SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW nie za długo?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 740
Witam.

Ćwiczę już jakiś czas FBW (plan poniżej). Kolega powiedział mi że przeznaczam za dużo czasu na jeden trening. Wychodzi mi ponad 2 h. Czy rzeczywiście nie jest to trochę za długo? Zacząłem czytać na ten temat i widzę że trening niektórych może zamknąć się czasami w godzinie. Gdzie jest mój błąd?
Plan:
Przerwy pomiędzy seriami 2-3 min.
1. Podciąganie na drążku nachwytem z rękoma szeroko 4 serie po 8 powtórzeń
2. Dipsy 3 serie po 15 (10)
3. Pompki klasyczne 4 serie po 20 powtórzeń
4. Pompki z podwyższeniem 4 serie po 20 powtórzeń
5. Żuraw 3 serie po 10
6. Wykroki 4 serie po 20
7. Przysiad z obciążeniem 3 serie po 15
8. Wznosy nóg na drążku 4/10
9. Spięcia brzucha 3/20



Zmieniony przez - Bartoloneo w dniu 2016-02-10 22:25:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
Jak nie masz sprzętu to możesz robić techniką wstępnego zmęczenia łatwiejszymi ćwiczeniami.
Trochę zahacza to o wytrzymałość ale dobrze wchodzi tak czy tak.

Np. plecy?

podciąganie w podporze - 2 serie
pull upy - 2 serie
chin upy - 2 serie
na koniec wiosełko tym co masz na maxa

i plecki zrobione

przy takim treningu skup się na technice i wolnym tempie to zmęczysz jeszcze mocniej mięśnie


Zmieniony przez - Struc w dniu 2016-02-12 18:04:34

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 39 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 605
Robię podobny plan i wychodzi mi 45-50 min bez brzucha (brzuch robię dodatkowo 10min z 15 sek przerwy między seriami, więc nie liczę tego normalnie), tak czy siak- zamykam się w 1h. Tylko ja mam równo 80 sekund przerwy między seriami, ale nawet gdybyś zmienił czas przerw to i tak by wyszło dłużej. Skróć przerwy i spróbuj zrobić 1 trening ze stoperem gdzieś blisko, może Ci się "wydaje", że masz 2min przerwy a to jest jednak więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 740
Liczę minutnikiem w komórce więc raczej nie jest to za długo przerwa.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
Ja się mieszcze w godzinie bez problemu(chyba że któreś stanowisko jest zajęte) odpoczywam tyle, żebym był w stanie podejść do kolejnej seri, w zależności od ćwiczenia będziesz to mniej lub więcej, bez żadnego zegarka w ręce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 182 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8191
Też miałem ostatnio podobny problem tyle, że mam 5 serii w każdym ćwiczeniu więc ogólnie więcej i udało mi się to zbić do 1.5h. Przerwy były tylko takie, żeby złapać oddech i mieć siłę wykonać w pełni kolejną serię. Jedynym problemem jest to, że po dniu przerwy na kolejnym treningu wciąż jeszcze czuję lekkie zmęczenie i nie jestem w pełni zregenerowany ale przy takiej intensywności mięśnie skatowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
2 godziny to zdecydowanie za długo. Poza tym dlaczego na klatkę robisz aż trzy ćwiczenia ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 740
Trzy ćwiacznia na klatkę ? Dipsy nie lecą bardziej na triceps i barki? Bo klatkę czuję dopiero jak robię zwykłe pompki (poza tym zastanawiam się czemu mimo ćwiczeń jestem suchoklatesem). Plan był układany na tym forum :D. ronie220 Też mi się zdaje że za długo. Albo za dużo powtórzeń sobie narzuciłem. Ostatnio ledwo zrobiłem trening. Trwał około 2,5 h. Nie wiem jak to zmienić. Jakieś sugestie ?


Zmieniony przez - Bartoloneo w dniu 2016-02-11 17:02:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Przy dipsach klatka obrywa mocniej niż w klasycznych pompkach, a później masz jeszcze ich dwie wersje.

przysiad
mc lub żuraw
wyciskanie lub dipsy
wyciskanie stojąc na barki lub wyc hantli
francuz lub wycisk wąsko
uginanie
wznosy zamiennie ze spięciami

Tak wygląda FBW.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 740
Tylko taki szczególik w postaci braku sprzętu. Mam drążek i jedną hantle z obciążeniem 20 kg. Wcześniej pisałem na forum odnośnie planu i pomogli mi ułożyć ten. Nie wiem nawet ja go teraz zmodyfikować. Pomożesz coś poprawić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 39 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 605
Na triceps możesz robić "pompki odwrotne", poza tym polecam jednak dokupić drugą hantle, dużo ćwiczeń Ci wtedy dochodzi (wszelkie wyciskania, rozpiętki, uginania 2ma na raz itd).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
ronie220
Przy dipsach klatka obrywa mocniej niż w klasycznych pompkach, a później masz jeszcze ich dwie wersje.

przysiad
mc lub żuraw
wyciskanie lub dipsy
wyciskanie stojąc na barki lub wyc hantli
francuz lub wycisk wąsko
uginanie
wznosy zamiennie ze spięciami

Tak wygląda FBW.


Tylko jedna hantla ? To słabo.

Na nogi możesz spróbować goblet squat.
Później wiosłowanie hantlą
Na klatkę pompki na ziemi lub dipsy
Na barki mozesz zrobić wznosy boczne jednorącz lub wyciskanie jednej hantli stojąc

Z resztą sobie poradzisz. Ale jeśli chcesz poważnego treningu to dokup drugą hantlę lub sztangę i obciążenie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia Kraków

Następny temat

MC a krzywy tylek

WHEY premium