SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JKD - pozycja odwrócona

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 42548

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
*******isz jak potłuczony i znowu zaczynasz to samo.

Ja swoje zdanie co do wątku poruszonego, napisałem i wyjaśniłem o co chodzi z pozycją. Myślę, że więcej nie potrzeba.

Adios.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
pięknie, tylko na 1 filmie jest demonstracja technik w wykonaniu starych wyg, a na 2 są jacyś uczniowie wykonują je w ruchu.
również nie podejmuję dyskusji.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-01-22 12:03:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Kenjiro wiem że nie wiesz o czym mówię a świadczy o tym Twój stary post:

https://www.sfd.pl/Treningi_Jeet_Kune_Do_w_PFS_Polska-t159430.html

"Jeet Kune Do
Koncepcja treningu przekrojowego zapoczatkowana przez Bruce'a Lee, kontynuowana do dzisiaj przez ludzi pokroju Dana Inosanto, Paula Vunaka, Larrego Hartsella, Matta Thorntona, Erica Paulsona itd.
Dzisiaj taki trening prowadzi wiele szkol MMA jednak w 1965 roku byla to rewolucja.
Czym rozni sie JKD od MMA?
Roznica tkwi w szerszym spojrzeniu na zagadnienia samoobrony. Trening przekrojowy prowadzony jest nie tylko z zakresu walki bez broni ale tez z uzyciem wspolczesnych "narzedzi" typu noz czy palka.

JKD korzysta z doswiadczenia boksu, thaiboksu, zapasow, filipinskiego boksu, sambo, bjj."

Po 1 termin JKD został przez Bruce'a nadany w 1967 a nie 1965r. W 1965r. miała miejsce walka z Wong Jack Man'em

Chciałbym na koniec dodać, że poprzednią dyskusję źle zrozumieliście nie chodziło żeby powiedzieć co jest lepsze a co gorsze tylko porównać dwie strony medalu a ludzie mogą zadecydować sami co chcą trenować lub co uważają za autentyczne JKD. Co więcej nie ma się co sprzeczać na temat co lepsze a co gorsze. Jun Fan JKD, przedrostek Jun Fan oznacza Bruce Lee i został dodany żeby odseparować nazwę ażeby nie była mylona z JKD koncepcjami. W JFJKD trenuje się tylko autentyczne nauki Bruce'a Lee podczas gdy w JKD koncepcji idziesz drogą łączenia wielu styli w jedno. Tak jak powiedziałeś w jednym ze swoich starych postów że wg Ciebie JKD od MMA różni się tym że w JKD są pałki, noże itd... JA mogę Ci powiedzieć tylko tyle że w JFJKD nie ma pałek ani noży a mimo to różni się OGROMNIE od tego co nazywa się MMA. Skoro mówicie że Jeet Kune Do, to styl Bruce'a Lee i zakładacie że JKD korzysta z boksu, thaiboksu, zapasow, filipinskiego boksu, sambo, bjj, to proszę podaj jakieś notaki Bruce'a które by o tym mówiły. W JKD nie ma boksu, thaiboksu, zapasow, filipinskiego boksu, sambo, bjj i tyle. Tak samo jak zapytałem się na jakiej podstawie sądzisz że JKD opiera się na przebranych technikach z ponad 200 styli? Podaj dlaczego tak sądzisz, KONKRETY. Bruce pisał że jest na drodze stworzenia nowej sztuki walki w opraciu o Wing Chun, boks i szermierkę. Później nawet przyrównał że JKD to szermierka ale bez szpady. I JKD nie jest kontynuowane przez osoby które wymieniłeś tj. Dana Inosanto, Paula Vunaka, Larrego Hartsella, Erica Paulsona, Matta Thorntona tylko JKD zostało przez te osoby zmienione tak że:
"Nie jest już to sztuka walki Bruce'a". No i nie jest to tylko moje zdanie na ten temat.

Kenjiro, dlaczego gdy za każdym razem chodzi o konkrety to: albo starasz się mnie obrazić, albo wszystko i wszystkich wyzywasz, albo uciekasz od dyskusji. Daaawno temu na tym forum Ty i W.A prowadziliście pewien wątek o JKD. W pewnym momencie zaczeliście mówić : "Znawcy, gdzie się podzialiście" i stwierdziliście jednoznacznie że nikt się z nich nie odzywa bo nie mają pojęcia o czym mówicie. Ty, wtedy jeszcze jak mówiłeś reprezentowałeś Roya Harrissa Wydaje mi się że to Twoje zachowanie w odniesieniu do tamtej sytuacji jest dość hipokrytyczna.

Niestety nie pier****le głupot, tylko mówię rzeczy o których nie masz pojęcia a przez pyche nie chcesz się do tego przyznać


Jodan, specjalnie dla Ciebie:

Stara wyga z JKD koncepcji i Jego uczniowie na video jest Chris Kent:






Zwróć uwagę na pozycję, te same rzeczy, ciosy nie poparte pracą stóp, pozycja krzyczy: "kop w krocze".

I co mówi Inosanto? Że JKD to przechocenie ze stylu do stylu np z Wing Chunu do Kali itd. Problem polega w tym że Bruce nie trenował Kali. Nie wiem dlaczego Inosanto mówi to co mówi o JKD. Notatki Bruce'a i wiele innych Jego uczni mówią zupełnie coś innego Wiem wiem, powiesz że tu jest tylko trapping....No to tu masz uderzanie:





Zwróć uwagę na pozycję, te same rzeczy, ciosy nie poparte pracą stóp, pozycja krzyczy: "kop w krocze".


A jak jeszcze nie jesteś przekonany to włącz sobie instruktażówkę Inosanto o JKD.

No i skoro się pojawiłeś to może odpowiesz mi dlaczego zamiast odpowiedzieć na moje pytania znowu mnie wyzywałeś w poprzedniej dyskusji? Czyżby te pytania były dla Ciebie aż tak trudne?





Michał






Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2009-01-22 12:36:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Michale,

Dziekuje za odpowiedz jednakze poprosze o dodatkowe wyjasnienie biorac pod uwage nastepujace rzeczy:

A) ja jestem mankutem
B) moj przeciwnik jest praworeczny i nie cwiczy JKD (czyli ok 90% osob spelnia te warunki)

Uwgledniajac powyzsze ja, bedac osoba leworeczna, walcze w odwrotnej pozycji w porownaniu do osob praworecznych. Z tego tez powodu powinienem miec przewage, gdyz samemu jestem przyzwyczajony do walki z osobami praworecznymi (90% moich przeciwnikow), zas moj przeciwnik nie bardzo wie co zrobic z mankutami (10% jego przeciwnikow).

W tym momencie postanawiam zastosowac pozycje JKD, czyli w moim przypadku odwrotna (silniejsza strona ciala z przodu).

Efekt? Dla przeciwnika staje sie osoba praworeczna, ktora jest dla niego wygodniejszym przeciwnikiem niz mankut.

Stad tez pytanie: czy odwrocona pozycja JKD jest w stanie skompensowac ta utrate przewagi mankuta nad osoba praworeczna?

Zmieniony przez - ziutalek w dniu 2009-01-22 12:38:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
Hihi, to zaczyna być zabawne.
Przypomina mi to pewien dowcip na temat dżdżownicy i słonia. Jasiu uczył się biologii i nauczył się o dżdżownicy. Nadeszła lekcja i Pani pyta Jasia: opowiedz do jakiego gatunku należą słonie? jasiowi zrzedła mina, ale po chwili uśmiechnął się i odparł: słoń ma trąbę, trąba jest podobna do dżdżownicy a dżdżownica należy do gatunku pierścienic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Kenjiro, jak nie masz do powiedzenia nic konkretnego to nie zaśmiecaj działu... i nie uciekaj od tematu.

Jako kolejny przykład mogę tylko podać wypowiedź osoby która się ze mna skontaktowała prywatnie, poza forum z powodów oczywistych nie podam kto to bo po co ma ta osoba mieć jakieś nieprzyjemności:

"co do JKD to sam sie zalamalem jak poszedlem pierwszy raz do sekcji ( lodz - trener Adamusik) gdzie starano mi sie w mowic ze to jest wlasnie JKD i walczy sie w obydwu pozycjach ale... 90% treningu musialem trenowac w lewej !! trener zaslaniam sie certyfikatami Dana Inosanto przekonujac mnie ze to jes wlasnie jkd...
pomyslame.. co jest kur.. mac.. przeciez to nie tak mialo wygladac ... gdzie teoria natemat sielniejszej reki i nogi z przodu ?? !! i po pewnym czasie, niemogac sie dostosowac odszedlem ze szkoly a JKD wolalem zostawic w moej glowie takie jakie znam z ksiazek i tego co pokazywal bruce... obecnie trenuje MT i kick boxing bo lepszej alternatywy nie widze tutaj w lodzi. trenuje z naprawde switnymi ludzmi ktorzy maja elastyczne podejscie do sztuk walki ale zajecia JKD omijam z daleka."

Chyba nie wymaga to komentarza.


Ziutalek, myślę że skoro jesteś mankutem i stoisz w prawej a Twój przeciwnik w lewej, to tak naprawdę powtarzacie schemat. Powiem Ci więcej ten przeciwnik zapewne nastawiony jest na to że będziesz tak stał. Spróbuj poeksperymentować. Nie wiem czy trenujesz JKD czy też nie.











Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Michał-Moim zdaniem zbyt dużo czasu trzeba by było poświęcić,żeby się przestawić na pozycję odwróconą,a ten czas można spożytkować na doskonalenie wielu innych elementów walki,a nie robić coś na siłę.Może pozycja z silniejszą ręką z przodu jest dobra,ale... dla osób zaczynających przygodę od razu od JKD i wcześniej nie trenujących innych SW.Osoby trenujące już SW mają wytrenowaną określoną pozycję walki w której dobrze "czują" walkę i przestawianie ich na inną-odwrotną,tylko ich ogranicza i kaleczy technikę.Może techniki ręczne będą im jeszcze jako tako wychodzić,ale nożne,z przedniej nogi po przestawieniu,dłuuuugo będą kuleć.

Mam podobnie jak Kenjiro-silniejsza,bardziej techniczna i dynamiczna u mnie jest lewa noga(czyli wykroczna-kiedyś prawie rok używałem tylko jej i tak zrobiła się lepsza,po kontuzji kilku palców w prawej nodze...),prawej nogi tak nie "czuję" w kopnieciach,nie wszystkie kopnięcia z prawej mi wychodzą i używam jej tylko do niskich kopnięć,no a jeśli chodzi o ręce,to silniejsza jest prawa.Jaką pozycję Michał byś mi proponował do walki,gdybym miał trenować JKD??Pytanie czysto teoretyczne...

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-01-22 14:03:32

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
Michał,ponowie pytanie z innego tematu,na które pomimo mojej prośby nie otrzymałem odpowiedzi. Zakladajac, że stoisz w pozycji z prawa reka z przodu,a Twoj rywal z lewa. Jaki jest sens kopanie przednia noga i uderzanie przednia reka skoro cala jego linia centralna jest zaslonieta. W takiej pozycji nie kopniesz rowniez przednia noga w krocze,jest to niewykonalne jesli przeciwnik jest dobrze ustawiony. Jedyne wystawione na ciosy sa plecy,ktorych miesnie sa dosyc mocne oraz zewnetrzna czesc uda.Chcac kopnac w linie centralna musisz to zrobic z nogi zakrocznej. Pytanie drugie: jaki jest sens trenowania pozycji prawej na prawą skoro 90% ludzi walczy w lewej? To wyjatkowo nierealistyczne. Widac to wyraznie na zamieszczonych przez Ciebie filmach z treningow. Chcialbym dodac jeszcze slowo apropo tak czesto poruszanej przez Ciebie kwestii praw fizyki. Prawa fizyki najbardziej można zauważyć podczas technik ju-jitsu, tam główna role odgrywa technika, ruch (prawa fizyki), siła nie jest na pierwszym miejscu.

Zmieniony przez - buczah w dniu 2009-01-22 15:36:35

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Hmmm ....
Mam pytanie ? Dlaczego pan z 1-szego filmu ma wiekszość ciężaru ciała na nodze przedniej ? Pozatym ma bardzo niestabilna pozycję, ta ugieta tylna noga :/
No i dlaczego kopie stojąc na palcach ? I te doskoki.
Czy JKD na tym polega ? Doskoki, pozycja z ugiętą nogą itd.?
Jestem ciekawy, bo IMO są to błędy ( tak mnie nauczono ).
A i jeżeli dobrze widze to nie ma wogole skrętu biodra, ale może po to są te doskoki? Jak to jest ?

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Z tego co zauwylem w tym filmiku, to techniki reczne to prawie kopia wing chun (chi-sau i podobne temu cwiczenia), zas techniki nozne to w duzej mierze boks + rzeczywiscie doskoki z boksu/szermierki (szermierki akurat nie cwiczylem wiec oceniam na oko).

Co do same pracy nog to jest troche... zaskakujaca:) Szybkie kopniecia noga wykroczna wymagaja przeciez umieszczenia ciezaru ciala na tylnej nodze, tak jak jest to np. w wing chun. Stad tez nie bardzo rozumiem jak szybko mozna kopac z wykrocznej nogi, gdy ciezar ciala na niej spoczywa.

P.S. Wlasnie ta "pozycja krzyczy: kop w krocze".
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

walka pałka teleskopowa

Następny temat

BJJ od czego zaczac?

WHEY premium