SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Full Body Workout - pomoc w decyzji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Przez ostatni miesiac korzystalem z planu Georgu - FBW 15-10-5 (wersja chaotyczna). Zaobserwowalem po nim bardzo ciekawe efekty, mimo, ze wersja chaotyczna jest dla mnie zbyt chaotyczna Po miesiacu treningu wyjechalem na 7 dni urlopu, z ktorego wrocilem wlasnie dzis. Chcialbym cos zmodyfikowac, wiec mam kilka pomyslow. Powiedzcie mi prosze co o nich sadzicie:

- FBW 5x5
- FBW 15-10-5 (normalna wersja, juz nie chaotyczna)
- normalne FBW

Rozmawialem z osoba prowadzaca silownie, zaproponowala, aby zrezygnowac z 5x5 (wlasnie ten plan mialem zamiar wykonywac), bo jego zdaniem wazniejsze jest zrobienie najpierw masy/rzezby, dopiero pozniej sily. W/w osoba zaproponowala mi FBW, 3 serie po 15-20 powtorzen. W zasadzie bardziej sklonny bylem do 5x5, ale teraz juz sam nie wiem. Co wy o tym sadzicie?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 76

Wzrost: 170

Cel treningowy: masa, sila, rzezba

Staż treningowy na słowni: 2 miesiace

Uprawiane inne sporty: Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Silowania

Dieta: Brak

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1608 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6959
3 serie po 15-20 powtorzen
jeśli chodzi o mase to 8-12 powtórzeń, tak wogóle to 15-20 to za dużo

troszke dużo sobie tych celów postawiłeś. proponuje pierw masówke przy zwykłym FBW, w ułożeniu planu pomożemy

idź za głosem serca,
p****** presje rówieśniczą,
ćwicz to co chcesz nawet gdy kumple nie ćwiczą!!!
mój trening: http://www.sfd.pl/nie_mam_pewności_czy_trening_jest_dobry,_co_na_to_specjaliści_-t504590.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 347 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2570
Normalny FBW rób. Masuj się. Tak poza tym to cel treningowy masz trochę dziwny: masa siła i rzeźba za jednym zamachem ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Cel treningowy : masa, sila, rzezba
i co jeszcze??

co jest twoim celem treningowy? patrząc na staz/wage to sila odpada, rzezba tez bo nie ma z czego, zostaje masa.
Dieta dzial odzywianie.
Plan FBW 3x w tygodniu 2 zestawy.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 62171
Moim zdaniem zrób normalne FBW.15-20 powtórzeń w serii to aeroby,a nie trening siłowy.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
15-20 powtórzeń w serii to aeroby,a nie trening siłowy.Pozdrawiam.
to nie sa zadne aeroby, tylko wykorzystanie wiekszej liczby powt, przeznaczona do roznych celow, nie tylko do rzezby, wiec bez glupot tutaj.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masy troche mam, nie jestem bardzo gruby, ale do szczuplych tez nie naleze. Celowo napisalem, ze zalezy mi na masie, sile, rzezbie i wytrzymalosci, poniewaz mozna to uznac niejako za kolejne etapy nastepujace po sobie, np. masa -> rzezba -> sila/wytrzymalosc. Nurtuje mnie jednak caly czas te 5x5 :) ale jestem sklonny wziac sie za normalne FBW (3 x 12), badz 15-10-5, ale juz normalna wersja :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1608 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6959
teraz to juz jaśniej okresliłeś, a więc jak koledzy i ja juz napisałem- zwykłe FBW

idź za głosem serca,
p****** presje rówieśniczą,
ćwicz to co chcesz nawet gdy kumple nie ćwiczą!!!
mój trening: http://www.sfd.pl/nie_mam_pewności_czy_trening_jest_dobry,_co_na_to_specjaliści_-t504590.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 347 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2570
Przy wadze 76 kg nie masz czego rzeźbić. Na siłę jeszcze przyjdzie czas bo po 2 miesiącach ćwiczeń to poco ci siła ?? MASUJ SIĘ. A przy masie w grę wchodzi tylko normalne FBW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiedzcie mi tez prosze. Jakie znaczenie ma wykorzystywanie 2 zestawow cwiczen lub 1 zestawu? Osobiscie 1 zestawem cwiczy mi sie zdecydowanie lepiej, ale jaki to moze miec wplyw na rozwoj?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1608 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6959
2 zestawy- więcej kombinacji, trening jest ciekawszy, jest wiecej bodźców za czym idzie bardziej efektywniejszy trening

idź za głosem serca,
p****** presje rówieśniczą,
ćwicz to co chcesz nawet gdy kumple nie ćwiczą!!!
mój trening: http://www.sfd.pl/nie_mam_pewności_czy_trening_jest_dobry,_co_na_to_specjaliści_-t504590.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Male pytanko

Następny temat

FBW do oceny , plan A i B

WHEY premium