SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hantle - ile kg ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 21674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
1-2 kg hantle sa fajne przy cwiczeniach aerobowych [nie mylic z aerobikiem], ktore angazuja tylko dol, a chcialoby sie zaangazowac tez gore; np. gdy mialam w domu rowerek stacjonarny, to samo machanie rekami podczas jazdy niewiele dawalo, ale machanie rekami z lekkimi hantelkami juz podnosilo tetno i meczylo ramiona. Nie wyobrazam sobie 20 czy 40 minut machania hantlami 5 kg ale podobno ja slabizna jezdem.
1

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 548 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2966
hehe,a ja widzialma ostatnio leppera w tv jak na rowerku boksowal worek, bo akurta obok miał, najpierw sie posmiałam, ale ostatnio z nudów sobie przy aerobach ćwiczę proste i uniki i fajne to jest,polecam zmaiast hantelek;)

być silnym znaczy być pożytecznym

MÓJ TEST SYNTRAXA --> http://www.sfd.pl/temat257874/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 344
Kupiłam dziś te hantle Zdecydowałam się na 2kg, czyli między tym co standardowo podnoszą moje koleżanki (1,5 kg), a tym co ja podnosiłam parę miesięcy temu na siłce (3 kg). Jeszcze dzisiaj będę testować

The more you suffer, the more you show you really care ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 282
Mało się znam ale hantle 0,5 i 1 kg są całkiem fajnym urozmaiceniem przy ćwiczeniach aerobowych...aerobiku. Chodziłam na świetne zajęcia własnie przy muzyce i często korzystałyśmy z takich leciutkich hantelek. Tak naprawdę to nawet trzymanie i wywijanie zwykłym sznurkiem przy ciągle napiętych mięśniach w rytm muzyki potrafi podnieść ciśnienie, męczyć i ładnie spalić tłuszczyk. Teraz nie mam możliwości uczestniczyć w zespołowych zajęciach. Zaopatrzyłąm sie w kilogramowe hantle step i jakoś daję radę ułożyć fajny godzinny relaksujący trening z tych ćwiczeń które poznałąm chodząc do klubu...fitness clubu Powodzenia w ćwiczeniach - ja staram się być w nich konsekwentna i regularna czego i Tobie życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
właściwe narzędzia do właściwych celów

cięzkie hantle do treningu siłowego

aeroby bez dodatkowych obciążeń

zdrowiej i efektywniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 282
Czyli pofikać bez obciązenia a potem siąść ewentualnie położyć się na stopniu i pomachać hantlami cięższymi niż 1 kg ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hantle nie służą do machania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Jejku - słuchajcie, sporo lat temu przeprowadzono badania na dwóch grupach. Jedna robiła swoje aeroby z obciążeniem, druga bez - po jakimś czasie porównano efekty, sprawdzono też indywidualnie, czy aeroby z obciążeniem miały jakiś znaczący wpływ na efektywność u każdej osoby. Nie było żadnych różnic, więc po co marnować na to czas?

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 282
niewłaściwie się wyraziłam. Publikacje naukowe - to daje do myślenia. Nie bede machała - rzucę je w kąt. Niech se leżą. Dawno nikt mnie tak nie strofował .... cóż.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1489
Przecież to sedno sprawy - właściwy cel dla właściwego człowieka. Bardzo wiele osób ćwiczy dla czystej przyjemności chwała im za to. U mnie by to nie przeszło bo oprócz radości z ćwiczenia zależy mi na efektach i mam rygorystyczną postawę wobec treningu. Natomiast, jak już ktos zauważył, liczy się satysfakcja i jeśli dodatek lekkich hantli zwiększa tętno to znakomicie.
Po prostu warto wykorzystać nautrę wysyłku do właściwych celów, tak więc np. trening aerobowy dla poprawy szybkości i elastyczności i w drugą stronę - podczas siłowego udanie się tuchtem czy w podskokach po sztanę niewiele nam pomoże . Podczas skaknki kilkanaście razy zmieniam rytm, wysokość, ułożenie bioder (skoki bokiem), podwójne, z półprzysiadem itp. i to znakomicie poprawia zwinność nie mówiąc już o wydatku energetycznym (brawo Lara, za proste i uniki masz u mnie ...eee... shak'a

Zmieniony przez - r.o.p.E.la w dniu 2006-05-06 13:07:26
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sacharoza(cukier)

Następny temat

Woda i jedzenie...

WHEY premium