SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Elegia - początek i prośba o wskazówki na dalszą drogę

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 127 Napisanych postów 10723 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 139371
No to już chyba wszystko wiesz

Przy takiej ilości jedzenia nic dziwnego, że jesteś zmęczona i śpiąca. Każdy tak by reagował. Nie czujesz głodu, bo się głodzisz... a organizm jest sprytny i sobie z tym radzi. Trzeba mu dorzucić do pieca. Przy odpowiednim jedzeniu i oczywiście treningu będziesz chodzić głodna.

Dieta to mega głodówka - także bierz się za jedzenie!

Przy braku wagi pomocna do określenia porcji jest strona ileważy.pl

Zmieniony przez - delfinka w dniu 2015-04-03 13:44:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 381 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8055
Elegia

Może powinnam zainwestować w dietę u specjalisty.
Przy takich ilościach jakie jem, naprawdę nie chodzę głodna. Podobno palenie papierosów wpływa na łaknienie, a ja, niestety, palę. Nie dużo, ale jednak. Być może gdybym odstawiła, odczułabym tę "głodówkowość" mojego jadłospisu. Ale to co mówisz może wyjaśniać, dlaczego generalnie cierpię na ciągły niedobór energii, zmęczenie i nigdy, ale to nigdy nie mam poczucia, że naprawdę się wyspałam, choćbym przekimała cały dzień. Hm!
Tak czy inaczej dałaś mi do myślenia, dotąd sądziłam, że odrzucając rzeczy przetworzone jestem już na dobrej drodze, a tu proszę.


Myślę, że jeśli nie masz żadnych ograniczeń żywieniowych, które bardzo przeszkadzały by Ci w układaniu jadłospisu, dieta u specjalisty to strata pieniędzy - przynajmniej w mojej opinii. Dodatkowo jest ryzyko, nawet spore, że trafisz na "panią dietetyczkę", która da ci 1200 kcal i obetnie tłuszcze jeszcze bardziej, to dosyć powszechne. Z czasem układanie czystej miski wchodzi w krew i nie stanowi żadnej trudności, kwestia zaangażowania i trudności. Plus - z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy porządnym jadłospisie odchodzi chęć na wszelki syf i słodkie.

Co do palenia, to nie wypowiem się, bo nigdy nie paliłam i nie palę, jedynie mogę zachęcić do rzucenia, dla siebie i dla własnego zdrowia. To tak poza tematem, natomiast odnośnie kaloryczności, mogę powiedzieć, że właśnie z tego trybu przetrwania wynika brak uczucia głodu. Tydzień, dwa regularnego jedzenia w kaloryczności 1600+ i gwarantowane, że będzie Ci jeszcze mało. Nie dziwię Ci się, że jesteś przemęczona i nie masz siły, bo przy takich kaloriach, ja bym chyba umarła. :
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 221
Obejrzałam właśnie temat dotyczący Twoich treningów, przyjrzałam się miskom i faktycznie, w porównaniu ze mną jesz bardzo konkretnie. Będzie mi ciężko - chyba - wcisnąć tyle kalorii w te dwa, góra trzy posiłki dziennie, które udaje mi się zjeść, ale pomyślę, ułożę jakiś przykładowy jadłospis na tydzień i podrzucę Wam do oceny, chyba motywuje mnie, kiedy ktoś na mnie trochę pokrzyczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
pestka960
Groszek cukrowy to wiesz, też ten... niebardzo.


Przepraszam, ale co jest nie tak z groszkiem cukrowym? Poza tym, że 10g to śmieszna ilość? Warzywo jak warzywo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
To jedz 5-6 malutkich posiłków. Będzie łatwiej. Ludzie sobie sami wymyślają problemy, żeby mieć wymówki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 381 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8055
halinae
pestka960
Groszek cukrowy to wiesz, też ten... niebardzo.


Przepraszam, ale co jest nie tak z groszkiem cukrowym? Poza tym, że 10g to śmieszna ilość? Warzywo jak warzywo...


Mój Boże, jak przepraszać to ja! Przeczytałam i przetworzyłam jako groszek PTYSIOWY. Mój błąd, kajam się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 221
Szybkie pytanie: czy do ćwiczeń na tej piłce (i zakładam, że przy wzroście 169cm piłka o średnicy 55cm będzie odpowiednia) hantle o wadze 3kg wystarczą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Kup sobie hantle regulowane - będziesz miała na zapas. Co do piłek - niech się dziewczyny wypowiedzą.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 381 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8055
Ja mam taką 55 cm i mi ćwiczyło się w porządku, tylko trzeba dobrze napompować.
Regulowane najlepsze, bo szybko przestają wystarczać gotowe hantelki, poza tym trzeba różnicować obciążenie w stosunku do wykonywanych ćwiczeń, tzn. nie można brać tyle samo np. na triceps (mały mięsień) i w przysiadzie (dużo zaangażowanych mięśni), to fizycznie nielogiczne, że tak ujmę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 221
Piłka kupiona, hantle kupione, waga kuchenna kupiona.

Wrzucam bardziej poglądowy zrzut moich misek w ciągu dnia/tygodnia. Nadal za mało? Nadal nie takie proporcje? Warzyw raczej nie uwzględniałam, jak radziła Pestka, ale oczywiście tam są. Nie wiem, czy jest dobrze, czy źle i pojęcia nie mam jak to ułożyć poprawnie, żeby wyjeść tyle, ile powinnam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoże ktoś ułożyć dietę redukcyjną dla dziewczyny 17 letniej? (zdjęcia sylwetki)

Następny temat

muszę schudnąć ale jak?!

WHEY premium