SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak być krzywym - czyli o sprzęcie słów kilka

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Witam

Co jakiś czas przewijają się tematy, których autorzy lamentują, że są "pokrzywieni" czyli, że uzyskują nierówne przyrosty.

Najczęściej dotyczy to osób ćwiczących w tzw "domowych siłowniach" a przyczyną jest po prostu sprzęt z dupy. Robione domowym sposobem "ławeczki z taboretów" lub inne sprzęty, które mogą być po prostu krzywe i powodować deformacje po dłuższym okresie.

Podobnie ma się sprawa z obciążeniem do sztangi/sztangielek. I nie chodzi tu o samoróbki - ale o zwykłe talerze kupowane w sklepach sportowych. Nie trzymają one wagi !!!

Z czystej ciekawości zabrałem się wczoraj za pomiary moich "kółek". Są to kółka do standardowego gryfu o średnicy 30mm. Oto wyniki pomiarów:

"piątki" ważą od 4,8 do 5,2
"dyszki" ważą nawet nieźle
"dwudziestki" ważą od 18,5 do 22kg !!!

To kompromitacja dla producenta, ale niestety takie nasze realia i nasza rzeczywistość, dlatego jeśli ktoś chce ćwiczyć w domu - niech najpierw sprawdzi sprzęt treningowy. Nie chodzi tu oczywiście o ważenie z dokładnością co do grama, ale jeśli z jednej strony założymy 2x18,5 kilo - a z drugiej 2x22kg, to mamy aż 7 kilo "przechyłu". Zauważcie, że talerze na siłowniach często mają "odwierty" lub plomby ołowiane - właśnie w celu skalibrowania.

Co robić jeżeli ktoś nie ma dostępu do dokładnej wagi ? Tak naprawdę najważniejsze jest dobranie "pary" kółek. To, ile dokładnie one ważą jest sprawą drugoplanową, ale muszą mieć zbliżoną wagę - można przewiesić linkę przez bloczek i powiesić kółka po obu stronach, jeżeli któreś przeważa - to mamy co robić.

To niby banalnie prosty i oczywisty temat, ale ilu z nas zastanawiało się nad tym ? Większość po prostu zakłada ciężar i wykonuje ćwiczenie, dziwiąc się tylko czasem, że "jakoś dziwnie idzie". Przy szerokich chwytach różnica nie rzuca się w oczy aż tak bardzo, jak n.p. przy wyciskaniu wąskim chwytem, przy którym mało nie spadłem z ławki

Pozdrawiam

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 315 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4610
a ja mam takie pytanie, czym najlepiej jest wyważyć wadliwe obciążenie poza ołowiem? i czy mocowanie np na jakiś mocny klej jest wystarczające?

IMO nie wazneczyn to zrobisz wazne aby się trzymalo i waga byla w sam raz

TY MOW CO WIESZ
JA WIEM CO MOWIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
hmmm
musze wage porzyczyc dzisiaj koniecznie
nigdy o tym nie myslałem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Tylko nie łazienkową.

Z elektronicznymi wagami łazienkowymi jest ciekawy patent:

Podana jest "dokładność" wagi np. do 100 gramów.
Ale nie jest to dokładność pomiaru - tylko dokładność wskazania, czyli waga "pokazuje" z dokładnością do 100 gramów, bo tak skonstruowany jest wyswietlacz, natomist pomiaru dokonuje n.p. z dokładnością do kilograma - o czym już bardzo niewielu producentów wspomina...

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
no to juz porzyczyłem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 567 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3374
krzych, akurat to jest sprawa drugorzedna w przypadkach nierownomiernych przyrostow. Jakos jednemu rowno rosnie a drugiemu nie, a cwicza na tej samej silce. Technika przede wszystkim !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
mylisz sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Ciekawe jaką proponowałbyś technikę w przypadku krzywej ławki i źle wyważonych obciążeń

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 783 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4006
Ja tez to zauwazylem.

Kupilem hantle "dziesiatkę" i waży ona 9,7kg.

Mam za to samoręcznie robioną "dziesiątkę", ale ta waży 10kg, więc dobra jest.

Tak samo jest z dwiema "trójkami", też samoręcznie robionymi i też ważą po 3 kg.

Więc u mnie sprzęt samoręcznie robiony jest dokładniejszy.

Mój upload: http://rapidshare.com/users/6BZ60F - ściągajcie ile chcecie!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 473 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 34083
U mnie na siłowni, na 20 jest napisane białym flamastrem 18, firma dość poważna (z nazwy).
W piwnicy zaś mam zawyżone ;) dlatego lepsze przyrosty.

Projektowanie i tworzenie stron internetowych http://www.darkred.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 140 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2326
A JA SIE DZIWIE DLACZEGO MAM WIEKSZEGO PRAWA PIERS OD LEWEJ...;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
Zmieniony przez - biliwiget w dniu 2006-12-13 21:47:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gify cwiczenia na plecy

Następny temat

Do Kulturystów

WHEY premium