SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 89
Witam, mam pytanie , jakie jest dziennie zapotrzebowanie białka węglo i tłuszczy na dzień (tzn nie chce mieć diety wysokiej ale takie zapotrzebowanie zwykłe)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 547 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2264
Dla standardowej osoby- mężczyzna/kobieta w średnim wieku, bez zbyt dużego wysiłku fizycznego, bez problemów zdrowotnych:

Węglowodany: Przyjmuje się, że jeśli zostanie zaspokojone zapotrzebowanie na B i T, to pozostale potrzeby energetyczne organizmu mogą byc pokryte przez węglowodany które obecnie kształtuje się na poziomie 50-60%.( 10-15% energii z B, i 25-30% energii z T)W profilaktyce poleca się spożywanie do 70% energii ogółem z WW (kosztem energii pochodzącej z T) z jednoczesnym ograniczeniem spożycia cukrów wolnych (mono- i disacharydów)

Białka : FAO/WHO ustaliło jako bezpieczny poziom 0,9-1,0 g/kg/dzień białka, co odpowiada 65-70 g / dzień - dla standardowej osoby w badaniu, czyli faceta warzącego 70 kg i kobiety ważącej 65 kg. Bezpieczny poziom spożycia białka wyrażony w odsetku kalorii białkowych wynosi 11-14 % kcal.

Tłuscze:
Zapotrzebowanie na tłuszcze zależy od zapotrzebowania energetycznego organizmu, które wiąże się z nasza fizjologią. MKE ds Żywienia nie podaje norm zapotrzebowania, ograniczając się do stwierdzenia, że składnik ten powinien dostarczać 25-30 % energii racji pokarmowej i zawierać odpowiednią ilość NNKT.

:) To dla cywili, nie sportowców, ale chyba o coś takiego pytałeś Jak nie to sobie popisałem z nudów
Ale może komuś się przyda.

Zmieniony przez - donpatricc w dniu 2008-04-06 12:15:52

sam nie wiem...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobrze ułożyłem?

Następny temat

skakanka a spalanie

WHEY premium