SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dwie kontuzje na raz - co robić?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 145 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2015
Cześć,

Ortopede mam dopiero w sobote, od ponad miesiaca boli mnie prawy bark przy cwiczeniach, glownie znosy do gory rak, oraz do przodu. Z tego co mi znajomy mowil moze to byc stozek rotatorów.
-cwicze planem FBW i srednio mi sie widzi robic przerwe 2 tygodniową, czy ktos poleci cwiczenia jak najmniej obciazajace barki na ten moment rehabilitacyjny?

Moje drugie pytanie, dwa tyg temu doszla mi niestety druga kontuzja tak jakby sciegno na ręce za bicepsem - najbardziej czuje bol jak skrecam kciuk do srodka (obkręcam reke) - ktos sie orientuje co to za kontuzja? Czy leki ktore mi moze pomoga na bark pomogą mi takze na dany ból?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nieste, ale jak już zostało zasugerowane w wypowiedziach powyżej, jedne co możemy w takiej sytuacji doradzić, to odpoczynek od aktywności fizycznej, która generuje dyskomfort. Przez pierwsze dni urazu można zmniejszać stan zapalny, stosując zimne okłady i leki przeciwbólowe/przeciwzapalne. Następnie po konsultacji z fizjoterapeutą, dalsze postępowanie w celu powrotu do sprawności fizycznej. W celu dokładnej diagnozy kontuzji, jak najbardziej można wykonać badanie USG, a najlepiej rezonans magnetyczny.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234793
Z tego, co piszesz, wygląda na to, że masz zapalenie ścięgna głowy długiej bicepsa, które jest częstą przyczyną bólu w ramieniu. Może ono być spowodowane przez nadwyrężenie, zwyrodnienie lub uraz ścięgna. Zapalenie ścięgna bicepsa może też wiązać się z innymi problemami barku, takimi jak zapalenie kaletki podbarkowej czy uszkodzenie stożka rotatorów. Może okazać się, że to jedna kontuzja, która powoduje dolegliwości w dwóch miejscach.

Niestety bez pełnej diagnozy Cięzko więcej powiedziec na temat tego, jakie ćwiczenia wykluczyc. To tak jakbys pytał wróżbity, co masz robić z ciałem, bo boli bark. Tam jest wiele struktur, ktore mogą odpowiadać za Twój stan i bez diagnozy nie da się odpowiedzieć na tego typu pytanie. To tak, jakby diagnozowac poziom hormonow po samopoczuciu
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 145 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2015
@TomQ-MAG zapomnialem napisac ze te kontuzje sa na innych rekach wiec nie sa powiazane.
Bardziej chodzi mi o to jak cwiczyc teraz nie obciazajac barku


Zmieniony przez - Aleandir w dniu 2023-08-14 11:36:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Aleandir
@TomQ-MAG zapomnialem napisac ze te kontuzje sa na innych rekach wiec nie sa powiazane.
Bardziej chodzi mi o to jak cwiczyc teraz nie obciazajac barku



Zmieniony przez - Aleandir w dniu 2023-08-14 11:36:59


No wiesz na to nikt Ci nie odpowie bo nikt nie jest w Twoim ciele , sam musisz znaleźć ćwiczenia które nie powodują dyskomfortu podczas wykonywania No i iść z tymi problemami napewno do Fizjo i fajnie byłoby to tez prześwietlić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33125 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Nie być nadgorliwym i odpoczać , tydzień , dwa lub trzy tygodnie to nie jest czas gdzie traci się formę i formę się robi więc odpuść tym bardziej ze odpoczynek sprzyja lepszej regeneracji i czasem mozesz na tym lepiej wyjść . Kolejna sprawa to tak jak już wyżej napisął kolega nikt ci nie doradzi na odleglość co do ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
monkey22
Nie być nadgorliwym i odpoczać , tydzień , dwa lub trzy tygodnie to nie jest czas gdzie traci się formę i formę się robi więc odpuść tym bardziej ze odpoczynek sprzyja lepszej regeneracji i czasem mozesz na tym lepiej wyjść . Kolejna sprawa to tak jak już wyżej napisął kolega nikt ci nie doradzi na odleglość co do ćwiczeń


To prawda , odpoczynek , o tym tez zapomnialem dodać a to kluczowe w tym
Wypadku:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 44 Wiek 27 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1017
To teraz ja coś od siebie dodam , bo aż mnie trzęsie jak widzę coś takiego. Boli mnie bark i znajomy mi powiedział że to może być.. po pierwsze nie ma znajomy powiedział.. znajomy się zesrał. Podstawa to USG , prześwietlenie nie pokazuje ścięgien itp. kolejna rzecz to z opisem USG idziesz do fizjo i działacie , chyba że ortopeda stwierdzi że na USG nie widzi tego co chce to poprzedzamy takie badanie rezonansem magnetycznym. Takie gdybanie nie.ma sensu , mówi ci to osoba która w tamtym roku zrobiła około 12 rezonansów z kontrastami i bez , 15 USG , 6 prześwietleń, 2 tomografy. Nie zabieraj się od dupy strony pozdrawiam :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33125 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
filipbe1997
To teraz ja coś od siebie dodam , bo aż mnie trzęsie jak widzę coś takiego. Boli mnie bark i znajomy mi powiedział że to może być.. po pierwsze nie ma znajomy powiedział.. znajomy się zesrał. Podstawa to USG , prześwietlenie nie pokazuje ścięgien itp. kolejna rzecz to z opisem USG idziesz do fizjo i działacie , chyba że ortopeda stwierdzi że na USG nie widzi tego co chce to poprzedzamy takie badanie rezonansem magnetycznym. Takie gdybanie nie.ma sensu , mówi ci to osoba która w tamtym roku zrobiła około 12 rezonansów z kontrastami i bez , 15 USG , 6 prześwietleń, 2 tomografy. Nie zabieraj się od dupy strony pozdrawiam :)
Nic dodac nic ująć , tym bardziej ze każdy człowiek i każdy przypadek kontuzji często gęsto się różni . Mój tata pół roku dostał sporych boleści w krzyzu i trafił niestety do RUTYNIARZA fizjo a ten standardowo że rwa lub coś tam ( nie pamiętał ) i zalecił mu własne zabieg ( seria 10 ) za 1500 zł bez w ogóle rezonansu bo stwierdził ze dwa miesiace na termin szkoda czekać a jak się finalnie okazało to po tych zabiegach tato miał gorzej bo miał przepukiny i jakies uciski a zabiegi które wykonał fizjo nie dość ze nie mogły pomagać to mogły szkodzić dodatkowo - brak słów .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 145 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2015
ok ale odchodzac juz od tematow fizjo, czy sa jakies cwiczenia na klatke i plecy ktore najmniej obciązają barki?
Badanie będę miał u ortopedy, spokojnie wyczułem jakąs złą energię a jedno z pytań które zadalem było to proste pytanie jakie ćwiczenia obciążają najmniej bark. Do tego chyba nie potrzebuje lekarza tylko część sportowa powinna sie na tym znać?


Zmieniony przez - Aleandir w dniu 2023-08-18 09:05:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Aleandir
ok ale odchodzac juz od tematow fizjo, czy sa jakies cwiczenia na klatke i plecy ktore najmniej obciązają barki?
Badanie będę miał u ortopedy, spokojnie wyczułem jakąs złą energię a jedno z pytań które zadalem było to proste pytanie jakie ćwiczenia obciążają najmniej bark. Do tego chyba nie potrzebuje lekarza tylko część sportowa powinna sie na tym znać?



Zmieniony przez - Aleandir w dniu 2023-08-18 09:05:36


No ale przecież dostałeś wyzej odpowiedzi również na to pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 145 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2015
@erwinoos ok odchodząc od tematu kontuzji bo to co zostalo polecone z cwiczen to odpoczynek :D.
zakladajac brak kontuzji, czy sa jakies cwiczenia bardziej izolowane ktore nie obciazaja barków na klatke, plecy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Garb, wysunięta klatka piersiowa

Następny temat

Problem z tarczycą u kobiety

WHEY premium