SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ahoja wyruszyła w drogę o lepszą siebie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie :)
Na początek trochę prywaty. Od dziecka na bilansach zdrowia miałam wpisaną niedowagę. Mama musiała biegać za mną z jedzeniem, abym, w jej mniemaniu, nie umarła z głodu
Dojrzewanie też jakoś przeżyłam bez wahań wagi.
Problem zaczął się ok. 6 lat temu. Normalna waga, ok.43-45 kg, podskoczyła do 55-56 kg, co przy 1,56 m i szerokich biodrach wyglądało słabo. Wzrost ten nie był za sprawą zmian zdrowotnych, a raczej pracy w restauracji i posiłkowi (jednemu z dwóch w ciągu doby) około godziny 3-4 w nocy i dużej ilości alkoholu.
Od lutego 2014 wzięłam się za siebie, gdy zobaczyłam swoje zdjęcie, które zrobiłam, aby lepiej przyjrzeć się strojowi kąpielowemu, który kupiłam
Szok! Gdzie podziała się dziewczyna, która brała udział w zawodach biegowych. Ta z silnymi rękoma, dzięki którym wyprawiałam cuda na trzepakach i placach zabaw, budząc tym samym ogromny podziw wśród rówieśników i mrożąc krew w żyłach rodzicom?

Mam nadzieję, ze wróci, chociaż pewnie trzepaki sobie odpuści

Jak wyglądam w liczbach

Wiek : 28
Waga : 49,5 kg
Wzrost : 156 cm
Obwód w biuście(1) :83 cm
Obwód pod biustem :72 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):65 cm
Obwód na wysokości pępka :75 cm
Obwód bioder (3): i tu stosuje dwa pomiary. Jeden "w tyłku", jak się zaleca: 91cm i pod pośladkami, ze względu na moje tzw. bryczesy. Kiedy stoję przodem, to te miejsce wydaje się najszersze: 89 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 52 cm
Obwód łydki :33 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, boczki i te "bryczesy"
W którym miejscu najszybciej chudniesz : zdecydowane talia i piersi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: od lutego biegi ( staram się biegać czasowo ok.20-30 min), i macham trochę hantlami ( do wyboru 2x2 kg, i 2x4 kg ( przy tej wadze jest mi już ciężko) można także dołożyć do 2x7kg
Co lubisz jeść na śniadanie: różne wariancje owsianki, jajecznica
Co lubisz jeść na obiad : kasze/makarony/ziemniaki/ryż, kurczak i góra surówek
Co jako przekąskę : owoc, warzywo, często sięgam też po kanapki, kabanos z warzywami
Co jako deser : nie przepadam za słodyczami, zamiast nich wolę zjeść...kanapkę
Ograniczenia żywieniowe :brak
Stan zdrowia:dobry
czy regularnie miesiączkujesz:tak
czy bierzesz tabletki hormonalne:nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza:nie
czy rodziłaś:nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: jogging, rowerek stacjonarny, ćwiczenia z hantlami, uwielbiam pływać, ale najbliższy basen znajduje się ode mnie ok. 40 km.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :brak
Stosowane wcześniej diety : brak

dodaję zdjęcie mojego 6 kg zrzutu.

wczorajszej miski. Zapotrzebowanie wyszło mi ogromne, ale ja naprawdę najadam się tym co jest w tabeli.

oraz treningu, który wykonuję obwodowo. 9 ćwiczeń, bez odpoczynku, a po obwodzie 4 min odetchnięcia.
Plank, każdy 1:40. I nie wiem jak liczyć obciążenia. Na przykład przy przysiadach mam 2 hantle po 4 kg, czyli razem obciążenia 8? Ta sama sytuacja przy wyciskaniu leżąc i martwym ciągu.




Zmieniony przez - ahoja w dniu 2014-08-21 10:58:26

Zmieniony przez - ahoja w dniu 2014-08-21 11:03:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po długiej nieobecności wracam. Ten miniony czas nie był stracony, bo ćwiczenia i jedzenie z głową były obecne.
Dość sporo się zmieniło, za sprawą waszych rad: zaczęłam piec własne mięso i pasztety, zamieniłam margarynę na masło, używam smalcu do smażenia, jem więcej (chociaż dlaczego, o tym za chwilę ) i spędziłam dość dużo czasu buszując po Internecie i czytając różne artykuły.
Co do zwiększonej ilości jedzenia, otóż ( aż wstyd się przyznać), mam wagę ze wskazówkami. Dopiero niedawno zauważyłam, że wskazuje ciężar co 20 g, a nie jak uważałam co 10. Czyli wszystkie produkty, lżejsze niż 100g, były 2 razy cięższe niż wpisywałam w miskę. Nie wliczając tych, które wpisywałam korzystając z ileważy.pl.

Przechodzę już do konkretów. Pomimo usilnych starań nie mogę zjeść odpowiedniej ilości białka. Czasami brakuje mi prawię połowy. Czy powinnam sięgnąć po białko w proszku? Jak je dawkować? Chodzi o porę. Dorzucać brakujące ilości do każdego posiłku, pić między posiłkami, po treningu, czy tylko wieczorem. Opinii jest dużo i ciężko wybrać tę najwłaściwszą dla mnie.
Zastanawiam się czy też nie zainwestować z bcaa. Mam bardzo aktywny tydzień. Ćwiczę codziennie, oprócz sobót i niedziel. Treningi siłowe na przemian z bieganiem (teraz ok. 40-50 min).

I jeszcze jedna prośba do Szefowych. Chciałabym usunąć zdjęcia z pierwszego postu, można?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie dodało tabelek, więc wrzucam jeszcze raz




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cześć, masz głodówkę, a nie dietę, pewnie Dziewczyny odeślę Cię do regulaminu, więc poczytaj sobie za wczasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tego się boję, ale mój żołądek nie jest w stanie więcej przyjąć.
Z tego co się zorientowałam, warzyw nie wlicza się do miski.
Może właśnie one tak mnie "wypychają". Przykładowo wczoraj, do posiłku 2: pół główki sałaty lodowej, 3 ogórki gruntowe, pomidor, pół papryki, pół cebuli.
posiłek 3: 2 pomidory, 3 ogórki gruntowe, pół papryki, pół cebuli
posiłek 4: był sałatką z piersią kurczaka: pół główki sałaty lodowej, 2 ogórki gruntowe, 2 pomidory, pół papryki, pół cebuli i łyżka słoneczniku.

Co powinnam jeść, alby było objętościowo małe, a dostarczało dużą ilość kalorii?

I nie wiem czy dobrze obliczyłam swoje zapotrzebowanie...

Zmieniony przez - ahoja w dniu 2014-08-21 16:41:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie ma gotowych rozwiązań .... ale zwróć uwagę, że jesz bardzo małe ilości mięsa, chleba. 10g chleba to trochę mało, żeby nie powiedzieć nic ;) może przejrzyj sobie dzienniki i podpatrz co jadzą inne dziewczyny.

edit. a zapotrzebowanie obliczyłaś na 1000kcal czy 2200kcal? Jeśli masz na poziomie 2tyś kcal, a to mi się wydaje bardziej prawdopodobne, to brakuje Ci połowy !

Zmieniony przez - azalianna w dniu 2014-08-21 18:09:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
azalianna, zapotrzebowanie wyszło mi ponad 2200 kcal

dopiero korzystając z takiego zapisu posiłków zdałam sobie sprawę z ich kaloryczności. Wcześniej obstawiałabym, ze zjadam ok. 1500-1700. A tu wielkie zaskoczenie.
Dzisiejsza micha już trochę lepsza, choć zjedzenie ryżu z kurczakiem rozłożyłam na dwa podejścia, bo nie dałam rady. Może mięso z kurczaka zastąpić wieprzowym, a białko czerpać z nabiału lub warzyw strąkowych?










Zmieniony przez - ahoja w dniu 2014-08-21 19:32:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Wiek 57 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18368
Bardzo duże braki, za dużo pisania aby naprowadzić Cię na właściwą ścieżkę. Polecam artykuł - lekturę obowiązkową"Co jedzą Lejdis". Krótko jednak coś napiszę, w każdym posiłku powinny być b/ww/t więc posiłek nr 5 jest niewłaściwy, chleba pszennego nie jemy, do smarowania używamy masło extra, jesz bardzo mało mięsa, wędliny z Biedronki są marnej jakości. Masz w diecie za mało bialka i tłuszczu. W temacie jakie powinno być Twoje zapotrzebowanie i podziału B/WW/T musi wypowiedzieć się ktoś mądrzejszy

Zmieniony przez - agatha38 w dniu 2014-08-21 20:23:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję za odpowiedzi.
Cóż...chyba muszę się trochę doszkolić, aby ruszyć z odpowiednią dietą. Artykuł przeczytałam, na zmianę ze zdziwieniem, ilu rzeczy nie byłam świadoma i podziwem dla wiedzy obu Autorek. Trochę przeszkadzają mi tu finanse...ale może faktycznie lepiej jest kupić mięso i upiec, niż faszerować się wędlinami z Biedronki. Do masła się nie przekonam, bo najzwyczajniej mnie po nim mdli. Chleb razowy? w życiu nie piekłam chleba, ale człowiek nie taki zły, żeby nie spróbował

A czy mógłby ktoś wypowiedzieć się co do mojego "treningu"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
margaryna to syf, a chleb przecież możesz też kupić w każdej piekarni - żytni razowwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie no 2tys to możesz osbei odpuścić< ale te 1700kcal powinnaś jeść i żołądek jak najbardziej przyjmie ta nadwaga tez sie z niejedzenia nie wzięła, a głodówka jako powrót do poprzedniej sylwetki sprawdza sie tylko raz, jak u sapera
100g powinno byc białka z 50g tłuszczu i reszta dobrych zdrowych ww
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1687 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15362
Obli dała Ci rozkład, więc ustaw go sobie na potreningu i układaj miskę. Wrzucaj dzień wcześniej będziemy pomagać korygować.

Chyba nie powiesz mi, że szynka z biedronki wychodzi taniej za kg niż kawałek schabu czy innego mięsa? Nabiał max. 150g dziennie. Dobre i tanie źródła białka to podroby, strączkowe itp.

Z pierwszego posiłku żurawina raczej out, bo pewnie słodzona, słonecznik zastąp innymi źródłami tłuszczów (orzechy, migdały). Mleko jeśli nie jest prosto od krowy też wywal - daj jajko i usmaż sobie placki owsiane. Co to jest 30g płatków? Przecież to nawet nie poczułaś jak zjadłaś :)

Drugi posiłek w zasadzie jest cały do poprawy. Masło, własne upieczone mięso, chleb samemu pieczony, żytni razowy.

Trzeci posiłek - pewnie smażyłaś na tym oleju, więc smażymy na smalcu lub maśle klarowanym , ryż biały zamień na brązowy.

Czwarty jak drugi.

Piąty to nie posiłek.

Plus reszta uwag od dziewczyn.

Zmieniony przez - Iskra14 w dniu 2014-08-22 21:18:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moo - redukcja.

Następny temat

Początek odchudzania

WHEY premium