SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST/ Pare pytań :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
r3mik

rozwine to,na co juz wczesniej zwrocil uwage kol.spaiter.


przeczytaj moj post:

https://www.sfd.pl/Brak_postępów_mimo_planu_i_diety-t690061-s2.html


odnosnie HST :

"1. przy kazdej okazji bede to powtarzal-HST nie jest programem dla poczatkujacych!
nie dlatego,ze tak nie mozna,ze nie zadziala,itd.....po prostu sa bardziej odpowiednie(skuteczne) metody,ktore swietnie zdaja egzamin na niskich poziomach wytrenowania,gdzie nie ma potrzeby wprowadzania manipulacji parametrami w celu wymuszenia dalszej adaptacji.
bardziej po ludzku:

ty nie musisz dochodzic do swoich maxow w cyklu,walczyc o to,aby organizm sie zaadoptowal,czyli zwiekszyl sile i mase,poniewaz twoj organizm tak szybko sie adaptuje,ze to wszystko zmienia sie z dnia na dzien.
dzisiaj mozesz podniesc 50kg,a na nastepnej sesji(za dwa dni)-juz 55. (oczywiscie przy zalozeniu,ze pozostale aspekty wspolgraja-zarcie i odpoczynek)

system swiadomego obnizenia obciazen treningowych(deload) ,a nastepnie powolnym,stalym,liniowym ich wzroscie celem przelamania punktu stagnacji-nie jest niczym nowym-tak cwiczono kilkadziesiat lat temu.
sprawdza sie,ale na wyzszych poziomach wytrenowania,kiedy coraz trudniej zaskoczyc organizm,wymusic adaptacje. "

jesli jednak HST,to zobacz,jak to powinno wygladac:

WYBIERZ TYLKO NAJLEPSZE(NAJWAZNIEJSZE) CWICZENIA! czyli zmniejsz objetosc.

poczytaj sobie tutaj na forum posty kol.kiloba nt.HST

[https://www.sfd.pl/Do_tych_co_prosza_o_ocene_planu_HST-t299348.html] 

lub na oryginalnym forum:

[thinkmuscle.com/forum/showthread.php?16246-Simplify-and-Win%21]

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Chyba już nie muszę dodawać od siebie

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2050
Dzieki wielkie traktor. Czytałem twoj 1 link który podesłałeś, ale poprostu uparłem sie przy HST i chciałbym spróbowac (najwyżej przekonam sie że to nie to) takze mam jeszcze 2 pytanka. Czytając to co napisał kilobb dla tych którzy zaczynaja z tym przygodę taki plan na 1 cały cykl powinine wystarczyc tak ?

1. Przysiad/MC
2. Wyciskanie /Dips.
3. Podciaganie w opadzie/Drazek.
4. Unoszenie barków.
+ew. cos na biceps ?

a 2 pytanie brzmi następująco czytając inne arty na temat hst wyczytałem aby na większe partie(zaczynajac) robic 2 serie a na mniejsze 1 tak ? ale z tego co pisze pisał kilobb wynika to głównie od indywidualnych "moich" potrzeb tak ? czy 2 ,3 itd ? ale początkowo zaczac na wieksze moge 2 a na mniejsze po 1 ?

sory że sie rozwinąłem ale nie było to dla mnie jeszcze zrozumiałe (może za epy an to jestem hehe

Prawdziwa odwaga jest walczyc mimo strachu.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
r3mik

zrobisz,jak bedziesz uwazal.


a odnosnie HST - ukladu cwiczen oraz doboru parametrow,wkleje dokladnie:


" 1s-15, 2s-10, 3s-5.
Co daje objetosc ok 20 powt. na duza grupe.

Dla tych, ktorzy odczuwaja niedosyt (w wiekszosci przypadkow nie ma to nic wspolnego ze wzrostem miesni) 2s-15, 3s-10, 5s-6s-5.
Co daje objetosc ok 30 powt. na duza grupe.
Wiecej nikt bez wspomagania poprostu nie zrobi bo lamersko wygladajaca liczba 3 serii w treningu z 15 daje 9 serii w treningu z 5.
Wyobrazcie teraz sobie 9 serii przysiadow albo MC w treningu z 5RM:).

Co do malych grup to robimy objetosc 2 razy mniejsza albo nie robimy wcale. Ja nie robie i jest ok.

Reasumujac podstawowy plan dla wiekszosci wyglada tak:

1. Przysiad/MC
2. Wyciskanie 15st/Dips.
3. Podciaganie w opadzie/Drazek.
4. Wyciskanie na barki.

Plan ten atakuje cale cialo i kazdy miesien.

Liczba serii czyli objetosc jak pisalem. Dla normalnych ludzi 20 powt na duze grupy. Dla kozakow 30. Wiekszosc kozakow wraca i tak do 20 powt. bo mimo wydluzenia czasu treningu i wiekszej szansy na przetrenowanie zwiekszona objetosc malo wplywa na wzrost miesni. Trzeba znalezc poprostu swoja najmniejsza objetosc przy ktorej notuje sie wzrost miesni. Powyzej niej oprocz zmeczenia, miesnie chetniej nie rosna. Takie sa badanie i nic sie nie poradzi. "

by kilob


Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2011-08-07 17:35:30

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2050
Sory ze tak odświeżam ale nie mialem dostępu do neta pare dni.

Jeszcze jedne ostatnie pytanko ten zakres powtórzeń na duże grupy mięsniowe to chodzi o jedna sesje treningowa tak ? To według Ciebie i kilob'a jezeli chodzi o dużą gr miesniową jeżeli jest to dla mnie wystarczające moge robic 2x15 dobrze zrozumiałem ?:>

Prawdziwa odwaga jest walczyc mimo strachu.....

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

push/pull do oceny

Następny temat

photek / burning phat for better looks

WHEY premium