SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drążek + pływanie + elementy akrobatyki - łączyć czy nie? I jak?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1338

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

75

Wzrost

182

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

Wymienione w temacie, po za tym nic.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka ze sztangą, hantle, drążek

Dieta

jest, na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie

Zażywane suplementy

nie

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad: 80kg, MC: nie robię, Klatka: 90kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
Otóż:
Robię od kilku miesięcy FBW, który zawira min. podciągnięcia na drążku i podnoszenie sztangi w opadzie tułowia - jak wiadomo, ćwiczenia te angażują mięśnie pleców. Ćwiczę trzy razy w tygodniu. Chciałbym zrobić kilka rzeczy, które rownież angażują te mięśnie, jednak nie wiem czy mam zaniechać obu tych ćwiczeń, tylko jednego czy żadnego. Oto wyżej wspomniane rzeczy (wymieniam od myślników dla przejrzystości):

- stanie na rękach
angażuje wyżej wspomniane mięśnie w niewielkim stopniu, ale jednak. Chodzi o to, że uczę się dopiero stać na rękach.

-pływanie
Chciałbym rozpocząć (planuję przyszły tydzień) naukę pływania dla swobodnego poruszania się w wodzie i korzyści wydolnościowych - jak wiem jest tutaj wiele mięśni zaangażowanych, jednak odnoszę wrażenie, iż mięśnie pleców odgrywają kluczową rolę. Planuję trening raz w tygodniu - ok. 1,5h

-front lever (nie znam niestety polskiej nazwy)



załączam film, w którym gość pokazuje sam 'front lever' oraz ćwiczenia umożliwiające dojście do siły umożliwiającej wykonanie go. Na jego stronie jest opisany dokładny trening 3 razy w tygodniu: na jednej sesji zrobić 3 serie danego ćwiczenia (jednego), później przechodzić do trudniejszych ćwiczeń. Chciałbym nauczyć się tego ćwiczenia i myślę, że tutaj powstaje główna konkurencja dla podciągań na drążku. Nie wiem czy należy tylko zredukować intensywność podciąń, czy też całkowicie ich zaprzestać.

Dodam, że jestem na diecie na masę.

PS. jeśli dodałem temat w niewłaściwym dziale (nie byłem w sumie pewny, czy ten jest właściwy) to sory, prosiłbym wówczas o przeiesienie tematu jeśli to możliwe.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
Ok, rozumiem, napisałem, że je kontroluje w sumie wskutek (w skutek?) tego, że Traktor użył takiego określenie w swoim poście, więc ciągnąc temat, zrobiłem tak i ja. Tak czy inaczej posłucham twojej rady, dzięki pozdrawiam również.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
cwicz dalej. w razie czego-obnizysz objetosc(czyli utniesz ilosc sesji lub ilosc cwiczen lub ilosc serii lub wszystko jednoczesnie)

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
@traktor71

Właśnie o to mi chodziło, nie wiem czy mięśnie zdążą się zregenrować. Np. nie wiem po czym poznam, że potrzebuję zmniejszyć objętość?

Zmieniony przez - PostrachPcheł w dniu 2012-07-05 21:40:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Właśnie o to mi chodziło, nie wiem czy mięśnie zdążą się zregenrować. Np. nie wiem po czym poznam, że potrzebuję zmniejszyć objętość? "

to nie myśl

Organizm jak będzie przemęczony będzie ci dawał konkretne sygnały .

Staniesz się słabszy .
Będziesz miał problem z snem
Będziesz chodził rozdrażniony
Będziesz miał problem z koncentracją
SPADEK MOTYWACJI

ITD .....

Porządne żarcie - pilnuj jak oka w głowie
Zadbaj od odpowiedni czas wypoczynku , snu , prysznice ciepło/zimno , saunę także możesz odwiedzić czasem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
PostrachPchel

poznasz po tym,ze zatrzyma sie progres lub nastapi regres.
(oczywiscie jesli kontrolujesz aspekty poza sala oraz nie bedziesz wyciagal wnioskow po jednej nieudanej sesji!)

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
@traktor71

a jak kontrolować aspekty poza salą? Czy jest na forum jakiś art na ten temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"a jak kontrolować aspekty poza salą? Czy jest na forum jakiś art na ten temat? "

1. nie wiesz jak zadbać o odpowiedni wypoczynek ( sen - odpowiednia ilość , brak snu brak testosteronu , zaburzenie czasu regeneracji , zaburzenia psychiczne , brak motywacji , brak progresu itd ...)

Kąpiele relaksacyjne , prysznice ciepło/zimno na zmianę , sauna , masaże , groty lodowe .

2. ODŻYWIANIE - dieta , dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników odżywczych białko , węglowodany , tłuszcze , odpowiedni dobór produktów , odpowiednie nawodnienie organizmu , ograniczenie picia kawy , alkoholu , innych używek itd ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
@Tomasz1405 sory, po prostu w pierwszej chwili nie załapałem, że chodzi o te rzeczy. Wobec tego mam je pod kontrolą.

Zmieniony przez - PostrachPcheł w dniu 2012-07-07 16:53:19

Zmieniony przez - PostrachPcheł w dniu 2012-07-07 16:53:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Mówisz że masz je pod kontrolą to ja po tylu latach treningu do tej pory nad tymi czynnikami pracuję i dogrywam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
@Tomasz1405 mam na tyle na ile mogę mieć po kilku miesącach treningu. Miałem na myśli, że wysypiam się oraz, że jestem na diecie. Nie mogę powiedzieć żebym spędzał nad tym nie wiadomo ile dużo czasu. Ćwiczę po to aby być sprawnym, jest to jedyny sport jaki uprawiam (przynajmniej jak dotąd). Co chcę przez to powiedzieć, to że nie wkładam w to tyle zaangażowania co np. Ty, więc nie szlifuję poszczególnych aspektów latami, nie mniej jednak, chcę robić dobrze to co robię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Chcę tylko powiedzieć byś nie patrzył na te aspekty że je " kontrolujesz " tylko starał się je kontrolować i z czasem stale dogrywał i usprawniał te 2 czynniki .

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta + trening dla osoby na zrzucenie wagi oraz rzezba

Następny temat

trening na mase (?) po redukcji -12kg

WHEY premium