SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT - Dlaczego 20 min ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
Dlaczego polecacie max 20 min HIIT ?
Czy mozna laczyc HIIT 20min + dodatkowe 20 min zwyklych aerobow o jednolitym tepie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 371 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5054
rothen piszesz że jesteś piłkarzem, ja również. interesuje mnie kiedy wykonujesz HIIT, po treningach dodatkowo, wieczorem? jakie daje on ci efekty szybkościowe, warto robić HIIT? w końcu same treningi piłki + jak ktoś 'sie siłuje' dają w kość... co powiesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spróbuj i się przekonaj a potem nam napisz

skąd niby mamy wiedzieć jaką masz wydolność, otłuszczenie, umięśnienie i szereg innych czynników od kórych może zależeć odpowiedź na to pytanie ?

jeśli natomiast chodzi o generalną rekomendację, to powód jest prosty - po 20 minutach HIIT'u wykonanego z odpowiednią intensywnością dodatkowe aeroby po nim są zbędne

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2006-01-02 18:15:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
Wydolnośc mam dobra. Spokojnie robie 1h treningu na silce + aeroby 45min.
Otluszczenie 18%
Dieta nisko-weglowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
tak jak Tyka napisał spróbuj a się przekonasz....do aerobów Hitu nie porównuj :)

ja jestem piłkarzem od 9 roku życia i jak domyślasz się forma biegowa jest bardzo dobra i naprawde po 20 min dobrze wykonanego HITA zbierają mnie z ulicy

PS na CKD odradzam HIT

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521
a to dlaczego

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gwoli ścisłości - HIT to rodzaj cięzkiego treningu siłowego, HIIT to trening interwałowy, prosiłbym o pisanie poprawne bo potem wyszukiwarka zwraca bzdury

na CKD trening interwałowy zastosowany niewłaściwie powoduje bardzo duże straty mięśni (właściwie stosowany jest jednak przydatny)

generalnie jednak CKD to dieta nieodpowiednia dla 99,9% SFD'owiczów, niezależnie czy z HIIT'em czy bez niego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
Ja nie jestem na CKD. Jem do 100g wegli max, reszta to tluszcz i bialko. Ja spokojnie robie 20 min interwaly 1min szybko 1 min wolno i jeszcze 20 min normalnych aerobow bo je lubie :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to sam sobie udzieliłeś odpowiedzi - jesli celem jest przyjemność płynąca z aerobów po HIIT'cie to rób dalej tak jak robisz teraz

z punktu widzenia innych celów (poprawa kompozycji ciała, kondycji, itp.) nie ma to sensu moim zdaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
Ale czy istnieje zagrozenie, ze przy mojej ilosci cwiczen bede ostro palil miesnie ? Jezeli tak, to jak to zatrzymac ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dodam jeszcze tylko że interwały 60/60 sekund są bardzo mało intensywne - spróbuj 10 x 20 sekund sprintu plus 10 sekundowe truchty pomiędzy sprintami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale czy istnieje zagrozenie, ze przy mojej ilosci cwiczen bede ostro palil miesnie ? Jezeli tak, to jak to zatrzymac ?

Istnieje, a jak zatrzymać ? Oddzielić HIIT od aerobów. Albo dostarczyć w międzyczasie organizmowi paliwa (co skutecznie zniweluje efektywność ćwiczenia pod względem spalania tkanki tłuszczowej)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak chcecie ale bez jaj

Następny temat

Cienias.

WHEY premium