SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fobia zaniku tkanki mięśniowej

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8072

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Hubert81
Jakieś psychostymulanty musiały być brane, nikt trzeźwy nie porywa się na pisanie kilometrowych pseudo filozoficznych wywodów przepełnionych własnymi domysłami, błędnymi przekonaniami i chęcią nawrócenia ludzkości na powszechne głodowanie w celu przedłużenia życia. Tego się nie da czytać.

Tak się składa, że nigdy nie próbowałem żadnych psychostymulantów, a także nie chcę nikogo "nawracać".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Szprota94
A czym jest spowodowana ta wysokokaloryczna dieta?(pomijając grubasów i obżartuchów)-podwyższoną aktywnością fizyczną,która,w badaniach jest potwierdzona jako poprawiająca parametry zdrowotne.

Podwyższona aktywność fizyczna poprawia parametry zdrowotne, ale najlepsza dla zdrowia jest umiarkowana aktywność fizyczna, którą można osiągnąć na dietach niskokalorycznych i nie ma wtedy potrzeby jeść więcej - więcej jedzenia (jakiegokolwiek pochodzenia) to przyspieszona przemiana materii i obciążenie dla układu pokarmowego i większe zanieczyszczenie organizmu z produktów przemiany materii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Szprota94
jak chcesz żyć? Wegetować jak roślinka i nie spełniać swoich ambicji(które jesteś w stanie osiągnąć bez wspominanego przez Ciebie niedozwolonego wspomagania),bo istnieje możliwość,że teoretycznie skrócisz swoje życie-teoretycznie,gdyż nikt Ci tego nie zagwarantuje,że będąc na niskokalorycznej diecie będziesz żył dłużej niż sportowcy(chyba,że masz na to jakieś badania ?

To, że ktoś jest na diecie niskokalorycznej nie znaczy, że wegetuje jak roślinka - przeciwnie na tej diecie mam dużo energii - co prawda niekoniecznie do wysiłku fizycznego, ale jak już pisałem nie interesuje mnie intensywny i/lub długotrwały i/lub często podejmowany wysiłek fizyczny. Wystarczy mi 2-3 razy w tygodniu pomachać sztangielką wolnym tempem (robię to bo lubię) - żeby zminimalizować ryzyko kontuzji - i codziennie spacerować 5-15 km . Jeśli ktoś stawia ambicje rozwoju swojego umięśnienia i/lub wyników sportowych ponad zdrowie i/lub długość życia to OK, ale nie ja jak i wielu innych ludzi.

Zmieniony przez - tercjusz w dniu 2012-06-24 17:07:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 702 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11266
Wiesz, powiem ci że Soga na tym forum chyba nigdy nie dostaniesz :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Szprota94 Piramidy żywienia rekomendowane przez:
a) Światową Organizację Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia
podstawa - produkty zbożowe
wierzchołek - tłuszcze zwierzęce
b) dr Kwaśniewskiego
podstawa - tłuszcze zwierzęce
wierzchołek - produkty zbożowe

Światowa Organizacja Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia potępia spożywanie dużych ilości tłuszczy zwierzęcych

Zmieniony przez - tercjusz w dniu 2012-06-24 17:18:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Szprota94
czego takiego się obawiasz przy jedzeniu większej ilości tłuszczy niż białka?

Białka jem max. 1g/kg masy ciała/24 h (wliczając roślinne). Wg mnie większą wartość odżywczą, nie kaloryczną mają białka niż tłuszcze. W odżywianiu - przy diecie niskokalorycznej - chodzi mi o jak największe dostarczenie substancji odżywczych (mikroelementów) względem kaloryczności. Gdybym jadł więcej tłuszczy niż białka przy jego aktualnej podaży to wzrosłaby ilość spożywanych kalorii i tym samym następowałoby przyspieszenie przemiany materii oraz wzrosłoby obciążenie układu pokarmowego i zanieczyszczenie organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1271 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12119
"wg mnie", "dla mnie", "sądzę", "uważam, że", "wydaje mi się", "z moich obserwacji wynika"... czy masz jakiekolwiek wykształcenie w tym zakresie, poparte wieloletnia praktyką żeby publicznie wyrażać swoje opinie jakby były prawdami objawionymi?

Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić tam, gdzie się bitwy przegrywa.

http://www.sfd.pl/Pierwsza_redukcyjna_po_50:50..._dukanie...mm..._i_innych_eksperymentach-t865808.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
czy masz jakiekolwiek wykształcenie w tym zakresie, poparte wieloletnia praktyką żeby publicznie wyrażać swoje opinie jakby były prawdami objawionymi?
Po pierwsze forum jest otwarte i nikt nie każe Ci traktować moich tez jako "prawdy objawione". Po przeczytaniu artykułów z forum zauważam rozbieżności opisywane przeze mnie od początku tematu aż do tego miejsca (na chwilę obecną) i chciałbym je skonfrontować choćby z kimś kto ma to wykształcenie.
To, że ktoś nie ma wykształcenia medycznego nie oznacza, że nie może wypowiadać się w tych kwestiach.

Zmieniony przez - tercjusz w dniu 2012-06-24 17:39:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
Ja raz zrobiłem niezłą formę plażową na wczasach stosując nowatorską dietę - piwo, wafelki, snickersy, red bulle, pączki - raz na dwa dni jakiś kebab, z raz na tydzień wóda do odcinki.
Natomiast trening - koło 30 min biegu z rana (żeby wytrzeźwieć),
pół godzinki dziennie w jeziorze, trochę siatkówki, kajaków i takich tam pierdół.
Efekty były całkiem zadowalające - 5-6 kg z wagi spadło w 2 tygodnie, żyłka pojawiła się nawet na bebzonie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1271 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12119
Pytam czy masz wykształcenie i doświadczenie bo jesteś dość pewny swoich tez. Oczywiście, że forum jest po to żeby rozmawiać. Są tu nie tylko specjaliści ale też osoby, które na dietetyce znają się niewiele, chciałam wiedzieć do której grupy się zaliczasz po prostu. Teraz już wiem, że debata w tym miejscu to proste karmienie trolla, więc odpadam, życząc jednakowoż dojścia do prawd objawionych.

Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić tam, gdzie się bitwy przegrywa.

http://www.sfd.pl/Pierwsza_redukcyjna_po_50:50..._dukanie...mm..._i_innych_eksperymentach-t865808.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duze Miesnie

Następny temat

Siłownia Ząbki

WHEY premium