SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ujedrnic lub i podniesc biust?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1870

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Od dwoch tygodni intensywnie cwicze na silowni + dieta. Niestety martwi mnie ze nie mam odpowiednich cwiczen ktore podniosly by moj biust ( rozmiar 4 lub D). Prosze doradzcie jakie cwiczenia beda najlepsze zeby nie bylo katastrofy.

Pozdrawiam
Beata
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
No i mamy w dziale kolejnego eksperta po 1,5 roku treningu. Doradzanie komukolwiek wyłącznie na bazie doświadczeń z własnym ciałem to niestety kiepski pomysł. Argument o biuście lub jego braku jest tak żenujący że zostawię z takim komentarzem - tonący brzydko się chwyta. Miłego wieczoru. Dziabnij jakiejś melisy na tego nerwa.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Ja mam E i ćwiczę od kilku lat. Różnicy nie zauważyłam kup po prostu odpowiedni sportowy stanik, by nie bolały przy skokach itp.
Wątpię czy jakieś ćwiczenia podniosą Ci biust. Grawitacji nie oszukasz

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
Delikatnie pomocne bywa ćwiczenie górnej części (przyobojczykowej) klatki piersiowej. Czyli wszystkie wyciskania na skosie dodatnim. Tylko że to na małym biuście robi lepszą robotę niż przy większym.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Generalnie cudów się nie uzyska. Jednak można wspierać naturę. Wyciskania (skos i klasyczne) i pompki (damskie, męskie, TRX) na pewno warto mieć w planie. Mój ciężki biust jakoś tam chyba ratuje, chociaż genetyka odgrywa niestety dużą rolę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 278
Wyciskania (skos i klasyczne), rozpiętki, ściąganie krzyżowe linek w bramie - to na pewno rozbuduje i wzmocni mięśnie klatki piersiowej przez co i biust może sie nieco optycznie podnieść. Dużo zależy też od budowy samego biustu. Jeśli w piersi jest przewaga tkanki gruczołowej nad tłuszczową to piersi będą jędrniejsze i kształtniejsze, jeśli jest więcej tkanki tłuszczowej to tutaj dużo się nie pomoże. Do tego dochodzi kwestia diety - jeśli jesteś na redukcji to i z piersi poleci, więc to "D" z dużym prawdopodobieństwem niedługo już nie będzie "D" (nie można sobie wybrać partii ciała z której chcemy sie pozbyć tłuszczu - to proces działający na całe ciało, w tym i przede wszystkim na piersi).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
Bombette
Wyciskania (skos i klasyczne), rozpiętki, ściąganie krzyżowe linek w bramie - to na pewno rozbuduje i wzmocni mięśnie klatki piersiowej przez co i biust może sie nieco optycznie podnieść.


Rozbudowanie nieproporcjonalne dolnej części klatki - czemu często służy nadużywanie pracy w poziomie lub negatywie lub linek z góry- może w skrajnych przypadkach spowodować optyczne obniżenie biustu. Warto dbać o to żeby część przyobojczykowa nie odstawała masą od dolnej części klatki - tyle można zrobić tak na serio.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Bombette
Do tego dochodzi kwestia diety - jeśli jesteś na redukcji to i z piersi poleci, więc to "D" z dużym prawdopodobieństwem niedługo już nie będzie "D" (nie można sobie wybrać partii ciała z której chcemy sie pozbyć tłuszczu - to proces działający na całe ciało, w tym i przede wszystkim na piersi).


no jakoś u mnie to się nie sprawdza czy redukcja czy nie, miseczka taka sama, tylko obwód pod biustem się zmienia.

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 278
Nene87
Bombette
Do tego dochodzi kwestia diety - jeśli jesteś na redukcji to i z piersi poleci, więc to "D" z dużym prawdopodobieństwem niedługo już nie będzie "D" (nie można sobie wybrać partii ciała z której chcemy sie pozbyć tłuszczu - to proces działający na całe ciało, w tym i przede wszystkim na piersi).


no jakoś u mnie to się nie sprawdza czy redukcja czy nie, miseczka taka sama, tylko obwód pod biustem się zmienia.


Szczęściara! ;) Wiadomo, że cyc jak i dużo innych rzeczy związanych z naszym ciałem jest absolutnie indywidualne :) W większości przypadków jednak to koreluje z redukcją (piersi jako "zbiornik" tłuszczu lecą jak wszystko inne), tak jak i tycie zwykle koreluje z powiększeniem piersi. Między tym mamy przypadki indywidualne. I to wszystko jest jak najbardziej normalne i ok :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 278
nightingal
Bombette
Wyciskania (skos i klasyczne), rozpiętki, ściąganie krzyżowe linek w bramie - to na pewno rozbuduje i wzmocni mięśnie klatki piersiowej przez co i biust może sie nieco optycznie podnieść.


Rozbudowanie nieproporcjonalne dolnej części klatki - czemu często służy nadużywanie pracy w poziomie lub negatywie lub linek z góry- może w skrajnych przypadkach spowodować optyczne obniżenie biustu. Warto dbać o to żeby część przyobojczykowa nie odstawała masą od dolnej części klatki - tyle można zrobić tak na serio.


W skrajnych przypadkach - czyli z niewielkim prawdopodobieństwem i przy niepoprawnym wykonywaniu ćwiczeń czy zbyt intensywnym treningu tych partii. Nie mówimy tutaj jednak o skrajnych przypadkach, bo wtedy trzeba byłoby napisać, że najlepsza na biust jest wizyta u chirurga plastycznego ;) ;) ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
Wymieniłeś/wymieniłaś akurat ćwiczenia które powodują problem a nie go likwidują - więc sprostowałem.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 278
nightingal
Wymieniłeś/wymieniłaś akurat ćwiczenia które powodują problem a nie go likwidują - więc sprostowałem.


Wymieniłaś :)

Wcześniej napisałeś:
"Rozbudowanie nieproporcjonalne dolnej części klatki - czemu często służy nadużywanie pracy w poziomie lub negatywie lub linek z góry- może w skrajnych przypadkach spowodować optyczne obniżenie biustu."

To nadmierne rozbudowanie czy same ćwiczenia powodują problem? :) Bo nadmierne rozbudowanie - zgadza się - vide np. Rene Campbell, ale umówmy się, że takie przypadki to są naprawdę ekstrema. I do tego podlane "sokiem". Czy same ćwiczenia, robione z głową - tutaj nie zgodzę się. Sama trenuje klatkę 1-2 razy w tygodniu i przez 1,5 roku treningów ( pierwszych 7 miesięcy na splicie i potem FBW z częstą rotacją ćwiczeń) mogę jedynie powiedzieć, że między innymi w/w ćwiczenia (do tego dokładam też rozpiętki regularne i ujemne) podziałały na mnie in plus ( a mam 70G/75F co umówmy się nie jest przy dobrze dobranym staniku jakimś przegigantycznym biustem) - piersi bardziej wypełniły się w górnej partii i wyglądają zdecydowanie lepiej. Ale ja jestem cały czas na masie i do tego budowa mojej piersi jest bardziej gruczołowa, przez co są bardziej jędrne i zbite naturalnie.



Zmieniony przez - Bombette w dniu 2020-08-18 12:41:18

Zmieniony przez - Bombette w dniu 2020-08-18 13:38:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW dla dziewczyny - prośba o ocenę

Następny temat

Ocena planu treningowego fbw

WHEY premium