SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przytyć? Kiedy zacząć ćwiczyć? Jak ćwiczyć?

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 164
Witam. Przedstawię swoją sytuację. Mam 15 lat (2 gimnazjum), ważę zaledwie 46kg przy wzroście 167cm. Jestem bardzo chudy, do tego mam strasznie chude kończyny, głównie ręce... Zobaczcie sobie moje wymiary. Tylko proszę, nie śmiejcie się, bo dla mnie to jest sprawa poważna. Otóż chcę przytyć i zacząć ćwiczyć, by nie wyglądać jak jakiś szkielet. Bardzo pragnę nabrać masy, gdyż w takim jak moim przypadku, treningi na siłowni są raczej niemożliwe, bynajmniej niewskazane. Staram się jeść normalnie, czyli 5 posiłków dziennie. Do tego na deser (raz dziennie) pozwalam sobie zjeść jakiś słodycz, ale dość wartościowy, jak np. orzeszki w panierce cebulkowej, czy orzeszki solone bądź w czekoladzie (m&m's). Na śniadanie zazwyczaj jadam muesli z mlekiem lub kanapki z polędwicą, ogórkiem, sałatą, pomidorem i pieprzem. W szkole bułka z serem (pełnoziarnista). Na obiad to co będzie, czyli często pierś z kurczaka, do tego ziemniaczki, frytki lub kasza gryczana. Później właśnie ten słodki deser. A na kolację jadam często kanapki z tym samym co na śniadanie, ewentualnie jajecznicę z dwóch-trzech jaj z dwiema kromkami chleba. Sumując jest to około 2500kcal, czasami troszeczkę przekraczam ten bilans, z czego jestem zadowolony.
Otóż mój problem polega mianowicie na tym, że chcę "rozepchać żołądek", przytyć i zacząć ćwiczyć. Nie zrozumiecie mnie źle - rozepchać żołądek - czyli chodzi mi o przyzwyczajenie go do coraz to większej ilości pożywienia. Planuję od kwietnia - do czerwca (3 miesiące) robić ćwiczenia z ciężarem swojego ciała (pompki, brzuszki, przysiad itp.), później w czerwcu (na wakacjach) chcę kupić siłownie i przez okres 2 miesięcy ćwiczyć FBW. Jeśli z masą będzie ok, postaram się po wakacjach zacząć ćwiczyć "normalnie" i pomyślę o suplementacji.
Co o mnie oraz moich zamiarach myślicie? Jestem otwarty na nowe sugestie/porady. Z góry bardzo dziękuję wszystkim za wytrwałość w czytaniu tych moich wypocin, mam nadzieję, że znajdą się tu osoby, które mi pomogą. Chętnie przyznaje punkty, pozdrawiam.
0
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1997 Wiek 11 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12712
spróbuj spożywać 3000 kcal poczytaj podwieszone posty w dziale odżywanie, poszukaj jakiegoś treningu domatora w dziale trening w domowych warunkach i lecisz, ja też w gimnazjum ważyłem 70kg przy 1,85m teraz 92kg i dalej suchar jestem

jak wspomogłem to się daj sog ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY!!

Następny temat

Dieta w czasie dojrzewania

WHEY premium