SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT - kilka kwestii

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1444

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
Jako, ze jestem tu nowy pragne zaczac od powitania wszystkich!

A teraz do rzeczy...Kilka slow wprowadzenia...

Staram sie zredukowac tkanke tluszczowa. Oczywiscie oprocz diety stosuje cwiczenia 4 razy w tygodniu: wt (silowe + 45 min interwal ale nie intensywny, tylko tak 60-85% HRmax), czw (silowe + 45 min areoby ok 75-85% HRmax - staram sie caly czas utrzymac te 80%), sob (HIIT), nd (60 min areoby - 60-70% HRmax - spokojnie i bez silowych bo to dzien po HIIT. Podtrzymuje tylko spalanie tluszczu).

Pytania mam nastepujace:
1. Wielokrotnie spotkalem sie z opiniami ze interwalow nie wolno laczyc z niczym: ani z silowymi ani z areobami. Jednak jak widac z powyzszego planu cwiczen, ja lacze interwaly z silowymi. Robie to bowiem wg mojego rozumienia to HIITa nie powinno sie laczyc z niczym, a mniej intensywne interwaly (60-85% HRmax) mozna. Czy dobrze rozumiem czy takich jednak tez lepiej nie laczyc z silowymi?
2.Czy zaraz po HIIT (5-10 min po) mozna skoczyc na 10min do sauny?
3.HIITa robie na biezni. 40 sek maszeruje 6.5km/h lub truchatam 8km/h a 20 sek biegne sprintem (15-17 km/h) (przynajmniej tak mi sie wydaje - stad pytanie). Przy czym sam steruje predkosciami biezni (zmieniam podczas biegu). Niestety bieznia przy takich operacjach ma pewna bezwladnosc: ok 10sek minie zanim z tego np. 6.5km/h przejdzie do 16 km/h. Wiec jak wybija czas na intensywna czesc, zwiekszam predkosc (co zajmuje wlasnie ok 10sek), 10 sek biegne tym spintem i zmiejszam predkosc (co znow zajmuje ok 10sek.). Czy tak jest prawidlowo? Czy jest to jak mysle 40sek : 20 sek (rozpedzanie wliczam w czesc intensywna, a hamowanie w czesc odpoczynkowa). Czy moze jednak w takiej sytuacji robi sie 30sek : 30sek?

Z gory dzieki za odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Jeśli nisko intensywny to już nie HIIT niestety

Pytania mam nastepujace:
1. Wielokrotnie spotkalem sie z opiniami ze interwalow nie wolno laczyc z niczym: ani z silowymi ani z areobami. Jednak jak widac z powyzszego planu cwiczen, ja lacze interwaly z silowymi. Robie to bowiem wg mojego rozumienia to HIITa nie powinno sie laczyc z niczym, a mniej intensywne interwaly (60-85% HRmax) mozna. Czy dobrze rozumiem czy takich jednak tez lepiej nie laczyc z silowymi?

J.W co do nisko intensywnych interwałów, HIIT można spokojnie łączyć z cardio vide alpha omega cardio z siłownią już średnio z racji problemu przetrenowania mięśni nóg

2.Czy zaraz po HIIT (5-10 min po) mozna skoczyc na 10min do sauny?

Jeśli uzupełniasz płyny i nie grozi ci ryzyko przegrzania...

3.HIITa robie na biezni. 40 sek maszeruje 6.5km/h lub truchatam 8km/h a 20 sek biegne sprintem (15-17 km/h) (przynajmniej tak mi sie wydaje - stad pytanie). Przy czym sam steruje predkosciami biezni (zmieniam podczas biegu). Niestety bieznia przy takich operacjach ma pewna bezwladnosc: ok 10sek minie zanim z tego np. 6.5km/h przejdzie do 16 km/h. Wiec jak wybija czas na intensywna czesc, zwiekszam predkosc (co zajmuje wlasnie ok 10sek), 10 sek biegne tym spintem i zmiejszam predkosc (co znow zajmuje ok 10sek.). Czy tak jest prawidlowo? Czy jest to jak mysle 40sek : 20 sek (rozpedzanie wliczam w czesc intensywna, a hamowanie w czesc odpoczynkowa). Czy moze jednak w takiej sytuacji robi sie 30sek : 30sek?

Nie wiem czy to prawidłowe, masz monitor pracy serca ? On powinien być wyznacznikiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
HIIT można spokojnie łączyć z cardio vide alpha omega cardio z siłownią już średnio z racji problemu przetrenowania mięśni nóg

Yyyy...Troche za duzo obcych pojec..Czyli nie laczyc intensywniejszego wysilku, ale jeszcze takiego ktorego HIITem nazwac nie mozna (siegajacego 85% HRmax) z treningiem silowym?

Nie wiem czy to prawidłowe, masz monitor pracy serca ? On powinien być wyznacznikiem...

Oczywiscie bieznia jest wyposazona w monitor ale jak biegne sprintem wygodniej mi machac lapami niz trzymac czujnikow . Za to po obnizeniu tempa i chwili uspokojnienia kilka razy sprawdzalem i mialem 85-90% HRmaxa. Stad wnioskuje, ze podczas sprintu mialem blisko 100%, czyli zdecydowanie wysoki wysilek no i interwal prawda?

Zmieniony przez - pavvels w dniu 2009-06-27 18:35:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Możesz HIIT łączyć z aerobami unikaj łączenia z siłką
Co do monitorowania pracy serca, zakup polar, warto!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Następny temat

Ryż na redukcji.

WHEY premium