SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile tłuszczu w diecie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1071
Czyli właściwie dając więcej tłuszczu to bardziej trzeba uważać jakiego. Przy mniejszej podaży raczej nic nam nie grozi chodzi mi o mniej niż 0.5?

Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
nie schodziłbym niżej jak te 0,5g
Przy niskiej podaży również nie jest kolorowo,bo pasowałoby tak ułożyć dietę,żeby zachować odpowiedni stosunek omega 3:omega 6(tj. jak 1:1-5)

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1071
Ale żeby przesadzić z o3 to trochę trzeba się natrudzic nie?

Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
tak,zazwyczaj w dietach spotyka się spory nadmiar o6

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1071
Wszystko pięknie ale dlaczego ludzie mi piszą na forum, "czy nie za duzo tłuszczu?" skoro mam 1.3g ? Skoro jest to kwestia indywidualna, tak?

Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Niema czegoś takiego jak granica. Wszystko zależy od rodzaju diety , celu , preferencji danej osoby.
Na swoim przykładzie powiem że o wiele lepiej reaguje na tłuszcze , świetnie sie czuje na dietach ckd i uważam że w MOIM PRZYPADKU powyżej 2g tłuszczu działa rewelacyjnie , nawet więcej. Lepiej sie trenuje , nigdy nie chodze z wypchanym brzuchem , libido mega wysokie , wręcz dokuczliwe , mnóstwo energi w ciągu dnia i brak tego uczucia że raz jesteś spiący raz nie , nie chodze zalany wodą itp. Dlatego ja jestem zwolennikiem tłuszczy.

Inna sprawa to to że na diecie zbilansowanej taka opcja nie przejdzie , zbyt wysokie tłuszcze mocno spowalniają metabolizm i jeśli nie jestes klasycznym ekto to przy wysokich tłuszczach i wysokich węglach szybko Cie zaleje. Dlatego jestem zwolennikiem albo high carbu albo high fatu , chyba że ktoś ma mega szybki metabolizm wtedy ok , dieta zbilansowana sie sprawdza , natomiast jak łapiesz łatwo tłuszcz to lepiej wybrać albo węgle albo tłuszcze

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1071
No własnie o taką odpowiedż mi chodziło
Ja ogólnie chce przyśpieszyć metabolizm bo dietach i polecili mi 2g. białka , 1.3 g tłuszczu i wtedy stopniowo dokładać wegle i obserwować co sie bedzie robić. Ale z tego piszesz , że tłuszcz spowalnia metabolizm to już sam nie wiem jak bedzię lepiej....

Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Jeśli wolisz węglowodany to poprostu z nich korzystaj , ustal podaż tłuszczu na około 0,8g i podbijaj węglami , chyba że tak jak pisałem jesteś ekto , masz szybki metabolizm wtedy możesz dać więcej

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
czemu wolisz tłuszcze bo jestes "endo"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1071
No jestem endo, zawsze odkąd pamiętam wystarczyło "trochę" więcej węgli wieczorem i już opona.... także polecieli mi więcej tłuszczu. Teraz mam prawie 110 tłuszczu przy,80 kg. ,i 186 wzrostu i dokładają węgle coś czuję ,że zaczynam łapać tłuszcz zamiar miecha a węgli mam dopiero 270 :-\
1

Tomek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta- siła/ odchudzenie-okres przygotowawczy piłkarski

Następny temat

Dieta na redukcje do oceny

WHEY premium