SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAJKA :P...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7049

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 280 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1256
chyba ze postawimy na strusie jaja.... moze wtedy wyjdziemy na swoje

0m3n? a kto to taki?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
:) ze strusiego jaja mozna zrobic jajecznice dla dwonastu osob!
lepiej jesc(jajecznice) przed czy po treningu?
w ogole po treningu jem bardzo duzo, cio wy na to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
uloz diete a nie pytaj sie o poszczegolne posilki bo sam sie w tym pogubisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie bójcie sie jajek, pod warunkiem że nie spożywacie ich z cukrem, bo wtedy powstaje zły cholesterol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 958
dobra- zacznijmy od poczatku:
w 100g bialka mamy 48 kcal, 10,80 g bialka, 0,00 tluszcu 0,80 gram cukru. W
100g zoltka mamy odpowiednio:354,00 kcal, 16,30 gram bialka,31,90tlusczu i 0,70 gram wegli. i dla porownania cale jajo o masie 100 gram (przecietnie- 2 male jajka):
151kcal, 12,50g bialka, 10,70 tluszczu i 1g weglowdanow.
Co bystrzejszy osobnik zauwazy, ze jedzac bialka z jakjek zje mniej bialka (jako skladnika jajka), ale tez zje o 10 albo az o 30 gram tlusczu mniej....
w dieci ena mase czy na rzezbe chodzi o zachowabnie niskotluszczowej diety.
"dopusczalne" sa tluscze roslinne- a jajko takowych raczejnie zawiera

smazenie???? jajecznica???? co chces zosiagnac??? wielka tluszczowa mase????
a "bajki" o cholesterolu to niestetyprawda... nie nalezy unikac jednak zoltek, bo oprocz tluszczu zawieraja one tez mnostwo mineralow... ale panapewno trzeba je ograniczyc.... (3-4 tygodniowo wystarczy)
jakktos jest samobojca- prosze bardzo jesc wi3cej- i to jescz "smazone na margarynie" (nie iwem czy wiecie ze margaryny sa to uwodornione oleje, a naukowcy do konca nie przebadali jeszc eskutkow ubocznych takiego uwodornienia, dlatego tez miedzy innymi zabrania sie sporzywania margaryny dla dzieci ponizej 3 roku zycia )
o jajkach nei ma co sie rozpisywac- tzreba poprostu wiedziec ze to "cudowny" suplement, tylko trzeba wiedziec jak go uzywac.....


-=Pij mleko! Będziesz wielki =-

-=Pij mleko! Będziesz wielki =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 280 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1256
i tak predzej czy pozniej czeka nas smierc ) wiec dla mnie przestało miec znaczenie czy umre w weiku 40 czy 60 lat
(najwazniejsze szybki sex i duzo kasy ha ha ha ha)

0m3n? a kto to taki?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pyziaczek... masz racje! ogranicze sie do 4 tygodniowo! zainwestuje w twarog i tunczyka! cio ty na to?
pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 958
wiesz- marzeniem kazdego kulturysy jest umrzec nei z powodu koksowania czy nawet "rozbiacia sie swoim porsche"... wszsycy chca umrezz z powodu jajek :-] hehehehe- tez wyznaje ta zasade po co umirac zdrowo, ale nalezy selektywnie wybierac rzeczy, ktora nas majak kiedys "zabic" jajka???hmmmm ciekaej perspektywy ni e nasowaja, bo kto bedzie chcial wchodzic po schodach i zatrzymywac sie co 5 schodkow (miazdzyca, uposledzenie ukladu krazenia)albo miec obnizona ilosc testosteonu (bo cholesterol- jak kazdy tluszcz w nadmiarze powoduje spadek tak "cennego" dl afacetow hormonu)....
jedzmy jajka, ale trzymjamy niskotluszczowa diete...
najlepiej uzupelniac ja jeszcze kwasami omega-3 oraz linolowym i linoleinowym...
a tluszcz w diecie musi byc- w przypadku mezczyznm jego dzienne spozycie dajace mniej niz 15 % energii (nie wiecej niz 20%) powoduje uposledzneie ukladu hormonalnego i zmiejszona ilosc wolnego testosteronu we krwi :]


-=Pij mleko! Będziesz wielki =-

-=Pij mleko! Będziesz wielki =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 280 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1256
moj lekarz mowił mi ze dziennie powinno sie zjadac jedno jajko (w okresie dojrzewania - mam 14 lat) a tłuszcze mozna ograniczyc w inny sposób po co jesc tłusty twadóg jak mozna zjesc chudy po co pic mleko 2% jak mozna wypic 0% po co wpiepszac miecho na chlebie z masłem albo jakims innym smarwoidłem zreszta bez tłuszczu tez sie nie obejdziemy (witamina a i d) wiec nie mozna go wyeliminowac z diety tak w ogole to zycze powodzenia ja nie koksuje nie przesadzam tez z zarciem wiec moze mi sie uda jakos przebrnac przez to wszystko i uzyskac niezłe ciałko
(moj kumpel brał koksy teraz skonczył to wyglada jak balon z ktorego spusilo sie powietrze - chyba nie ma sensu sie tym truc )
POZDRO ...

0m3n? a kto to taki?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 958
kolega moze "zwiedla" tak po omce??? hehhehehehhe
wiesz- kady ma swoja teroie na temat jajek.. kazdy ma swojego laekarza i kazdy lekarz ma swoej teorie.....
najpbardziej racjonalnym wyjsciem jets ograniczenie tlusczu- i to nie kosztem np. piciem beztluszczowego mleka (bo tluszc zawarty w mlekou bezposrednio wplywa na przeswajanie witamin zawartych w mleku- a ozpusczalnych w tluszczu- A,D,E)jezlei uwazasz z e twoja dieta jest ok- prosze baradzo.....
a poza tym 14 lat to hcyba troche malo jak na przeprowadzneie "kulturystycznej" diery w domowych warunkach.....


-=Pij mleko! Będziesz wielki =-

-=Pij mleko! Będziesz wielki =-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

banalnie niebanalny ciezki przypadek

Następny temat

Aerobik czy siłownia - co wybrać?

WHEY premium