SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak szybko zrzucić 10 kg?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1213

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 17 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 631
Witajcie. Pisałem temat o zrzucenie 26% tkanki do końca czerwca... Ale niestety szukałem gumy ponad miesiąc a potem wycofali się itp. No ale mam gume a raczej gumy. Ok.

Jeśli ćwiczyłbym z gumami newlevelsport.pl/trening-z-gumami-powerband/ . To + dieta+ bieg hit + do tego jazda na rowerze 2km( co tygodniowo większy dystans na rowerze) np5km i tp. W tym samym dniu wszystko i tak codziennie? . Chciałbym schudnąć 10kg lub więcej do 10-20 czerwca + utrzymanie wagi a najpewniej niżej -do70 kg waże 90kg. Ważne by do 10-20 czerwca schudnąć. Aha pytanie jeszcze jak bym jadł dużoooo np zamiast przyswajania 120 gr białka robiąc te treningi dodać do tych 120 jeszcze z 20-30 i czy by mi to pomogło żebym mięśni nie spalał;). Dzięki z góry za odpowiedzi

Rusz dupę z przed konsoli i idź trenuj- a nie udawaj, że nie ma problemu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4457 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42990
Tak jak w wielu innych przypadkach także w kontekście odchudzania, "szybkie jest wrogiem dobrego".
Oczywiście niżej napiszę Ci jak zrobić to możliwie najszybciej, jednak warto wiedzieć, że czym wolniejsza redukcja tkanki tłuszczowej tym efekt będzie bardziej stabilny, lepszy w kontekście zdrowia oraz estetyki sylwetki i mniejszej utraty mięśni. Tak, mięśni, bo podczas odchudzania tracisz także mięśnie, a jest to efekt ujemnego bilansu kalorycznego.

To zaczynamy...
Po pierwsze, musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. W tym celu użyj kalkulatora BRM --- > https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html?

Sugeruję na początek abyś ustawił sobie bilans ok 500 kcal poniżej zapotrzebowania. Jest to niezbędny warunek każdej redukcji wagi. Bez ujemnego bilansu waga nie poleci. W tym artykule przeczytasz dlaczego nie warto zbyt mocno obniżać kalorii, a także dlaczego nie warto pomijać posiłków i się głodzić.

Polecamy również: Pułapki dietetyczne podczas odchudzania, redukcji


Kalorie to nie wszystko. Musisz także wyeliminować żywność przetworzoną, słodzone napoje, słodycze, cukier, słone i słodkie przekąski, fast foody itd.
Jak zauważyłeś poziom białka jest niezwykle istotny. Badania naukowe pokazują, że najbardziej korzystne jest ustawienie białka na poziomie 30% zjadanych kalorii w ciągu dnia. Ta ilość białka także oszczędza mięśnie. Oznacza to, że jeśli dana osoba spożywa 2000 kcal, to powinna jeść ok 150g białka.

Postaw na produkty niskoprzetworzone. Najlepiej takie, które w dużej objętości mają mało kalorii. Dzięki takiej strategii będziesz czuł się bardziej syty. Zaplanuj sobie ilośc posiłków. Nie ma większego znaczenia czy będzie to 3 czy 5 posiłków. Konsumuj je o stałych porach, zachowaj podobne przerwy między nimi i nigdy nie podjadaj między posiłkami!

Po drugie - trening
Oczywiście najlepszą formą aktywności nastawioną na redukcję tkanki tłuszczowej i kształtowanie sylwetki jest trening siłowy. Mięśnie są bardzo "energożerne" i potrzebują sporo energii by je zasilić i utrzymać. Dlatego są ważne w kontekście odchudzania i utrzymania wagi po redukcji.

Jeśli jesteś osobą początkującą i nie wiesz jaki trening wybrać, zerknij do naszego leksykonu treningów, a z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.
https://www.sfd.pl/lp/treningi-leksykon-treningow/

Bieganie i jazda na rowerze także jest dobrym pomysłem, ale nie widzę sensu abyś robił jedno i drugie tego samego dnia. Oczywiście może być to na zmianę, co drugi dzień.

Trening typu HIT także jest wart polecenia i możesz go wykonać w formie biegu lub roweru, np. na początek lub zakończenie standardowego treningu biegowego czy jazdy na rowerze.

Podsumowując, warto połączyć trening typu rower/bieganie z treningiem siłowym.

Po trzecie - suplementy
Najłatwiejszym sposobem zwiększenia udziału białka w diecie jest włączenie do Twojej diety odżywki białkowej.
Polecam szczególnie białko serwatkowe, gdyż według badań najlepiej wpływa na uczucie sytości.
https://sklep.sfd.pl/Odżywki_białkowe-k119.html

Świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie spalacza tłuszczu, który przyspieszy przemianę materii, podniesie termogenezę oraz doda Ci energii niezbędnej do prowadzenia aktywności fizycznej na wysokim poziomie. Z racji że redukcji nie planujemy na miesiąc, warto zaopatrzyć się conajmniej w dwa spalacze. Ważne jednak aby zacząć od spalacza z mniejszą ilością stymulantów, a z czasem zmienić go na spalacz w którym stymulantów jest nieco więcej. Na pierwszy ogien proponuję Redox Extreme, a po skończeniu pierwszego opakowania Redox Hardcore.



Oprócz spalacza warto rozważyć suplementację berberyną HCL. Ma ona ogromny wpływ na regulację gospodarki cukrowej i bez wątpienia jest suplementem dla osób, które zmagają się z większą nadwagą. https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Berberine_HCL-opis40352.html

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania to pisz śmiało.
1

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 17 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 631
Dzięki za wyjaśnienia;). Wyszło mi bmr 2089 jeśli dałem dużą aktywność fizyczną... Jutro sobie jeszcze powtórze tematy o białkach i innych rzeczach i ewentualnie zadam jakieś jeszcze pytania.,bo jedzenie codziennie z 4 posiłków 2 złożonych z jaj mi się już nie widzi.

Rusz dupę z przed konsoli i idź trenuj- a nie udawaj, że nie ma problemu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 17 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 631
aha co do tego artykułu to tam pisze tak jak byś się chciał odchudzać ale bez treningów. ja jak próbowałem ustawiać diete to dodawałem na "siłe" masło czy coś w tym stylu by kalorie "dopełnić"

Rusz dupę z przed konsoli i idź trenuj- a nie udawaj, że nie ma problemu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 17 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 631
co do tych treningów i wybrania to myślałem wcześniej nad aerobami np na rowerze. hit bieg i ćwiczenia na gumie oporowej .{trening siłowy} coś tam jeszcze ale jak mi to pokazałaś to teraz nie wiem... a tak swoją drogą to ten zestaw ćwiczeń jest dobry (siłowy?o ile jest) właśnie? bo tylko ten znalazłem z gumami oporowymi a skoro kupiłem je to trzeba było by je wykorzystać. Wiesz czym się róźni berberyna hcl od zwykłej?;P

Rusz dupę z przed konsoli i idź trenuj- a nie udawaj, że nie ma problemu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obawy

Następny temat

Tatuaż na łydce, a trening nóg.

WHEY premium