SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ja - plecy

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 18752

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 355 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7797
cichy cichy pracuj dalej :)
a pozatym gochan jestem pod wrazeniem. Niezle sie rozwinoles. Te zapasy to chobby czygdzies startujesz na zawodach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 77015



-=()=-Red : "Nasze Zdjęcia"-=()=-
-=(https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/31.gif[/img])=-...Członek Mafi SFD...-=()=-...Członek Mafi SFD...-=()=-...Członek Mafi SFD...-=([img]../../buziaki/31.gif" alt="" />)=-

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
Pozwole sobie zabrac jeszcze raz glos w tym miejscu gdyz: po pierwsze nie uwazam, zeby Gochan mial mi to za zle - jezeli jednak sie myle zawsze przeciez moze usunac moja wypowiedz - bynajmniej nie zmieni to mojego POZYTYWNEGO nastawienia do Jego osoby. Po drugie - moja pierwsza wypowiedz zostala odebrana nie w ten sposob jakbym sobie tego zyczyl - wiec czuje sie zobowiazany do rozwiniecia tej kwestii i napisania jej w sposob jasniejszy - bo nie przecze, ze mozna ja odebrac dwuznaczenie. Po trzecie, zostalem juz oceniony przez co poniektore osoby, nazwany samobojaca (?) oraz uznany jako niegodny brania udzialu w dyskusji - dlatego moj brak odzewu moglby swiadczyc iz tak jest w istocie.

A teraz do rzeczy. Moja wypowiedz z godz. 2:17 byla adresowana do Kruszka, gdyz uwazam, ze bledem jest wiara w to, ze "wszystko" mozna osiagnac w naturalny sposob. Dodatkowo - byc moze mylnie - uznalem, ze Kruszek uwaza osoby stosujace wspomaganie za oszustow a tym samym podwaza autorytet oraz ogrom pracy jaki ludzie stosujacy wspomaganie - w rozsadny sposob (tu chodzilo mi konkretnie o Gochana) - wkladaja w to co robia. Dlaczego uwazam, ze stosowanie wspomagania pozwala przekroczyc bariery genetyczne ? Oczywistym jest fakt, ze zycie kazdego czlowieka sklada sie z fazy rozwoju organizmu, oraz z fazy starzenia sie - dazenia do smierci. Trudno jednoznaczenie okreslic kiedy nastepuje ten przelom - granica miedzy rozwojem, a starzeniem sie. Ogromna role odgrywaja tu hormony - ktore sa odpowiedzialne za rozwoj i ktorych ilosc sukcesywnie jest zwiekszana (dzienna produkcja danego hormonu rosnie) ale tylko do pewnego momentu (do konca fazy rozwoju). W pozniejszym okresie wytwarzanie naturalnych hormonow ulega stalemu pomniejszeniu - i w tym momencie ogromna role w dalszym rozwoju moze odegrac prawidlowe podawanie syntetycznych hormonow (lub jego pochodnych). Pozwala to nam przezwyciezyc bariere genetyczna zwiazana z sukcesywnym zwiekszaniem sie poziomu hormonow tylko do czasu - jestesmy w stanie sami opoznic proces starzenia sie, a tym samym przyczynic sie do dalszego rozwoju (np. muskulatury). Dlatego wlasnie jestem zwolennikiem rozsadnego stosowania SAA itp. gdyz uwazam, ze kazdy ma prawo decydowac o jakosci swojego zycia, ktora to jakosc jestesmy w stanie podniesc uzywajac SAA itp. oczywiscie w odpowiednim momencie swojego zycia. Jestem przeciwnikiem stosowania SAA u organizmow rozwijajacych sie, gdyz u mlodocianych poziom naturalnie wytwarzanych hormonow jest na tyle duzy, ze pozwala na bezproblemowe rozwijanie muskulatury w naturalny sposob. Wyjatek o tej reguly stanowia aktywni sportowcy. W ich przypadku stosowanie SAA - mimo nie osiagniecia pelnej dojrzalosci w rozwoju - jest przeze mnie akceptowane.

Pragnalbym aby z mojej wypowiedzi - szczegolnie tyczy sie to osob mlodych dopiero zaczynajacych swoja przygode z silownia - zostaly wyciagniete mastepujace wnioski. Nie wierzcie, ze jestescie w stanie osiagnac poziom prezentowany przez zawodowcow stosujac jedynie preparaty nie bedace na liscie srodkow zabronionych. Biorac nawet pod uwage dlugosc okresu - przez ktory poziom naturalnie wytwarzanych hormonow jest odpowiednio wysoki - i tak nie bedziecie w stanie przez ten czas wypracowac sobie sylwetki na miare Mr. Olympia, czy nawet mistrza Polski. Zauwazcie, ze aktualny Mr. Olympia ma grubo panad 30 lat, produkcja hormonu wzrostu - ktory jest poteznym bodzcem anabolicznym - obniza sie w jego przypadku (jak i w przypadku kazdego z nas) juz od 20-tego roku zycia. Dlatego jest on skazany na przyjmowanie tego hormonu z zewnatrz - to pozwala mu przekroczyc bariere genetyczna ustalaona przez nature. Dlatego jezeli marzy sie wam tytul mistrzowski, to wiedzcie, ze jestescie skazani na nielegalne wspomaganie - jesli to wam nie odpowiada, zmiencie sport - jest tyle innych pieknych sportow. Nie wierzcie w stwierdzenie, ze to "wszystko" mozna osiagnac w naturalny sposob, tylko zajmie mi to troche wiecej czasu - bo to wlasnie jest oszukiwaniem samego siebie.

Na koniec jeszcze tylko powiem, dlaczego uwazam, ze branie SAA nie jest droga na skroty. Otoz niestety jest tak, ze wiekszosc malolatow slyszac "droga na skroty" zaczyna swiecie w to wierzyc i przestaje ich interesowac mozliwosc wystapienia powiklan zwiazanych z przyjmowaniem SAA - w ich umyslach tkwia tylko te trzy slowa - droga na skroty - dlaczego by wiec jej nie sprobowac i nie ulatwic sobie zycia. I w tym momecie pojawia mi sie przed oczami obraz moich znajomych, ktorzy zaczeli stosowac lekkomyslnie SAA we wczesnym okresie swojego zycia. Owszem poczatkowo szybko nabierali masy (pisze masy, bo z miesniami mialo to niewiele wspolnego) - stali sie potezni. Tylko problem w tym, ze od pewnego czasu wygladaja dalej tak samo, pomimo ciaglego stosowania coraz to nowych cyklow nie rosna. Pytam sie zatem - gdzie jest ta droga na skroty ? Przeciez oni nie sa juz w stanie dalej rosnac - zajechali swoje organizmy do tego stopnia, ze nawet mega dawki SAA nie sa w stanie ich ruszyc. Byc moze giga dawki byly by w stanie cos zmienic, ale na te nie maja juz ani pieniedzy ani tym bardziej zdrowia - wiec co to za droga na skroty ? To niestety byla droga do nikad ... Prosze was zatem, nie piszcie wiecej "droga na skroty" bo to tylko zacheca malolatow do brania - a w konsekwencji jest oplakane w skutkach.

Ostatnie slowo skieruje do boogie'go - wierz mi w mojej wypowiedzi z 2:17 nie ma zadnej negatywnej aluzji do Gochana, wrecz przeciwnie jest tam cos pozytywnego w stosunku do Jego osoby - bo ja Gochana naprawde szanuje i cenie - w koncu robie na tych samych "smieciach" co On
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 77015
Za dlugie


-=()=-Red : "Nasze Zdjęcia"-=()=-
-=(https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/31.gif[/img])=-...Członek Mafi SFD...-=()=-...Członek Mafi SFD...-=()=-...Członek Mafi SFD...-=([img]../../buziaki/31.gif" alt="" />)=-

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
spice-trenujesz coś na poziomie zawodów, startujesz gdzieś?




Brutus
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak jak mowilem tkanka tluszcowa na moje oko ze 17 % moze nwet 20 %
slaba gorna czesci klatki barki za male
a co do bariery panowie to mr. jeszcze jej nie przekroczyli i sadze ze pakowania nie ma konca mozna osiagnac takie wynik jak markus ruhl na krykaturze

SOBAŃSKI DAMIAN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spice twoja wypowiedz mi sie podobala i zgadzam sie znia bo ten kto liczy ze osiagnie takie efekty jak polsy zawodnicy kulturystyki bo nie mowiac juz o Mr. Ollimipa to sie przeliczy . Zobaczcie na nich co roku efekty sa coraz lepsze i to nie jest droga na skroty bo teraz nie jest wazne ile kto wezmie dawek strydow TYlko ile jego organizm bedzie w stanie wytrzymac .
decyzja nalezy do tego kto bierze ja sam usprawiedliwimazm kulturystow krzyrzy staruja w zawodach bo jest to im potrzebne ale nie da sie usprawiedliwic tego ze byle gowniarz na silowni bierze doping na samym poczatku . spice a co do tego zmniejszania wytwarzania sie chormonow po 20 roq zyca jestes pewien ? nieczasmi po 25 jak uformuje juz sie szkielet ?

SOBAŃSKI DAMIAN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10472 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80831
jeden cham ode mnie ze szkoły ma 17 lat i po 3 miechach treningów opier**** 100 tabsów mety ,a lepsze jest to ze nawet nic po nim nie widac,malpa mi powiedział ze on brał mete bo to kumple są,ja tez gadam z tym gosciem ale nie jest az tak moim kumplem zeby mi gadac takie rzeczy,sila mu podskoczyła ,ale masa to moze z 5 kilo ,załosny typ.

a po co to opowiedziałem to nie wiem

Członek grupy>>Pokemon Tazo<<

"Jezeli moj przeciwnik nie zna BJJ to moze byc nawet potworem a ja i tak go pokonam"
-Murilo Bustamante
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Sobaman - znasz się na wyznaczaniu poziomu tkanki? Bo z tym 20% to myślę że sporo przesadziłeś. Może i wyglądam nieco misiowato ale twardość mięśni jest duża. A choinkę żeby było widać trzeba się wyprostować - stań z pochyloną głową i ugiętymi nieco plecami i zobacz czy będzie coś widać - w tej pozycji nawet przy znacznie niższym poziomie tłuszczu choinka nie jest widoczna. To Żeby mieć 20% to trzeba mieć już naprawdę dużo sadła.
Pozdrawiam

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Zresztą zdjęcia mają słabą jakość - na żywo widać wyrażnie żyły na ramionach i mięśnie brzucha oprócz najniższej pary metamerów, więc nie sądzę bym miał 20%
Pozdrawiam

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fotki

Następny temat

Faddsfdf

WHEY premium