SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Efekty bez siłowni. 14 lat.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 198 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2129
Kaczper
Czyli jak bym brał kreatyne efektów by nie było?

Ps. Może zamiast kreatyny kupić gainer od Activlab "Mass Up"?



Zmieniony przez - Kaczper w dniu 2015-12-06 19:45:35


W tym wieku na prawdę wystarczy konwencjonalna żywność :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
kreatyna to suplement, gainer to odżywka (węglowodanowo-białkowa)

gainer
, białko mają jakikolwiek sens tylko wtedy, gdy trzymasz dokładną pulę kalorii,b/w/t i urozmaicasz dietę, uzupełniasz braki.


Jedzenie na "oko" daleko cię nie zaprowadzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 758 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18395
Kreatynę zaleca się brać po pierwsze jak się ma SKOŃCZONE 16 lat (lub więcej), a po drugie najlepiej dopiero wtedy jak ma się jakiś zastój masowy bądź siłowy.

Co do sylwetki - jest bardzo dobra jak na ten wiek.
Jakie obwody ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
co ma wiek do brania kreatyny?

kreatynę można wcinać i od pierwszego treningu na siłce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
od pierwszego treningu to troche bez sens, więc takie rady zachowaj dla siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
chyba wiesz co miałem na myśli... to nie farmakologia tylko kreatyna którą można sobie podjadać cały czas.

Dla mnie cyklowanie na kreatynie jak i przestrzeganie się przed nią jest bez sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
rozumiem;-0

ale tez bez sensu zeby 14-latek brał kreatynne od pierwszego treningu, jak i ona tak nie pomoze mu w lepszych efektach jak trening i odzywaianie bedzie do dupy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 758 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18395
dexterpro
chyba wiesz co miałem na myśli... to nie farmakologia tylko kreatyna którą można sobie podjadać cały czas.

Dla mnie cyklowanie na kreatynie jak i przestrzeganie się przed nią jest bez sensu.

Kreatyny nie powinno się podjadać cały czas.

Zaleca się ją brać albo cyklicznie (większe dawki, 8 tygodniowy cykl, potem po 8 tygodniach zrobić 8 - 12 tygodni przerwy) albo w stałej (dłuższej) suplementacji przez 5 miesięcy i więcej, ale wtedy stosuje się małe dawki rzędu 0,03 grama na kg masy ciała.

Co do tego, że kreatynę można stosować od pierwszego treningu, to jest to prawda, ale jest takie powiedzenie:

"wszystko mi wolno, ale nie wszystko mi przyniesie korzyści".

Chodzi o to, że jeśli ktoś na samym początku treningów siłowych z ciężarami zacznie stosować kreatynę, a więc w takim czasie, kiedy z budowaniem masy mięśniowej i siły nie ma najmniejszych problemów, to CO KTOŚ BĘDZIE STOSOWAŁ WTEDY KIEDY POJAWI SIĘ MASOWY BĄDŹ TEŻ SIŁOWY ZASTÓJ ? Farmakologię ?
Dlatego uważam, że przez pierwsze 6 miesięcy można się obyć bez jakichkolwiek odżywek i suplementów, a nawet przez pierwsze 2 lata, bo przez dwa lata zazwyczaj i tak rośnie się jak na drożdżach (pod warunkiem posiadania dobrej diety z nadwyżką kaloryczną i odpowiednimi proporcjami makroskładników oraz pod warunkiem dobrych treningów i skutecznej regeneracji).
Suplementy typu kreatyna o wiele lepiej jest zastosować dopiero wtedy kiedy pojawi się masowy i/lub siłowy zastój (stagnacja) - nie wcześniej.
Oczywiście od tej reguły mogą być wyjątki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
RPS1990
dexterpro
chyba wiesz co miałem na myśli... to nie farmakologia tylko kreatyna którą można sobie podjadać cały czas.

Dla mnie cyklowanie na kreatynie jak i przestrzeganie się przed nią jest bez sensu.

Kreatyny nie powinno się podjadać cały czas.

Zaleca się ją brać albo cyklicznie (większe dawki, 8 tygodniowy cykl, potem po 8 tygodniach zrobić 8 - 12 tygodni przerwy) albo w stałej (dłuższej) suplementacji przez 5 miesięcy i więcej, ale wtedy stosuje się małe dawki rzędu 0,03 grama na kg masy ciała.

Co do tego, że kreatynę można stosować od pierwszego treningu, to jest to prawda, ale jest takie powiedzenie:

"wszystko mi wolno, ale nie wszystko mi przyniesie korzyści".

Chodzi o to, że jeśli ktoś na samym początku treningów siłowych z ciężarami zacznie stosować kreatynę, a więc w takim czasie, kiedy z budowaniem masy mięśniowej i siły nie ma najmniejszych problemów, to CO KTOŚ BĘDZIE STOSOWAŁ WTEDY KIEDY POJAWI SIĘ MASOWY BĄDŹ TEŻ SIŁOWY ZASTÓJ ? Farmakologię ?
Dlatego uważam, że przez pierwsze 6 miesięcy można się obyć bez jakichkolwiek odżywek i suplementów, a nawet przez pierwsze 2 lata, bo przez dwa lata zazwyczaj i tak rośnie się jak na drożdżach (pod warunkiem posiadania dobrej diety z nadwyżką kaloryczną i odpowiednimi proporcjami makroskładników oraz pod warunkiem dobrych treningów i skutecznej regeneracji).
Suplementy typu kreatyna o wiele lepiej jest zastosować dopiero wtedy kiedy pojawi się masowy i/lub siłowy zastój (stagnacja) - nie wcześniej.
Oczywiście od tej reguły mogą być wyjątki.


ale kopiuj/wklej sobie daruj

jak nie masz nic do powiedzenia to po prostu zamilcz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 758 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18395
Żadne kopiuj/wklej - wszystkie informacje przedstawione w powyższej wypowiedzi pisałem z głowy (z pamięci) i nie kopiowałem tego z żadnej strony.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja- ocena diety

Następny temat

cwiczenia na brzuch

WHEY premium