SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JABŁCZAN TREC CM3 360 K !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9090

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 350 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2688
Patent Alkaline jest dostępny do poczytania dla każdego. Sam czytałem i jest tam mowa o mieszaniu mono z sodą, malto, i tak kilka razy to wszystko na sucho. Czyżby zgłoszenie patentu Goliniego było zmyłką aby nikt nie podrobił? Opatentować można wszystko, nawet skarpetki na uszy lub przyrząd do mierzenia oporu elektrycznego ludzkiego ciała (jest taki patent E-Meter i nikomu nie przeszkadza że to ściema).

Tańczysz to!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Faf- ale w sumie dwie rzeczy mnie nurtują - z tego co piszesz- przeciez NaCl uzyte dla buforowania kreatyny byłoby b. szybko odczuwalne- etencja wody bylaby wieksza niz przy mono- a jest zupełnie odwrotnie/mysle, że wiele negatywnych opinii o KA bierze sie wlasnie stąd, że brak jest tego efektu działania mono- a więc tak pożądanej przez wielu masy[nieważne często jakiej]/.
druga rzeczą jest to- jak wytłumaczyc możesz rozpowszechniane info, ze KA wiecej konwertuje niz mono/?
a wytlumaczyc by sie przydało -bo Maniek/czy ktos inny/ b. trafnie zauwazyl, że za jakiś czas badania mogą byc odwrotne/a raczej ich wyniki/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
I mnie sam mechanizm nurtuje. W moim przekonaniu samo uzycie alkalizatora powinno nie miec wielkiego wplywu na konwersje do kreatyniny, poniewaz monohydrat konwertuje minimalnym , nieznaczacym wrecz stopniu.

Tak wiec czy bedzie alkalizator czy nie - roznice nie powinny byc istotne, skoro problem jest marginalny. Fakt faktem - w profesjonalnym badaniu K.A. wypadlo gorzej w tej kwestii niz mono. TRaktuje to jako jakąś wytyczną. NIe bedę gdybał, czy w przyszlosci pojawią się badania dowodzace czegos innego. Narazie sie nie pojawiły i uwazam ze sie nie pojawią, a jak się pojawią - trudno - zdziwię się.

NaCl uzytej w tak niewielkiej dawce nie powinno przyczynic sie do wzrostu retencji płynow, choc przyznam, ze faktycznie wg opini userow retencja wody przy K.A jest mniejsza niz przy mono. Moim zdaniem wynika to z faktu iż K.A. stosuje sie w mniejszych dawkach niz mono (chcoc nie jest to uzasadnione wyzsza skutecznoscią, a zaleceniami producenta). W moim wypadku branie monohydrtau w dawkach ok 4 - 6g na dobe nie powoduje retencji wody, bardziej widoczna jest ona przy dawkach ok 10g, a najwieksza - przy nasyceniu. Dodam jednak, ze w wielu badaniach na ludziach stosowana dawka mono wynosila okolo 5g i ta daka zostala uznana za skuteczna i wystarczającą. Ja podzielam to zdanie i uwazam, ze wieksze dawki sa uzasadnione tym, ze mono jest tanie i mozna monohydratu brac wiecej "na wszelki wypadek". NIe jest tajemnica fakt, ze kreatyna brana w wiekszych dawkach oddzialywuje gwaltowniej, ale niestety szybciej "wyczerpuje potencjal swojego dzialania", tzn subiektywne dzialanie kreatyny szybciej zanika.

Tak wiec zarowno 5g KA jak i 5g mono moze byc daka skuteczną w podobnym stopniu, jak i powodowac podobnie niska retencje płynów. Zwyczajowo jednak mono poleca sie wiecej w dawce dziennej niz K.A. - stad rozbieznosci w opiniach dotyczacych retencji plynow. BYly na forum opinie userow ktorzy brali K.A. w dawkach ok 10g na dobe i retencja byla zauwazalna.

To taki moj prywatny poglad, oparty jednak na moim zdaniem wiarygodnych przeslankach.

NaCL nie jest jedynyna mozliwoscią. Opcji jest wiele.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-03-14 03:56:52

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-03-14 04:00:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, wszystko dość zwięźle i logicznie- jednakże przy dawkach KA i mono porowynywanych mono jednak konwertuje mocniej, co do opini że niekoniecznie KA musi działac lepiej niż mono można by sie w sumie - w wielu przypadkach- zgodzić/a napewno nie dziala wiele razy lepiej/ lecz dziwnym wydaje sie fakt że KA mogłoby dzialac gorzej- stąd moje pewne zdziwienie, gdyz trudno mi znaleźć jakies wytłumaczenie tego stwierdzenia.
w każdym razie wydaje mi sie to b. dziwne- tym bardziej, pomijając tu juz rzeczywiste efekty- bo specyfika dzialania jest jednak inna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
jednakże przy dawkach KA i mono porowynywanych mono jednak konwertuje mocniej - wlasnie ja mam odmienne infomracje, ktorys z moderatorow badania wkleil na forum.

nie mowie ze K.A. dzial gorzej nizm mono, uwazam ze "moc" ich dzialania jest porownywalna, K.A. jest jednak sporo drozsze, a jego rekomendowana flagowa zaleta została obalona. Tak wiec K.A dla mnie to mono bis. Dodatkowo nalezy pamietac, ze 1g K.A. sklada sie nie tylko z monohdratu kreatyny, ale rowniez z alkalizatora, ktory objeosciowo i wagowo jakas czesc miejsca w kapsulce zabiera, a jego użytyecznosc - jest wyjątkowo wątpliwa. Ja z tych dwoch powodow wolę mono.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
bardziej sie tutaj zastanawiam nad pewna 'odmiennością' tych form niz nad rzeczywistym dzialaniem- do mono mam sentyment, KA dziala moim zdaniem gorzej niż np. ester, orotan itp., ale mimo wszystko widze, że czasami ktoś ma na nim dobre efekty, w przeliczniku cenowym może faktycznie nie wychodzi najlepiej w stosunku do dzialania.
jednakże ten aspekt stawiam niejako na drugim planie- choc oczywiście jest on także ważny.
chodzi mi raczej o to, że jednak jest nieco odmienny od mono- widac to po specyfice dzialania, mimo wszystko duzo slabiej "ściąga" wode podskorną- i w tym mam właśnie wątpliwośc, jeżeli chodzi o upadabnianie go do monohydratu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17554
Roznica miedzy Mono a KA zaweiera sie w wposlczynniku/odzczynie pH w wodzie. Mono=7pH KA=12pH "Odczyn pH w żołądku jest bardzo niski, a więc dojdzie do reakcji, podczas której substancja alkaliczna zawarta w takim produkcie wejdzie w reakcję z kwasem i powstanie sól(Pan F pisał, ze w tej kapsulce jest juz sol). Z kreatyny w ten sposób otrzymamy chlorowodorek kreatyny a jednocześnie dojdzie do neutralizacji kwasów żołądkowych"-->co ma podobno wplynac na "lepsza neutralizacje"kwasu mlekowego-w duzym srocie myslowym
Czy wylacznie do tego sprowadza sie "wyższosc" KA nad Mono wedlug patentu. To pokaza najblizsze badania i opinie uzytkownikow

Zmieniony przez - Maniek_M w dniu 2008-03-14 20:09:04

Zmieniony przez - Maniek_M w dniu 2008-03-14 20:10:13

Niech masa bedzie z wami ....:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Juz wyzej wspomnialem jak ja to widzę. Nie wiem w jakich dawkach brales K.A., ale spotkalem sie z opiniami ze brany w takich dawkach jak mono rowniez powodowal podobną retencję wody, z drugiej strony mono brane w takich dawkach jak wielu userow bierze alkalyn (ok 5g/d) - retencji nie powodowalo, badz nieznaczną. Ja mam wlasnie takie doswiadczenia z mono.

Co do specyfiki dzialania to mocno uzalezniona jest ona od dawek. Mono brane w dawce 5g na dobe bedzie dzialac troche inaczej niz mono brane w dawce przekraczajacej 10g. W pierwszym wypadku rozkrecac się bedzie dluzej, efekty beda mniej nagłe, retencja plynow bedzie niewielka jesli w ogole wystapi. W opcji drugiej efekty wystapia szybciej i retencja wody bedzie zdecydowanie wieksza itd... Cos jakby uzyc dwoch roznych suplementow. Ten kontekst utrudnia jednoznaczne rozeznanie sprawy o ktorej w wlasnie rozmawiamy, mozna snuc domysly. W ogole domyslow mozna snuc wiecej tworzac pewne zalozenia.

Mozna nawet wytlumaczyc ten fakt tezą, ze inne kreatyny wchlaniaja sie gorzej niz mono (zarowno ester, jak i cytrynian i K.A. wypadly gorzej niz mono: dwa z badan dotyczyly stabilnosci, a trzecie ilosci kreatyny w ustroju po aplikacji), zatem potrzebne sa ich wieksze ilosci aby wywolac efekt uboczny w postaci retencji wody. Jako ze srednia zalecana (mowie o podejsciu zyciowym) dawka kreatyny to i tak 10g, mozna by zalozyc, ze 5g mono jest rownie skuteczne, co np 7g estru czy 10g cytrynianu. Stąd 10g mono jest dawka podwojna w porownaniu do dawki optymalnej i wywoluje wieksza retencje wody niz 10g cytrynianu. Dodatkowo tą tezę mogłby wspierac fakt, ze wielu userow roznych form kreatyny opisuje ester, czy cytrynina jako formy ktore dłuzej sie "rozkrecają" niż mono, ale dzialaja dluzej. Ten fakt rowniez moglby wynikac z tego, ze inne formy kreatyny są mniej stabilne, gorzej wchlanialne itp itd. NIe zrozum mnie zle - nie lansuje tej tezy, uwazam ze zbyt wiele jest niewiadomych by takie teorie glosic. Dokonujac pewnych uproszczen podajac jakis tam przyklad. Mozna bowiem stworzyc cały ciąg logiczny popierajacy taki pogląd.

Wspomnialem o tym, by podkreslic, ze analiza nawet bardzo wielu za i przeciw moze nie dac jednoznacznych wnioskow. Jakąkolwiek teorie by sie stworzylo, mozna w ramach pewnej konwencji - stworzyc przeciwstawną.

Byc moze inaczje patrzymy na te kwastie, ja po prostu uwazam ze czytajac o wyzszosci nowych form kreatyny nad poprzednimi - nalezy miec wątpliwosci, bo choc przeslanki teoretyczne istnieja, to praktyka pozkauje ze wcale tak byc nie musi. To częste zjawisko. Wielosc opini chocby nawet z tego formu wskazuje ze jedni wola jablczan inni mono, a inni ester. W moimp rzypadku sprawdza się mono i jest to forma kreatny z ktorej zadowolony jestem najbardziej, stąd mój entuzjazm dla tej wlasnie formy.

NIe probowalem natomiast orotanu. Jesli masz jakies doswiadczenia z tą formą, to jakbys mogł sie podzielic - byłbym wdzieczny.


EDIT - Maniek: Czy wylacznie do tego sprowadza sie "wyższosc" KA nad Mono wedlug patentu. To pokaza najblizsze badania i opinie uzytkownikow. Badania są na forum, gdzi K.A. wypadlo jako mniej stabilne niz mono. Są tez badania w ktorych mono okazuje sie byc wyjatkowo stabilne. Zachecam do odszukania, podobnie jak opini userow K.A. - w wiekszosci nie są zbyt pochlebne. NIe dlatego ze K.A. to syf, tylko ze w zwiazku z ową amrketingową teorią wielu producentow zalecalo dawki rzedu... 3g. GDyby bylo faktycznie o tyle skuteczniejsz od mono jak by tego chcieli producenci - moze bylyby to dawki odczuwalne. Tak - niestety 3g jakiej kolwiek kreatyny to troche malo, choc ja mialem epizod z mono, gdzie bralem 4g na dobe i bylem zadowolony.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-03-14 20:24:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
od siebie dodam, z praktyki, że biorąc KA w dawce dziennej ok.8g byłem zadowolony.

Tyle, że wtedy jest to mało opłacalna inwestycja.

Teorie teoriami
badania badaniami

jednak samemu trzeba testować

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17554
A wlasnie co do wody i jej gromadzenia pod skora.Na jakiej podstawie ktos pisze ze go zalalo woda. Ile wody pil? Ja przykladowo pilem 4-4,5L wody dziennie(dawka 5g). Moge zarzucic pare zdjec jak "zalanie woda" wygladalo Jak juz wczesniej wspomnialem bylo to w wakacje. Szczerze mowiac to musialbym zrobic badania na ilosc % wody miesni i tluszczu przed mono i po dawce 5g/dzien. I ktos mmoglby przetestowac cos podobnego an sobie z dawka 10g/dzien w DT i DNT 5g jak na tym forum polecaja. Taki prsoty test.Mowie tu o mono

Niech masa bedzie z wami ....:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HMB czy Białko???

Następny temat

Masowka-THE END. Redukcja - START

WHEY premium