SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dysjunkcja :D Pytanie do ekspertów

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105
Witam szanownych forumowiczów :) Waże 60kg przy 175cm wzrostu i mam bardzo słabe predyspozycje do treningu kulturystycznego. Za 2 tygodnie chcę zacząć trening dzielony. Wszyscy tu na forum piszą o zaletach treningu ATC i nie wiem czy obecny plan mam ćwiczyć w formie ATC czy może zostać taki jak jest. Jeżeli lepszy obwodowy to dlaczego? Proszę o fachową pomoc.
Plan treningowy według którego obecnie ćwiczę:
1.podnoszenie nóg do pionu (4x12)
2.wyciskanie sztangi na ławce poziomej (4x12)
3.Wyciskanie sztangi zza głowy (4x12)
4.Wiosłowanie (4x12)
5.Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem (z "supinacją" nadgarstka) (4x12)
6.Wyciskanie francuskie sztangi na ławce poziomej (4x12)
7.Przysiady ze sztangą na barkach (4x12)
8.Wspięcia na palce z obciążeniem. (4x12)
9.Brzuszki na ławce poziomej (4x12)
Plan ten polecił mi wf-ista :) Wydaje mi się dobry, ale wszyscy ćwiczą według ATC więc mam nadzieje, że ktoś udzieli mi rady. Z góry dzięki.

aaa

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest przecież ATC tylko ze bardziej zaawansowany a jezeli ty zaczynasz to rób po 2 obwody w każdym ćwiceniu i troche inna kolejność wykonywania cwiczeń bo to jest bardz oważne wejdż na mój temat i tam masz wszyst
https://www.sfd.pl/Pomóżcie_doradzić_jaki_ułozyć_plan_treningowy-t332124.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39076
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105
No już po kolei przeszedłem od dwóch obwodów do czterech - nie zaczynam od czterech :) w każdym razie mam jeszcze pytanie co do rozgrzewki. Czy mogę na poszczególne partie ciała robić rozgrzewke przed danym ćwiczeniem? np. przed wyciskaniem na poziomej ławce - rozciąganie mięśni klatki piersiowej. Bo trening mi schodzi bardzo długo ok. 1,5h i nie wiem czy rozgrzewka cokolwiek daje szczególnie przy ostatnich ćwiczeniach.

aaa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105
o a jeszcze odnośnie wykonywania poszczególnych ćwiczeń.. to powinnienem rozpocząć od najsłabszych partii. Prawda?

aaa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
Raczej zaczynasz od silniejszych(czyt. większych). Np. najpierw klata i plecy, potem triceps i biceps, bo jak zmęczysz triceps to nie masz siły na klate bo na płaskej też działa. Tak samo w wiosłowaniu, też biceps pracuje, ale zależy od techniki u mnie coraz mniej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst do ocenki

Następny temat

Rzeźba?

WHEY premium