SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Indywidualna dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 642

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5
Witam !

Już od ponad roku regularnie ćwiczę, zwykle kalistenicznie i obecnie ciężko przygotowuję się do letniej "Selekcji" - bardzo ciężkiej gry terenowej. Jednak zauważyłem, że od pewnego czasu mam problem z napięciem mięśni. Czytałem, że przyczyną może być niedobór magnezu, ponieważ magnez i wapń wpływają na skurcz i rozkurcz mięśni. Chciałem w takim razie zapytać jak mogę ustalić indywidualną dietę, jak się zbadać aby wiedzieć czy nie mam problemu również z innymi pierwiastkami w organizmie i te ewentualne problemu wyeliminować zawczasu. Proszę o porady
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Zrobić badanie krwi u lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5
A czy badanie krwi, nie pokazuje tylko aktualnego stanu organizmu tzn. jeżeli będę brał magnez przez tydzień i pójdę do lekarze to czy nie wyjdzie mi, że mam odpowiednią ilość magnezu jeżeli w rzeczywistości mam niedobór ? Tak jak czytam o badaniu krwi to jest napisane, że można za jego pomocą stwierdzić ilość tylko kilku pierwiastków w organizmie. Jest jakiś sposób żeby zbadać wszystkie ? Bo to chyba ważna prawda ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3
Właśnie też się ostatnio nad tym zastanawiałem. Słyszałem od kumpla, który pływa zawodowo, że współpracuje z firmą, która prowadzi sportowców wyczynowych na podstawie badania, które dokładnie oznacza wartości pierwiastków z włosów. Bardzo mi je polecał.

Słyszeliście coś o tym badaniu?

Zmieniony przez - gadomiak w dniu 2014-02-07 00:58:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
Przyczyną skurczu mięśni jest stosowania niepełnowartościowej diety , zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi.Częste picie mocnej kawy wpływa również na to, bo wypłukuje ona z organizmu potas i magnez, które są niezbędne mięśniom do sprawnego funkcjonowania. Gdy ich poziom jest zaniżony, pojawiają się skurcze.MOże być również spowodowane przetrenowaniem,więc może przydałaby się krótka przerwa plus stosowanie potasu i magnezu.
Pozdro

I'll fight like never before !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
WIem jak bardzo ludzie są mało ogarnięci odnośnie diety i regeneracji w street workout czy kalistenice.
Zacznij od regeneracji, nawet 1tydz przerwy sobie zrób.
Dodaj zdecydowanie więcej warzyw +troche owoców i obserwuj.

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa/Rzezba zmiana diety, obcinka kcal.

Następny temat

Masa 70kg

WHEY premium