chodzić normalnie wiec rower tym bardziej odpada.

Basen ok, lekarz wspominał o siłowni, ale przecież wszelkie ćwiczenia siłowe na mięsień czworogłowy obciążają kolana.

Aga

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Dlatego jak poprzednik pisal cwiczenia izometryczne. polóz sie na plecach pod kolano daj recznik ( w dole podkolanowym) teraz wcisnij recznik w podloze i przy tym napnij czworoglowy ( ucisk trwa 6 sekund po czym 12 sekund przerwy) zacznij tak robic bnp 4 serie po 12 razy miedzy seriami 2-3 minuty odpoczynku w ktorym rozmasowujesz rekami miesien czworoglowy

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
No rozumiem i zaczęłam się stosować do Waszych podpowiedzi.

Czy jeszcze coś mogę robić?

W najbliższym czasie skonsultuję się z lekarzem rehabilitantem aby nie popełnić żadnych błędów i sobie nie zaszkodzić.

Aga

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nawet bardzo obolałym kolanem (choć wszystko zależy od czego obolałym) można kręcić pedałami i o dziwo kolano czuje się potem lepiej.
Już na pierwszym treningu z fizjoterapeutą z takim samym kolanem często przechodzi się do ćwiczeń siłowych.
A od ćwiczeń jest FIZJOTERAPEUTA, nie forum, nie lekarz i nie "lekarz rehabilitacji"!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zawroty głowy po wykonaniu pewnego ćwiczenia

Następny temat

Ból w okolicy łopatek

WHEY premium