SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobór supli okołotreningowych w celu MAKSYMALIZACJI EFEKTÓW!

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14677
Cześc,
Na początku chciałbym napisac pare słow o sobie. Myśle ze to pomoze lepiej odpowiedzieć na moje pytania ;p Mam 19 lat waga okolo 78 +/- 1 kg. Ćwicze 2 lata z kawałkiem, diete zależnie od tego czy to redukcja czy tez okres budowania masy/sily staram sie dopracowywać najlepiej jak umiem. Pokrywam z niej zapotrzebowanie na wszystkie makroelementy. Do wiosny tego roku opieralem się jedynie na diecie i treningu. Latem i jesienią robiłem bardzo lekka wycinke dodając BCAA Mega Caps z Olimpu. Powiem szczerze ze w dawkach powyzej 1g na 10kg mc. naprawde czuć bylo że działa antykatabolicznie. Sylwetka się troche odłusciła przy wynikach silowych na lekki plus.
Chciałbym teraz przez sezon zimowo-wiosenny nabrać jak najwiecej masy/sily. Trening silowy 4 razy w tygodniu trwający okolo 60min, 1 raz w tygodniu (w dniu bez silki) aeroby 60min. Dieta jest narazie z bilansem na 0 jednak stopniowo bede zwiekszał kalorie by zrobic nadwyzke. Moj pierwszy raz z kreatynką jest juz w planach ale to na poźniej, teraz gdy wszystko bedzie i bez kretki szło myslalem o dobrym dograniu supli okołotreningowych. I OTO MOJE PYTANIE : Co polecacie żeby jak najlepiej wystartować ? Troche funduszy sobie zabezpieczyłem więc kazda opcje jest do przemyslenia. Trzymać się jak na redukcji tylko bcaa przed i po treningu czy to za malo jesli mowimy o maksymalnym wykorzystaniu tego czasu ? Myslalem nad Anabolic Window po treningu z tym ze podobno trzeba odczekac troche po treningu z przyjęciem tego a potem znowu z przyjęciem posilku. Ja posilek moge juz po 20 min od zakonczenia treningu spożywać wiec czy jest sens bawic się w AW ? Czy przyjmując bcaa bezposrednio po a potem normalne zarcie otrzymam podobny efekt ? Dodam że zalezy mi wyłącznie na poprawie regeneracji i maksymalizaji "przyrostów". Na komfort i motywacje do treningu nie narzekam wiec wszelkie pobudzacze to raczej juz 2 plan ;p Ale jak mowilem kazdą opcje rozwaze.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14677
InTheEnd - bardzo ciekawy artykuł. Aż wstyd ale o beta-alaninie pierwszy raz sie tu dopiero dowiedziałem :D Mam jednak do Ciebie pare pytań.
Pierwsze to o węglowodany po treningu. Powinny to być rozumiem wegle o mozliwie najwyzszym IG ? I teraz co wybrac, jakies gotowe węgle typu dekstroza z olimpu czy moze lepiej/taniej bedzie kupic zwykla glukoze pakowana na kilogramy np z allegro ?
Drugie pytanie to o wyżej wspomniana beta-alaninke. W jakich porach polecał byś to brac ? Decydowal bym sie na ciagla suplementacje w dawkach powiedzmy 4-5g. Przed i po treningu w dt a w dnt wszystko jedno ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24174 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402367
jak chcesz wegle po treningu to kup jakies carbo,

a co do dekstrozy to faktycznie mozna kupic glukoze, wyjdzie na to samo a chyba taniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14677
Carbo niby wporzo ale to troche wegli prostych a reszte zlozonych by stopniowo uwalniac cukry do krwii. Posiłek potreningowy gdzie beda wegle zlozone moge wszamac za jakies 30min od zakonczenia treningu. A bezposrednio po nim zalezaloby mi na solidnym wyrzucie insuliny. Dlatego zadalem pytanie do m.in autora linku jakie węgle by polecał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Carbo + białko zaraz po treningu 30 min pozniej normalny posiłek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przedtreningówka

Następny temat

cykl, parę pytań

WHEY premium