SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fobia zaniku tkanki mięśniowej

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
DO mrCROSS
i jakie to ma znaczenie czy umrzesz 2 czy 3 lata później? - wbrew pozorom to nie kwestia 2-3 lat, ale kilku dziesięcioleci
jak będziesz miał 70 czy 80 lat to prawdopodobnie każdego dnia będziesz zamykał oczy z myslą że możesz ich jutro nie otworzyć - przy minimalnym zużywaniu organów organizm w wieku 70 czy 80 lat może funkcjonować jak organizm statystycznego 40-latka - więc nie tylko chodzi mi o długość życia, ale i przedłużoną sprawność organizmu potrzebną do prawidłowego funkcjonowania (a nie do forsownego bicia rekordów siły, prędkości, wytrzymałości itd. swojej czy w pewnej grupie osób - niektórzy w światowej)
ilu znasz zawodowych sportowców którzy umarli przedwcześnie na jakąś chorobe (nie liczymy wypadków)? - większość z tych zawodowych sportowców była, jest i będzie pod perfekcyjną opieką medyczną w prywatnych klinikach z dostępem do najdroższych i najskuteczniejszych leków (często także hormonów anabolicznych i wielu innych w celu odmłodzenia - nie tylko zewnętrznego - organizmu) - mieli na to pieniądze od siebie i sponsorów, a szarzy ludzie są traktowani na sztuki i podawane im są najsłabsze leki (które mają na celu głównie podtrzymanie życia i uzależnienie psychiczne pacjenta od wykupywania tych leków pod groźbą przedwczesnej śmierci na skutek odstawienia leku) i muszą czekać długo na zabiegi lub w ogóle nie dane jest im doczekać tego dnia...
Sportowcy ci cierpią jednakże na różne dolegliwości, ale nie są one podawane do wiadomości publicznej.
ilu znasz zwykłych ludzi nieuprawiających sportu i nie mających szczególnej diety którzy umarli na jakąś chorobe serca czy inną związaną ze "starzeniem się" lub uszkodzeniem narządów?
- ludzie ci w większości albo mieli wadę genetyczną albo bardzo słabą opiekę (?) lekarską oraz przeważnie:
1. nie odżywiali się niskokalorycznie - jeśli już to produktami o niskiej wartości odżywczej, czyli wysokoprzetworzonymi
2. pisałem, że umiarkowany ruch (głównie marsz) jest zbawienny dla zdrowia, ale nie musi być to od razu sport - choć może, także nie jestem za trybem życia siedzenie + leżenie + ewentualne przejście się 200m\24h
3. mieli różne nałogi - alkohol, papierosy, narkotyki, leki, itd.
4. ogólnie nie przywiązywali dużej wagi do zdrowia i przy większości trafiających się okazji jedli ponad miarę i\lub upajali się alkoholem do upadłego
Powyższe a także inne czynniki skracały ich maksymalną genetyczną możliwą do osiągnięcia długość życia.
Także równie dobrze znam przykłady zwykłych ludzi nieuprawiających sportu i nie mających szczególnej diety, którzy dożyli sędziwego wieku - dłuższego niż większość sportowców
równie dobrze mozesz wpaśc pod tramwaj i to też skróci twoje życie. - pomińmy takie przypadki, bo to każdego może spotkać
twoje ciało jest jak samochód. albo cieżko pracujesz i jeździsz ferrari albo chcesz przeżyć jak najdłużej i jeździsz żukiem - bardziej zależy mi na przedłużonym dobrym funkcjonowaniu niż krótkim i efektownym (o ile to wg mnie może być efektowne i robić na mnie jakiekolwiek wrażenie - które nigdy nie jest u mnie długotrwałe)


Zmieniony przez - tercjusz w dniu 2012-06-24 00:13:38

Zmieniony przez - tercjusz w dniu 2012-06-24 00:16:12

Zmieniony przez - tercjusz w dniu 2012-06-24 00:19:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
w takim razie jak żyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
w takim razie jak żyć? - zaskoczyło mnie to pytanie...
oczywiście żyjemy po to, aby realizować własne cele i od tych celów przebieg naszego życia w dużym stopniu zależy - ale wg mnie nie ma co stawiać sobie zbyt ambitnych i w dodatku szczególnie kolidujących ze zdrowiem celów, bo bez zdrowia życie jest dużo gorsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
dobra więc proste pytanie. wolisz mieć ładną wyrzeźbioną męską sylwetke - nie przypakowaną jak hardkorowy koksu...cos w stylu fitness -wiedząc że na taką sylwetke będziesz musiał cieżko pracowac zarówno zanim ją zdobędziesz jak i po tym czy wolisz być zwykłym szarym człowieczkiem na którego nikt specjalnie na plaży nie zwróci uwagi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
wolisz mieć ładną wyrzeźbioną męską sylwetke - nie przypakowaną jak hardkorowy koksu...cos w stylu fitness -wiedząc że na taką sylwetke będziesz musiał cieżko pracowac zarówno zanim ją zdobędziesz jak i po tym czy wolisz być zwykłym szarym człowieczkiem na którego nikt specjalnie na plaży nie zwróci uwagi?
nie chcę być szarym człowiekiem - w sensie ich postępowanie zwykle nie prowadzi do maksymalnego przedłużenia życia, ale to NIE znaczy, że chcę mieć sylwetkę cos w stylu fitness -wiedząc że na taką sylwetke będziesz musiał cieżko pracowac zarówno zanim ją zdobędziesz jak i po tym - za dużo poświęcenia dla takiego głównie estetycznego (trochę takie kobiece - zajmowanie się głównie wyglądem - co szczególnie wskazuje fragment: na którego nikt specjalnie na plaży nie zwróci uwagi) i mającego mało wspólnego z przedłużeniem życia celu. Owszem ludzie ci mogą (ale nie zawsze się to sprawdza) żyć dłużej niż szarzy ludzie, ale przez swoje postępowanie jak i pewnie nadmiernie rozwiniętą muskulaturę nie osiągną maksymalnej możliwej genetycznie długości życia. Ta sylwetka cos w stylu fitness jest wynikiem mody i tzw. owczego pędu. Uważam, że człowiek powinien dążyć do swojej naturalnej budowy z jak najniższym poziomem tłuszczu ale i wielkość mięśni powinna być raczej przeciętna - potrenować z ciężarami lub popracować ciężko fizycznie powinno się, ale do tego najlepiej z dietą niskokaloryczną i dostatecznym czasem snu najlepiej nocnego.


Zmieniony przez - tercjusz w dniu 2012-06-24 01:15:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
co robić? wyj**ać? przeczytać, ośmieszyć wszystkich mędrców i napisać jak jest naprawdę czy olać? powie ktoś kompetentny?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 223 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4455
Jak czytam te filozoficzne nie wiem co to aż gotuje mi sie krew w żyłach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nocni mędrcy ze wschodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 223 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4455
Przemek a może doedukować autora co by nie siał głupot bo ktoś sobie weżmie to do serca i będziemy mieć tercjusza i jakiegoś platona.

Zmieniony przez - g0g0 w dniu 2012-06-24 08:27:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Co Ty w ogole chciales osiagnac zakladajac ten temat?

/pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duze Miesnie

Następny temat

Siłownia Ząbki

WHEY premium