SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Firma białka - czy to ma znaczenie?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1458

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 32 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1688
Cześć,
Przeglądam ofertę białka aby zamówić. Mam dwie firmy na oku. Ceny będą zmyślone ale określą o co mi chodzi. Firma A - 1kg 10zł, firma B - 1kg 20zł.
Skład ten sam, makro jest zbliżone bardzo. Ten sam rodzaj białka - koncentrat. O co tu chodzi? Czy to ma jakieś znaczenie?

@edit
Napiszę jeszcze do czego ja używam białka w proszku, może to coś zmieni(chociaż niesądzę). Używiam białka w proszku tylko i wyłącznie do "dobicia" białka jak nie uda mi się to poporzez normalne jedzenia. Ani nie korzystam z tego codziennie, ani jakiejś dużej porcji. Po prostu tyle ile czasem brakuje.


Zmieniony przez - Banas921 w dniu 2022-11-04 04:47:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136812
Byś podał skład na 100 g produktu.
Cały skład, nie tylko makro.

No i tak, za markę trochę się płaci.

2 sprawa - paskarskie ceny. Mówi to panu coś?:)
Firmy korzystając z tego że WSZYSTKO DROŻEJE podnoszą ceny bez opamiętania żeby tylko się nachapać, coś jak paliwo na Orlenie. I Obajtek obwieszcza sukces HO HO HO, KONCERN MA REKORDOWE ZYSKI.

Z odżywkami sytuacja podobna.


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2022-11-04 05:32:05
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 32 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1688
Będzie po angielsku

Tańsze białko:
Nutritional Information 100g Per

Kcal 381.00
Protein (g) 80.86
Carbohydrates (g) 12.56
of which Sugars (g) 5.35
Fibre (g) 0.13
Fats (g) 0.67
of which saturates (g) 0.10
Salt (g) 1.00
Ingredients
Protein Blend (Whey [Milk] Protein Concentrate, Micellar Casein [Milk] , Soy Protein Isolate), Glutamine [Wheat] Peptides, Cocoa Powder (Chocolate Flavour Only), Flavouring, Colouring (Beetroot Red, [Strawberry Flavour Only]), Sweetener (Sucralose).

Droższe białko:
Belgian Chocolate flavour - Other flavours may vary.

Per 100g
Energy 1528kJ / 365kcal
Fat 5.5g
Of which saturates 1.6g
Carbohydrate 11.0g
Of which sugars 5.0g
Fibre 3.0g
Protein 68.0g
Salt 0.63g
Protein Blend (Whey* Protein Concentrate, Milk Protein Concentrate (Of Which 80% Is Micellar Casein), Soya Protein Isolate), Waxy Barley Flour, Golden Brown Flaxseed Powder, Thickeners (Acacia Gum, Guar Gum, Xanthan Gum), Flavouring, Reduced Fat Cocoa Powder, Conjugated Linoleic Acid Po
Skład się niestety nie zmieścił - limit znaków. Wychodzi nawet że te tańsze białko ma więcej białka w białku.


Zmieniony przez - Banas921 w dniu 2022-11-04 05:39:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Siemanko, tylko tutaj masz akurat skład ogólny, może tutaj aminogram jest inny? Chodzi o zawartość poszczególnych aminokwasów no i według mnie każdy ma dojście do innego surowca, więc tutaj jakość surowca też może mieć znaczenie. Oczywiście że za firmę też się płaci to nie ma co tutaj ukrywać że każda firma swoją marże sobie narzuci ze względu na to ile jest ja rynku i jakie ma poważanie wśród klientów ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 32 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1688
Bardziej dokładnego składu nigdzie nie znajdę. Ale patrząc na to, jest sens dopłacać do droższej, czy ta tańsza jako uzupełnienie diety też się nada?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Wiesz co ja bym brał chyba ta tańszą, jeżeli oba to koncentraty bez domieszek pszenicy, soi itp to szedł bym w stronę oszczędności bo z tego co piszesz też sporadycznie używasz a jeżeli coś będzie w smaku nie tak to zaraz poczujesz czy jak na kichach będzie siedziała, wiadomo że wtedy już za późno na zmianę no ale na przyszłość będziesz wiedział żeby tej formy nie zamawiać ;)
Takie jest moje zdanie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
ogolnie jezeli kryterium ekonomiczne jest dla Ciebie wazne, to oczywiscie celujesz w te bialko na ktore cie stac.
Skoro bierzesz pod uwage cene, to tak jest :) boi tak to bys bral drozsze bialko i bys nie zastanawial sie, czy faktycznie ma to sens.
Z drugiej strony na cene odzywki wplywa wiele czynnikow, surowiec, czy komponanty ktore maja za zadanie nadac jej smak i konsystencje to tylko czesc z ceny. Wazne jest rowniez to czy taka firma mocno reklamuje sie w siecie fit i ile musis lozyc na reklame. Nawet takie glupotki jak to czy produkt jest w plastikowej puszczce czy opakownaiu z folii ma spory wplyw na cene koncowa.
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Różnic moze być sporo, od aminogramu, po jakość produktu, dodatek np kreatyny, podbicie białka dodatkową pulą leucyny, jedno białko moze się pienić drugie nie, jedno będzie niedobre a inne z rozkoszą będziesz pił, ale jeśli obie firmy są sprawdzone, istnieją sporo na ryku to nie ma co się obawiać.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 609 Napisanych postów 1488 Wiek 42 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11297
Ja bym brał to pierwsze, które wymieniłeś
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Przeglądam ofertę białka aby zamówić. Mam dwie firmy na oku. Ceny będą zmyślone ale określą o co mi chodzi. Firma A - 1kg 10zł, firma B - 1kg 20zł.

Sporo firm na rynku dużą część ceny swoich produktów niestety musza przeznaczyć na marketing, a także po prostu płacisz też za samo logo, jeżeli kupujesz jakiś produkt od firmy która jest znana i dobrze usytuowana na rynku od lat to nie masz co się bać i śmiało kupować, tak jest w przypadku np. białek od sfd i allnutrition, gdzie ta cena jest dużo niższa niż takiego olimpa czy treca, natomiast jak od mało znnaych firm, czy od takich co pierwszy raz nazwy wizdzisz to już bym się zastanowił, szczgólnie, że przy tych cenach białka mogą pojawiać się kombinatorzy i firmt krzak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 609 Napisanych postów 1488 Wiek 42 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11297
Kierując się zawartością białka to pierwsze, które wymieniłeś ma ponad 80g na 100g a drugie 68g na 100g
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawkowanie omega 3

Następny temat

Pro whey oraz That's the whey - czy to te same smaki?

WHEY premium