SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1647

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

83kg

Wzrost

180

Cel treningowy

sucha masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

Na poważnie (plan treningowy + dieta) od marca, a taka "zabawa" to już od ponad roku.

Uprawiane inne sporty

Rekreacyjnie bieżnia/rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt - siłownia

Dieta

Carb cycling z recompem +10% / -10%

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

raczej żadne.

Zażywane suplementy

stale: witaminy/minerały/białko

Ostatnio przerabiany plan

od zawsze split 3 dniowy.

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

6x110kg na suwnicy // 6x110kg // 6x80kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 420 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
Rzeznik1997 nie gadaj bzdur, bo aż się nie chce patrzeć. Na rzeźbę jest bilans kaloryczny i dieta, a nie powtórzenia!

Nic nie smakuje tak dobrze, jak zwycięstwo z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
no właśnie 5x5 planuję jako następny najprawdopodobniej. pompki na poręczach robiłem przez długi czas, wolałbym zamienić na co innego. Czemu omijasz biceps/triceps ?

Rzeźnik, może ty poczytaj :) triceps to ok. 80% włókien białych, barki to ok. 80% włókien czerwonych, a Ty mi mówisz o tym że "na rzeźbe zalecane jest 12-14 powtórzeń"? na rzeźbę zalecana jest dieta :) od długiego czasu robiłem po 20serii na plecy nawet (4 na prostowniki, 3-4 kaptury, 12-13 czworoboczne) i nigdy takich przyrostów nie miałem ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 638 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6351
Haha wiem że nie tylko powtórzenia , dieta wiadomo że jest i na mase i na rzeźbe , no tym razem wiedzą sie nie popisaliście bo to oczywistość:D

" Ćwicz tak jakby to był ostatni trening w twoim życiu " .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
ty się póki co w żadnym wątku nie popisałeś wiedzą ;)

tak wiesz że napisałeś "na rzeźbe zalecane jest 12-14 powtórzeń" i że na tylu seriach spalę mięśnie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 420 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
Nie omijam ramion, napisałem że można je ewentualnie robić. Wbrew pozorom nie wszyscy chcą się na nich skupiać ;) skoro nie pompki na poręczach, to możesz w ich miejsce wstawić wyciskanie sztangi wąskim chwytem, ale stałym ciężarem, np 3x10 lub 3x8, lub 12/10/8/

Nic nie smakuje tak dobrze, jak zwycięstwo z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
ja się na nich nie skupiam, tylko ruszam jak każdą partie mięśni, bo jak sam wiesz triceps pomaga w wyciskaniu chociażby :)

a nie może być zwykłe wyciskanie na płaskiej, a w planie B sztangielki skosem w górę? ;] i skoro 12/10/8 to jak stały ciężar?:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 420 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
Własnie ten plan jest tak ułożony, aby zestaw: poręcze/skos+/żołnierskie się uzupełniał. Coś zmienisz i już nie będzie to samo ;) 12/10/8 normalnie, dlaczego by nie? To nie jest żadna reguła, że ma być zmienny.

Nic nie smakuje tak dobrze, jak zwycięstwo z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Tzn. no wiadomo że można wtedy 12 powtórzeń "machnąć" wolniej a 8 szybciej ;).
Wiesz, bez obrazy, nie ubliżam Twojej wiedzy ani nic, ale chciałbym żeby się ktoś jeszcze wypowiedział, bo wiadomo "ilu kulturystów, tyle opinii" :) ale dzięki i tak za pomoc i Sog się należy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Po poprawkach wygląda to tak teraz

Plan A

Plecy: Wiosłowanie sztangą podchwytem 3s
Nogi: Przysiad ATG 3s
Klata: Wyciskanie na płaskiej 3s
Barki: Wyciskanie sprzed klatki na suwnicy 3s
Triceps: Francuskie wyciskanie sztangi 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztangą stojąc 2s



Plan B

Plecy: MCNPN 3s
Nogi: Wykroki 3s
Klatka: Wyciskanie na skosie górnym 3s
Barki: Wznosy sztangielek w opadzie tułowia 3s (dropsety)
Triceps: Pompki na poręczach 3s
Biceps: Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku 2s


I kłania się pytanie, robić 3 serie "Rozgrzewkowe" z obciążeniami 15% / 50% / 75% i dopiero przechodzić do zasadniczych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 458 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13618
To jak te zasadnicze zamierzasz robić? Wszystkie stałym ciężarem? Po co kombinujesz z planem, nie możesz wziąć podwieszonego jakiegoś? Sam pomysł dzielenia ćwiczeń na partie w FBW jest zły.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na siłe

Następny temat

Problem z masą/siłą/treningiem. -pomocy.

WHEY premium