SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dwa pytania odnośnie diety

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 866

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Waga

64

Wzrost

180

Staż treningowy

Słaby

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Rzadko

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Brak

Stan zdrowia

Raczej zdrowy.

Preferowane formy aktywności fizycznej

Siłownia, pływanie, bieganie.

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Brak

Wrażliwość na stymulanty

Brak

Możliwosci finansowe

Ograniczone

Cel/problem/opis

Nabranie masy mięśniowej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 216
Witam!
Zacznę od tego, że chciałbym nabrać masy mięśniowej, w tym celu przygotowałem dietę, którą mam zamiar wprowadzić..
Na początku może wspomnę, że mam 20 Lat, mój wzrost to 170, a ważę jedynie 64 kilogramy. Mam bardzo szybki metabolizm, o czym świadczy fakt, że potrafię jeść naprawdę dużo, a moja waga utrzymuje się wciąż na takim samym poziomie, nawet tłuszczyku mi nie przybiera. Nie palę papierosów od paru miesięcy, a nawet zdecydowałem że przestanę całkowicie pić alkohol (a zdarzało mi się go wypijać dość dużo i dość często) i postanowiłem w końcu zabrać się za swoją kondycję ogólną, siłę i masę, ponieważ od jakiegoś czasu sport uprawiam rzadko.
Zawsze byłem szczupły, w wieku 16 lat chodziłem przez rok na siłownię, ale bez odpowiedniej diety, czy suplementacji wiecie jak to się skończyło.

Planuję zrobić kilkumiesięczny cykl w mojej domowej siłowni, potem jeśli zobaczę JAKIEKOLWIEK efekty, na pewno zdecyduje się na karnet w profesjonalnej siłowni.
Jako mój cykl treningowy wybrałem Trening Weidera dla początkującego na pierwsze 3 miesiące.

A teraz najważniejsza sprawa: Dieta.

Policzyłem, wyliczyłem i obliczyłem, że moje zapotrzebowanie na kalorie,aby przy moim metabolizmie były porządne to: 3760 kcal.

Węglowodany (55%) 2067.46kcal = 516.87gram
Bialko (20%) 751.8kcal= 187 gram
Tłuszcz (25%) 939kcal=104 gram

Okej, co dalej? Ułożyłem jako-taką dietę,którą rozłożyłem na 5 posiłków dziennie i chciałbym uzyskać opinię co o tym myślicie?

Na początku nie byłem zdecydowany na jakiekolwiek suplementy, jednak dla uzupełnienia diety chciałbym także zastosować jakieś białko, lub gainera. Dodatkowo jakieś witaminy i minerały, oraz CarboMax Energy power i może BCAA.

Jak oceniacie tą dietę? Czy to ma szansę wypalić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 216
Miały być dwa pytania, a było jedno, kompletnie wyleciało mi z głowy. Pytanie numer dwa: Czy do uzupełnienia takiej właśnie diety polecalibyście Białko, czy Gainera? I jakie według was są najlepsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
64 kg i zapotrzebowanie ci wyszło 3700+, wydaje mi się że za dużo. Daj na początek 3000kcal w diecie bo prawie 4tyś to złapiesz sporo fatu. Popraw żeby było te 3000kcal, posiłek 5 do zmiany całkowicie daj twaróg + oliwe/orzechy.

Białko/Gainer nie będą potrzebne, 3tyś kcal spokojnie można zrobić na dobrym jedzeniu.
Witaminy i Minerały możesz kupić, ale teraz jest sezon na owoce i warzywa więc spokojnie zapotrezbowanie na witaminy można nimi pokryć.
IMO BCAA będzie zbędne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
bułki do wymiany, tunczyk 2-3x w tygodniu i nie na śniadaniue
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase !

Następny temat

Trening

WHEY premium