SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do zbesztania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1250

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 542
Nie bede oszukiwał - nie przeczytałem nawet 1/10 potrzebnych mi tematów. I tu właśnie rodzi się problem. Na tym forum jest trylion różnych, ważnych tematów, a ja zwyczajnie nie wiem od czego zacząć. Więc chciałbym po krótce przedstawić moją sytuację i liczę na jakąś pomoc choć prawdopodobnie zostane olany albo opieprzony.
Mam 16 lat i od listopada 2009r jestem na diecie. Stopniowo obniżałem spożycie posiłków, aż jakieś 2-3 miechy temu doprowadziłem je do totalnego, nie zdrowego minimum. Mianowicie jem dziennie 2-3 posiłki. Nie jem śniadań tak owych w domu. Dopiero w szkole jem 2 razy po kanapace. Zazwyczaj chleb razowy z masłem i szynką/serem z dodatkiem ogórka/ketchupu. Jem te kanapaki w odstępie 1 albo 2 lekcji czyli 45-90min. Dotego piję 0.5l wody nie gazowanej. To tyle jeśli chodzi o jedzenie w szkole. Następnie wracam do domu i ćwicze. Nie, nie mam przygotowanego żadnego profesjonalnego planu. Na początku chodziło mi o chudnięcie toteż nie jest to trening masowy. Najpierw krótkie rozciąganie, potem 60min na orbitreku, a później 10-15min wymachywania hantlami. Trudno mi opisać konkretne ćwiczenia, ale generalnie coś tam jest na biceps, triceps, klatkę. Dotego dodaje pare ćwiczeń na brzuch. Około 17-18 jem ostatni posiłek dnia czyli obiad. Jest to w 90% przypadków jedno konkretne danie - biały ryż z piersią z kurczaka wymieszane z sałatką z pomiodrów, cebuli i śmietany.
Generalnie wiedziałem, że nie jest to dobra dieta i dobry sposób na ćwiczenie. Ale dawało efekty. Od listopada do teraz schudłem 25kg, od 80 do 55. Mam 172 i można powiedzieć, ze przeszedlem z nadwagi do niedowagi. Chce przez najblizszy tydzien-dwa dalej kontynuować redukcję, bo na brzuchu dalej mam troche tłuszczu, a ostatnio wyraźnie zaczął on spadać. Więc chce doprowadzić się do stanu 0 i od tego momentu zacząć ćwiczyć poprawnie, z dobrze ułożoną dietą. Tu jest pies pogrzebany. Nie wiem jak to wszystko zacząć. Z góry mówie - nie będe ćwiczył na siłowni. Słabo z kasą, a pozatym wstyd, bo umięśniony nie jestem - 28cm biceps. Chciałbym jak najlepiej ćwiczyć tak by wyrobić sobie trochę klatke, brzuch i łapy. Nie chce być koksem i zamierzam brać suplementów. Chce poprawić troche swój wygląd. Więc tu rodzi się pierwsza proźba o pomoc z tworzeniem jako takiego nie głupiego treningu w zaciszu domowym. Wiem, że powinno ćwiczyć się nie codziennie na te same partie mieśni. Cięzko mi to rozkminić ale co ja tam wiem. Inna sprawa to dieta. Teraz spozywam jakies 1000-1200kcal i wiem ze potrzebuje wiecej jesli chce "urosnac". Czytałem, że to powinno być 5-6posiłków dziennie. Warzywa ale nie miedzy treningiem. Tłuszcz/weglowodany/białko w roznych proporcjach, dostarczanne z kazdym posiłkiem. Wszystko pieknie ale jak spozywac te 5-6 posilkow dzinnie, skoro ze 3 przypadaja w czasie szkoly? Kanapkami tego nie zastapie pewnie :/ Do tego dochodzi lekki strach. Z redukcji gdzie mialem 1000-1200kcal dzinnie w b.zlej formie do zbalansowanej zapewne 2500-3000kcal diety na mase. Nie wiem czy nie uciagne. Mozliwe ze przez slabe cwiczenia wykonywane na chacie, zamiast przyrosnac w miesniach, znowu zrobie sie pulpetem, a tego bym nie chciał. Narazie obliczyłem swoje zapotrzebowanie na kcal i wyszło ok.3000 dziennie. Teraz powininem ułożyć diete i wlasnie tu jest ten duuuzy problem, bo nie wiem jak to pogodzić ze szkołą i jak duze te posilki zazywac by oczekiwac wynikow. Prosze o jakis punkt odniesienia. Tylko nie o link do 'Odchudzanie-poczatki' albo 'Jak ulyzc diete'. Moze jestem na to za mało kumaty albo leniwy. Wolalbym, jesli to mozliwe o w miare spojny plan. Jakaś gotową diete na lekki przyrost masy (jak wspominalem nie planuje tu wielo-letniego treningu). Z góry dzięki i przedewszystkim przepraszam za brak spojnosci tekstu i uuuh zajmowanie waszego czasu duperelami ;/

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 55

Wzrost: 172

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: 28

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20-25?

Aktywność w ciągu dnia: szkola

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 6x w tygodniu, 60min orbitrek+15min hantle

Odżywianie: jadlem wszystko, nie jem prawie nic (zero slodyczy, napojow gazowanych, fastfoodow itp)

Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: nie trawie ryb

Stan zdrowia: Poprzez diete mam oslabiony troche organizm

Preferowane formy aktywności fizycznej: ile bedzie trzeba, byle robic je w domu, ewentualnie w lesie (biegi, jazda rowerem)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie

Stosowane wcześniej diety: redukcyjna, dalej trwa, nie konkretna, mało jem i cwicze - tyle
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
1000-1200kcal to bardzo mało, musisz stopniowo dodawać kalorii aby twój metabolizm przyspieszył, takie dawki pożywienia są odpowiednie dla chorych ludzi przykutych do łóżka.

o posiłk w szkole bym się nie martwił
https://www.sfd.pl/[ART]_CO_JEŚĆ_GDY_JESTEŚMY_W_SZKOLE/PRACY__strona_1_i_20-t525889.html

na siłownie też nie ma wstydu iść bo każdy od czegoś zaczynał. i tym brzuchem też bym sie nie przejmował. jak nabierzesz ze 20kg masy wted pomyślisz o kaloryferze. bo powem szczerze ważąc 55kg przy takim wzroście to jesteś juz na krawędzi choroby

----------------\
Szacunkowypoziom tkanki tłuszczowej : 20-25?
tutaj chybatrochę przesadziłeś wątpię abyś miał tak drobną budowę
----------------

jeśli zaczniesz układać dietę na początku proponowałbym ci dietę nisko węglowodanową, twój metaboizm jest bardzo spowolniony więc jeśli od razu wskoczyłbyś na dietę zbilansowaną z dużą ilością ww szybo skończyłoby się to otłuszczeniem

białka daj 2g/ kg

tłuszczy ok 100g,

ww reszta

do każdego posiłku warzywa.

zacznij od 1300-1400kcal i stopniowo dokładaj po 100-200/ tydzień aż dojdziesz do poziomu około 2000kcal.

I na prawdę wybierz się na siłownię bo na rowerze ani biegając w lesie mięśni nie zbudujesz



Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2010-05-07 15:48:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 542
dzieki za odpowiedz, postaram sie wprowadzic to w zycie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 542
Sory ze podbijam temat, ale jeszcze mam pytanie takie. Powiedziałeś by ustalić te finalną diete ok. 200kcal z czego 100g tluszcze, 2g/kg białko i reszte ww.
Ale to ma być dieta niskoweglowodanowa. A jak to obliczyłem to wyszło mi takie cos:
110g B
100g T
165g WW
Liczyłem to z założenia 1g-4kcal dla białka i ww oraz 1g-9kcal dla tluszczy. Jakos srednio to mi wyglada na diete niskoweglowadonowa. Bo to 33% wegli, 22% bialka i 45% tluszczy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WASA

Następny temat

Zrzucić z 8-10kg

WHEY premium