SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

II Otwarte MP w wyciskaniu leżąc na ilość

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68
Oficjalnie czy też nie rekordy zostały ustanowione a jeżeli ktoś uważa inaczej niech przyjedzie i pokaże co potrafi. Najważniejsze aby padały coraz lepsze wyniki - co by świadczyło, że ludziska ćwiczą, bo tutaj chemia na niewiele się zda.

Pełna nazwa imprezy to: Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc - OPEN. Organizują ją przyszli trenerzy kulturystyki i ćwiczeń siłowych pod nadzorem doktora Tadeusza Stefaniaka - wykładowcy z AWF we Wrocławiu, autora Atlasu Ćwiczeń Siłowych i wielu innych publikacji. A że współpracuje z wieloma siłowniami dlatego zaproszenie do uczestnictwa w imprezie kierowane jest do wszystkich chętnych. Na całe wydarzenie składają się 2 imprezy: kulturystyczna i wyciskanie wielokrotne - open M:50kg K:25kg.

Studenci poznają organizację zawodów, popularyzują te konkurencje i wyłaniają najlepszych, zapewniam że na całkiem niezłym poziomie. Kulturystyka - wiadomo (regulamin jak wszędzie), Wyciskanie Wielokrotne - to coś nowego, szczególnie w formule Open (regulamin własny). Jak już pisałem wcześniej nie stoi nic na przeszkodzie aby powstał kalendarz imprez w wyciskaniu wielokrotnym. A tymczasem zapraszam do Wrocławia w imieniu organizatorów, sponsorów i telewizji dolnośląskiej SPORTGAME. Jeżeli ktoś wie o innych imprezach w wyciskaniu wielokrotnym niech da znać. Cześć.

Zawody w Wyciskaniu Leżąc na Ilość! K:25kg M:50kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
No powiem szczerze że było by miło gdyby takie zawody odbywały sie czesciej niż raz do roku. Tzn zawody na pomorzu jak dla mnie odpadaja z racji odleglosci, jestem z Maloposlski. Moze kiedys w moim miescie powstanie takie cos . Czas pokaze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Życzę udanej imprezy i wspaniałych wyników.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
Czy znana jest już dokładna data zawodów. Bo narazie wiadomo ze w maju i ze w czwartek, prosilbym o konkretna date. Chcialbym wiedziec kiedy mam wziasc wolne w pracy. No i jak ustawic ostatnie przygotowanie do zawodów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68
Data zawodów to 15 maj w czwartek. Przebieg zawodów jest następujący: między godziną 13:00 a 16:30 odbywają się eliminacje w kolejności zgłoszeń, o godzinie 17:00 odbędą się AMP w Kulturystyce, a o godzinie 18:00 finał z udziałem 5-ciu najlepszych zawodników i 5-ciu najlepszych zawodniczek MP w Wyciskaniu Wielokrotnym. Zawodnicy w finale wystartują w następującej kolejności: jako pierwszy startuje zawodnik, który uzyskał najmniejszą liczbę powtórzeń w eliminacjach.

Zarówno w eliminacjach jak i finałach o miejscu w przypadku tej samej ilości powtórzeń zadecyduje waga zawodnika na korzyść lżejszego.

Przypominamy, że wyłaniamy najlepszego studenta / najlepszą studentkę niezależnie od udziału w finale.

Zawody w Wyciskaniu Leżąc na Ilość! K:25kg M:50kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
Bardzo dziekuje za informacje. Co do zgłoszeń, mam rozumiec ze odbywaja sie na miejscu?? Jesli inna wersja to chcialbym ja poznac. Poniewaz nie chce zeby wypadla sytuacja ze przyjezdzam a okazuje sie ze nie jestem zgloszony lub brakuje miejsc.


Arccadiuss prosiłbym o kontakt ze mna mam pare pytań.

Zadam je jednak i tak chciałbym mieć kontakt (nr gg w profilu jest)

1.Jak ma sie sytuacja z noclegiem?

2.Czy na zawodach moge kożystać z bandaży i sciagaczy na łokciach?

3.Nadal obowiazuje kuszulka przed łokiec ( bezrekawnik)??

4.Kiedy bedzie na stronie int. regulamin i wszystkie sprawy zwiazane z zawodami??




Zmieniony przez - flacha11 w dniu 2008-04-07 22:15:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68
Regulamin

II Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski OPEN
w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc


Termin: 15 05 2008

Miejsce: AWF Wrocław – Hala Wielofunkcyjna ul. Paderewskiego 35.

Cel: Popularyzacja wyciskania wielokrotnego, wyłonienie zwycięzców.

Koszt: Startowe 10zł (zwolnieni z opłaty są studenci studiów dziennych).

Kto startuje?: Każdy kto ukończył 18 lat i podpisze odpowiednie oświadczenie.

Strój: Ubiór sportowy odsłaniający staw łokciowy!
Opaski na nadgarstki i rękawiczki – dopuszczalne.

Kto wygrywa?: TEN KTO W FINALE wykona największą ilość powtórzeń.

Sposób wykonania: Wyciskamy sztangę 50kg (mężczyźni) 25kg (kobiety) w pozycji leżącej z uniesionymi i ugiętymi w kolanach nogami. Rozpoczynamy ruch dotknięciem sztangi do klatki piersiowej a kończymy uniesieniem sztangi do pełnego zaakcentowanego wyprostu rąk w stawach łokciowych (akcent – zatrzymanie sztangi w końcowej fazie ruchu).
Za błąd a tym samym niezaliczeniem ruchu będzie uważać się:
- kontakt stopy z podłożem lub ławeczką
- niedotknięcie sztangą do klatki piersiowej
- brak wyprostu w stawach łokciowych
- brak akcentu w końcowej fazie ruchu

Przebieg: Eliminacje będą trwać od godziny 13:00 do godziny 16:30 (start ostatniego zawodnika). Do próby podchodzimy w dowolnej kolejności. W przypadku tej samej ilości powtórzeń zadecyduje waga zawodnika (z korzyścią dla lżejszego). Do Finału wchodzi pięć najlepszych wyników u kobiet i pięć najlepszych wyników u mężczyzn. O kolejności startu w Finale decyduje uzyskany wynik podczas eliminacji. Jako pierwszy startuje zawodnik, który uzyskał piąty wynik w eliminacjach a jako ostatni startuje zawodnik, który uzyskał pierwszy wynik w eliminacjach. W przypadku tej samej liczby powtórzeń również decyduje waga zawodnika (na korzyść lżejszego). Niezależnie od Finału wyłaniamy najlepszą studentkę i studenta II Mistrzostw Polski Open w Wyciskaniu Wielokrotnym. O poprawności wykonania ruchów decyduje komisja sędziowska oraz spiker – sędzia główny – doświadczony instruktor ćwiczeń siłowych p. Robert Rześniowiecki. Zawodnicy w finale mogą startować przy własnej muzyce! O ile mają przygotowane własne CD.

Nagrody: Puchary i nagrody rzeczowe – uczestnicy Finału oraz najlepsza studentka i najlepszy student.


Zmieniony przez - arccadiuss w dniu 2008-04-27 16:40:03

Zawody w Wyciskaniu Leżąc na Ilość! K:25kg M:50kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2164 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26899
Jakie wyniki ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
Cope: znam bo byłem tam 230km drogi. Jednak wyników nie podam mysle ze uczyni to ktos oficjalnie. Powiem tylko ze rekord został pobity i to nie przez mistrza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68
chwilowo nie dysponuje protokolem z zawodow, ale na szybko podam wyniki pierwszej trojki, u kobiet - 1. 110 powt., 2. 60 powt., 3. 30 powt.; u mezczyzn - 1. 173 powt., 2. 125 powt., 3. 104 powt.

w ten weekend powinny sie pojawic dokladnie wyniki.

Zawody w Wyciskaniu Leżąc na Ilość! K:25kg M:50kg

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwny plan

Następny temat

Wyciskanie na max powtórzeń HELP !!

WHEY premium