SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW po 40-stce. Do oceny...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220108
Też nie miałem przekonania co do drążka i pompek, albo dobrze że nie zrezygnowałem, układ nerwowy szybko zareagował.

Ok, uwzględnij to w diecie i powinno być ok

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
OK.
Sogi poszły, pajacyk też.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Sorge27

Posłuchaj mozesz cały atlas podnosic na drazku a nie podciagniesz sie , poki nie zaczniesz sie podciagac bedziesz słaby w górnej czesci ciała, siła przyciagajaca jest bardzo wazna , nawet jak bys miał wykonac sama faze negatywna w podciaganiu (czyli podskoczyc i powoli sie opuscic) to jest warto , ale jestes dorosły facet wiec zrobisz jak uważasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
OK. Zobaczymy.
Tylko muszę spróbować to zrobić jak będę sam na sali, by nie było poruty przy młodzieży...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Sorge27

heheh to juz wiem dlaczego wolałes wyciag hehe POWODZENIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
No, niestety. Nie jestem w stanie prawidłowo podciągnąć się na drążku. Wiszę jak flaga na maszcie w bezwietrzny dzień...
Zostaje wyciąg.
Zmodyfikowałem nieco swój plan. Zwiększyłem ilość serii do 5 przy 8-10 powtórzeniach.
Przetestowałem też plan proponowany przez spaiter’a i nasunęły mi się takie wnioski:
Dzień C
- po przebiegnięciu 10-15 km nie jestem w stanie wykonać tego samego dnia po 4 serie na każde ćwiczenie, a ćwiczenie w inne dni (nie biegowe) jest bez sensu ze wspominanych wcześniej względów.
-ćwiczenie na łydki odpadają zupełnie , bo łydki są bardzo angażowane przy bieganiu ze śródstopia.
- Nie wiem co to jest za skrót "RDL"
Resztę robię wg planu robiąc 2-3 dni przerwy między treningami.
PS.
Studiując "Atlas Ćwiczeń" na stronie forum zastanowił mnie zapis dotyczący martwego ciągu – cyt. „Ćwiczenie raczej nie polecane początkującym. Zanim zacznie się je stosować w swoim treningu należy wzmocnić odpowiednio mięsnie grzbietu, a to wymaga czasu( i oczywiście treningu)."
To jak to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220108
Podchwytem się podciągałeś ?

Ok, łydki możesz odpuścić

Rumuński Martwy Ciąg

Nie, to już dawno obalone.

Dlaczego w DNT nie możesz biegać ?

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
Dlatego, że biegam 3 x w tygodniu. Jak czwartym dniem będzie siłka z ćwiczeniami na nogi, to kiedy będą się regenerować? W zasadzie zostaną 3 jednodniowe przerwy.

Próbowałem podciągnąć się zarówno podchwytem jak i nachwytem. Głową drążka dotykałem. Ale brodę nad drążek już nie dałem rady. Lipa i słabizna...
Drążek muszę stopniowo wdrażać, gdy będę miał więcej pary.

Pompki na poręczach też... zrobiłem raptem trzy pełne (kąt prosty między ramieniem i przedramieniem) i spadłem.

Zmieniony przez - Sorge27 w dniu 2011-07-21 11:39:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Sorge27

Ja ci powiem nie odpuszczaj dalej sie spreżaj i staraj sie podciagnac z treningu na trening bedzie lepiej, a trud który sobie zadajesz przy tych cwiczeniach pokaże ci w przyszłosci rezultaty, jezeli nawet masz sama faze opuszczania wykonac to jest git POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220108
Rób negatywy, lub wzmocnij narazie ściaganiem, pompek nie odpuszczaj 3pow ok, rób 4s max.

To biegaj tak

wt, czw i niedziela, innej możliwości nie widzę

lub zrób interwały 1-2x w tyg.

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w dobraniu cwiczen

Następny temat

SPLIT 4 DNIOWY

WHEY premium