SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Operacja kolana, a codzienne funkcjonowanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 178 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1119
Cześć. Planuję operację kolana, nie wiem na dziś w którą stronę to pójdzie, czy na razie sam zabieg typu artroskopia, czy też osteotomia. Mam pytanie do osób, które mają takie zabiegi / operacje za sobą. Czy da się funkcjonować samemu po operacji? W necie są opisane różne przypadki, różnej długości okresy rekonwalescencji, zakładam, że najmniejszy to parę 6 tygodni, a największy parę miesięcy. Czy da się to ogarnąć w domu samemu, czy niezbędna jest osoba w domu do pomocy? Wiadomo - jedzenie, zakupy, czy też wyrzucenie śmieci, umycie się. Po prostu nigdy nie byłem w takiej sytuacji i nie wiem kompletnie na co mam się nastawić. Napiszcie jak wy przeszliście takie zabiegi, czy i jak to ogarnąć.

Pozdrawiam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jest sporo w archiwum tematów n/t, poszukaj poczytaj - https://www.sfd.pl/tag/artroskopia/ 

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Kwestia tego, co dokładnie będzie wykonywane w czasie tej artroskopii. Poza tym, każdy przypadek i zabieg jest inny i nie da się stwierdzić jak Ty sobie poradzisz i jak szybko wrócisz do pełni sprawności. Tak jak napisałeś, może to być 3-4 tygodnie, a może być sporo dłużej. Bez wątpienia dojazd np. komunikacją miejską do pracy nie będzie łatwy. W domu raczej sobie poradzisz z myciem, czy przygotowaniem posiłków. Chociaż z tym nawet osoby zdrowe mają problemy, więc ciężko określić. Na pewno będzie łatwiej z unieruchomioną nogą, niż ręką.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 178 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1119
sam nie wiem, czy ręka nie byłaby lepsza, bo z tego, co czytam, to w niektórych przypadkach trzeba chodzić o kulach /jak rozumiem nie wolno stawać na tej nodze/, a to jest dla mnie jakiś mont everest, choćby przy sytuacji, gdy trzeba wyrzucić śmieci, zrobić zakupy - załadować koszyk w sklepie, plecak, itd

Pozdrawiam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedwczesny wytrysk

Następny temat

Ibuprofen - wpływ na żołądek

WHEY premium