SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moj pierwszy jadłospis- prośba o ocenę i wskazówki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 472
Czesc! Jest to moj pierwszy post w zyciu tutaj a zarazem tez pierwsze doswiadczenie z ukladaniem jadlospisu. Wczesniej korzystalam z diet online za ktore niestety płaciłam a patrzać na nie z perspektywy czasu wydają mi się bezsensu (diety typu 1300-1400kcal). Przeszlam juz etap glodowek i postanowilam zaglebic sie w ta cala filozofie prawidlowego odzywiania. Jestem naprawde zielona i poczatkujaca w tym temacie. Przebrnelam przez wiekszosc watkow tutaj (typu podstawy ukladania diety itp) i sprobuje wlasnych sil bo w koncu na swoich bledach czlowiek uczy sie najlepiej.
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Mayorka
WIEK: 22
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 1 msc

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 160
WZROST: 55
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA:
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:
*niestety nie mam jeszcze swoich wymiarow
****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
stopniowa redukcja

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: -
ALERGIE: -
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) diety typu 1500 kcal lub mniej

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? (niżej)
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
niestety tylko utrzymuje

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE tak

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
Majac do dyspozycji silownie korzystam tylko z zajec typu fitness, zumba, aerodance, plaski brzuch ale takze pump i jump fit. Dodatkowo bieznia itp (silownie 4,5 razy w tyg od miesiąca regularnie)

na poczatku dodam jeden z moich jadlospisow z poprzedniego tygodnia (duzo owocow) i jeden ktory po dzieisiejszych lekturach postanowilam ulozyc. Zgodnie z kalkulatorem powinnam spozywac 2130kcal azeby utrzymac wage (z duza aktywnoscia 2370kcal). Chcialam zeby moj jadlospis byl tak do 1,9k kcal.nie dodawałam do jadłospisu warzyw typu: salata, pomidor, ogorek, brokuły, kalafior.


Bede bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady, wskazówki i sugestie.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 472
Układam nowy jadłospis na ten tydzień:) Kaloryczność jest troche mniejsza bo nie chodze na siłownie w tym tygodniu jedyne co to robie taki ktorki 30min trening rano (zazwyczaj po sniadaniu) ale nie bede o tym wspominac bo to nie jest trening silowy:D Sugerowalam sie poprzednim makro. Mniej wiecej sie zgadza, troszke jest mniej białko i nie wiem czy powinnam cos dodac i tluszczu jest mniej ale zawsze moge dorzucić więcej orzechów lub na oliwie smażyć. Tak to działa? W kazdym razie prosze o ocene:) (do obiadu dorzucam cos zielonego albo szparagi albo brokuly ale nie wliczam tego)






Zmieniony przez - Mayorka w dniu 2016-03-25 20:27:06

Zmieniony przez - Mayorka w dniu 2016-03-25 20:28:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Cześć bardzo fajne masz podejście, chcesz się uczyć a to już dobry znak.

Skomentuję tą drugą miskę skoro była po lekturze. W pierwszym posiłku za dużo masz cukrów prostych. Jak lubisz takie dodatki to bym się ograniczyła do jednego z nich. Zostaw płatki (nawet i z 50g), do tego owoc i jeden z dodatków.
Otręby, błonnik bym sobie darowała. Już same płatki tego błonnika trochę zawierają.
Brakuje tu za to białka - możesz np. zamienić to na omleta, pieczoną owsiankę z jajkiem.

Kupne wędliny lepiej zamienić na mięso domowej roboty, przynajmniej wiesz co jesz, bo w tych sklepowych to nigdy nie wiadomo co siedzi. Nabiał raz na jakiś czas ok, nie masz tu co prawda dużych ilości, ale niech się będzie pojawiać w diecie sporadycznie. Ja to bym jeszcze próbowała więcej ww upchnąć w takich produktach jak ryż, kasza, owoce a mniej w pieczywie czy waflach.

A co z treningiem u Ciebie? Fitnessy to tak bardziej rekreacyjnie dla przyjemności. Jak chcesz coś z sylwetki uzyskać to będziemy Cię tu namawiać jednak na siłownię


Zmieniony przez - eveline w dniu 2016-03-18 17:41:36
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 472
Dziekuje bardzo za Twoja wyczerpujaca odpowiedz:) Jesli chodzi o 1 posilek to jem w takiej postaci od bardzooo dlugiego czasu i polaczenie platkow owsianych z otrebami pszennymi najbardziej mi smakuje:D Zostane tylko przy rodzynkach i bananie i ogranicze reszte dodatkow ale probowalam zamienic na omleta i to juz niestety nie to samo:( A taka forma owsianka jest dla mnie najlepsza forma rozpoczecia dnia:)
Jesli chodzi o pieczywo to tez probowalam z niego zrezygnowac ale naprawde ciezko zwlaszcza ze ja chce wyrobic sobie zdrowe nawyki odzywiania a nie tylko ulozyc diete na jakis okres czasu:)
I ostatnia kwestia silowni.. Bardzo bym chciala :) Ale strach przed tymi maszynami i nie wiedza.. Moj jedyny trening z obciazeniem to wlasnie ten pump :) I trening z hantlami w zaciszu domowym:) Nie tak latwo wziac sie za trening silowy bez zadnej wiedzy a ceny treningu personalnego.. skutecznie zniechecaja :(


Zmieniony przez - Mayorka w dniu 2016-03-18 17:53:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
To możesz dodać trochę odżywki białkowej do owsianki (choć tylko na zasadzie podbicia białka, smaku, bo najlepiej jednak pozyskiwać wartości odżywcze z naturalnych produktów). Jeśli czujesz się dobrze po pieczywie to póki co w jednym posiłku zostaw (wybieraj tylko takie co nie ma ulepszaczy w składzie), ale zamień wafle ryżowe na coś innego. Chodzi mi o to, żeby więcej posiłków była odżywcza niż jest w tej chwili. Co do treningu to na początku polecamy tutaj nasze gotowce: https://www.sfd.pl/Treningi_siłowe_FBW_dla_Ladies_SFD-t840097.html fajne na początek, na oswojenie się z siłownią. Jak nie trener do nauki techniki to może masz jakiegoś znajomego co ćwiczy i mógłby Cię wprowadzić? Możesz też nagrać filmy do oceny tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 472
No wlasnie nie mam nikogo takiego.. Jakbym tylko miala wsrod znajomych to bym juz dawno poprosila o pomoc :( Nie chcialabym sobie zrobic krzywdy. Przegladalam juz te treningi (duzo czasu poswiecilam zeby wgl rozszyfrowac te skroty) ale kluczem jest technika.. A sama nie wyłapie swoich błedów. :( Poki co w zaciszu domowym raczej wybieram cos takiego

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7885
Hej :) co prawda dziewczyny z tego działu na pewno doradzą Ci lepiej( sama uczę się od nich obserwując z dezertera może kiedyś założę dziennik). Trening z ciężarami to najlepsze co mnie spotkało .na siłowni na pewno znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która pomoże Ci na początek. Nie bój sie pytać w końcu wszyscy zaczynaliśmy od zera! Życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu, pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 472
Oj nie musicie mnie namawiac bo wiem jakie rezultaty daje trening silowy.. ale niestety sama (ze swoim brakiem wiedzy) tylko moge sobie krzywde wyrzadzic.. Tu jednak potrzeba jakiegos przewodnika a watpie zeby pierwsza przypadkowa osoba chcialaby mi pomoc z marszu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale ten trening powyżej jest dość absuradlny - rdl z ile, 6 kilo na rękę? i do tego kiepska technika ćwiczeń. Jak się nie ma obciążeń, to się takich ćwiczeń nie wybiera do programu, bo to marnacja czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 472
czyli tego tez nie powinnam robic?:( oczywiscie moje obciazenie bylo 3krotnie mniejsze..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kurde, jak mnie drażni, jak ludzie, którzy błednie wykonują ćwiczenia nagrywają filmy z techniką dla początkujących. Nie umiesz, to kurde nie rób :/

mayorka - są metody intensyfikacji trneingu inne niż dokładanie ciężaru. nie ma sensu robić ćwiczeń siłowych, nastawionych na duże ciężary z obciążeniem 10 kilo. Bo to jest nic. Ani to cardio, ani siłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Takie treningi z internetu to zazwyczaj festiwal ćwiczeń i niestety często są nagrywane przez osoby, kaleczące technikę. Naprawdę polecam zacząć na spokojnie od podstaw, od klasyków. Zrobisz co zechcesz oczywiście. Powiem więcej - na siłowym jest bezpieczniej niż na zajęciach typu pump, gdzie machasz przysiady w różnym tempie przez kilka minut. Tu masz czas na precyzję ruchu i dopasowanie tempa do siebie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkująca, po przejściach.

Następny temat

Brak pomysłu na siebie.... pomocy ;)

WHEY premium