SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fiflaki --> Pomocy :-)

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 111
Siema!
Ostatnio zacząłem ostro ćwiczyć żeby zacząć robić fiflaki
Niestety nie wiem zabardzo jak sie d0 tego ćwiczenia rozciągać.
Rozciągam mieśnie brzucha robiąc mostek (według mnie to najlepsze ale może jest inaczej?) Nie znalazłem na razie efektywnego rozciągania na barki. Ćwicze sam więc nie moge skorzystac z pomocy :(.
Barki rozciagam na razie tak:
Stojąc pochylam sie do przodu trzymając nogi proste satram sie połorzyć ręce jak najdalej na ziemi a następnie prubuje dociskać głowe w strone ziemi tak że czuje jak barki sie rozciągają ale może zancie coś lepszego lub coś co przyda się w robieniu fiflaków. Ręce mam w sumie silne i o to sie nie obowiam ale chodzi o rozciągnięcie. Może poprostu zanacie adres jakiejś strony w której jest to opisane
Pomocy! Plis!

Pa jak Parasol!

Pa jak Parasol!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3
dzięki a jeśli można by dodać więcej szczególów będę pamiętał o tym co mi powiedziałeś odezwij się i dopisz jak możesz więcej szczegółów jak trzeba się wybić co zrobić z rękami co z nogami co z głową

14latek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
znam ludzi sztywnych jak kołki, którzy bez problemów robią fiflaki. To nie tyle kwestia rozciągnięcia, co mocnego i zdecydowanego odbicia. No ale oczywiście wygięcie w tył pomaga nieco przy tym. Mi fiflaki najlepiej wychodziły w wieku ok 15 lat, mimo że teraz jestem znacznie bardziej rozciągnięty wcale nie wychodzą mi lepiej, a wręcz gorzej. Lepiej poćwicz odbicie i fiflaki z asekuracją niż się rozciągaj

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 111
Dzięki!
Mam jeszcze tylko jedną prośbę :)
Nie wiem jak to wybicie ma dokładnie wyglądać bo fiflaki są dla mnie absolutną nowością, a nie mam kogo sie poradzić. Może mugłbyś napisać mi na co zwracać uwage przy ich trenowaniu oraz dać pare rad dotyczących konkretnych ćwiczeń :) bo nie wiem za bardzo jak kopać przy nich nogami czy bardziej w góre czy w tył ?
Z góry dziękuję

Pa jak Parasol!

Pa jak Parasol!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 654
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 189 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5197
Przyłanczam się do prośby orobienie fiflaków i wogóle jakiś salt itp. Najbardziej by mi pasawało jakby ktoś mógł przetłumaczyć mi. Dzięki

Dzięki wam za wszystko

Dzięki wam za wszystko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Jak uczę dzieci fiflaków, to jest mały problem - ustawiam kilka materacy, taż żeby mieli podwyższenie, a potem one wyciągają się jak najbardziej i kładą mi na rękach, a potem ja je odpowiednio ustawiam... no wygląda tak jakby oni robili fiflaka z podwyższenia, a ja podkładam pod nie ręce, więc nie musza robić szybko, ale moga powoli i dokładnie, bo ja ich trzymam. No i zwracam uwagę na maksymalne wyciągnięcie się i to żeby wybijali się z nóg, a nie poprzez skłon i potem wyprost tułowia. Tułów powinien być prosty, odbicie powinno wychodzić z półprzysiadu, no i trzeba jak najbardziej się wyciągnąć. Z cięższymi robię to inaczej. Mianowicie mają zawiązany pas, z boków stoją 2 osoby i trzymaja jedna ręką za pas ( ale dłoń w sposób odwrotny - trudno to opisać, ale chodzi o to żeby po obrocie ćwiczącego nie wykręciło nam ręki, tylko właśnie najpierw się łapie ją w sposób "wykręcony", a po fiflaku, gdy cały czas trzymamy za pas to odkręca się ona do normalnej pozycji ), a drugą ręką pod łydki. No i przy tych samych zasadach robi się fiflaka. Ręce trzymające za pas asekurują żeby nie spaść na głowę, a ręce pod łydkami pomagają przerzucić nogi. Z czasem asekuruje się coraz słabiej, aż wreszcie ktoś zrobi sam

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
co to sa fiflaki??

jetses na tyle dobry na ile jest dobry twoj najslabszy punkt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Taki przerzut gimnastyczny w tył

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 111
Siema!
Mam jednak jeszcze jedno pytanko .Napisałeś że nawet będąc dość lekko rozciągniętym można wykonywać dobre fiflaczki ale robienie mostka ze stania to chyba podstawa, a ja jej jeszcze nie osiągnąłem .Jest jakiś wydajny sposób na rozciągnięcie sie do mostka poza jego robieniem codziennie (robie mostek na około 1min a otem odpuszczam i tak około 10 razy dziennie)Nie wiem czy to dobre bo postępy są wolne i nie wiem czy robie coś źle czy poprostu mosek jest taki pracochłonny? Dzięki za wszystkie rady napewno sie przydadzą .

Pa jak Parasol!

Pa jak Parasol!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siemka! Ja też mam problemki z fiflakiem. Wiem że nie jestem full sportsmen ale sie staram (z bolesnymi skutkami) strach to tylko mój sprzymierzeniec a może tylko dodaje mi motywacji. Ale mam jedno pytanko a mianowicie jestem wysoki 183cm i podczas robienia gwiazdy nogi same mi się uginają w kolanach. Jak temu zaradzić?? I czy waga oraz wzrost mają duże znaczenie przy tego typy ćwiczeniach??

Carmage
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
jak w gwieżdzie zapobiec uginaniu się nóg... hmmm... starać się trzymac prosto :) No i uważać żeby się 1. nie łamać w biodrach 2. nie przechodzić poza pion
Waga ma znaczenie, w końcu gimnastycy to nie 120 kg faceci, tylko tacy co ważą 60 kg... ale budowę mają chyba najlepszą ze wszystkich sportowców.

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skikanie w dal po raz kolejny

Następny temat

Siatkówka- siła uderzenia , ścinka

WHEY premium