SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do pumy, krzycha i apokalipsy <plan do oceny>

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1752
Pakerconan

Wielkie dzieki nie umiałem sie doszukaać tego linku ;]

Puma

Byłbym wdzieczny gdybyś ustosunkowal sie do tego co napisalem w poprzednim poscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6980
sog dla pumy za cierpliwość, jakieś wyrazy szacunku, bonusy i nagrody powinieneś dostać..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Dzieki PakerConan


"Może moj kolega robić te obiegówke w stylu ACT zamiast tego fbw an zapoznanie sie cwiczeniami? "

Na sam poczatek, na pierwsze dziendobry ->ACT ok.

Co ewentualnie z innymi rodzajami splitów każda paria 2x w tygodniu? np push/pull? Chodzi o to że przekonałem pare osób z roku na ćwiczenia na silce i teraz jakichs planów dla nich po necie szukam Z tym że ich interesuje tylko ogromna masa (nie uprawiaja sw itd i nie wiem czy split 2 x w tgodniu nadaje sie ogolnie dal wszystkich poczatkujacych czy lepiej dluzej fbw jechac i odrazu potem split klasyk. co myślisz puma?

partia 2 * tydzien, oprocz partia 2*dzien to najbardziej agresywne masowe programy. Jako ze poczatkujacy to partia 2*dzien odpada.


W dziale dla początkujacych ktos mi kiedys doradzil zeby jechac na fbw 1,5 - 2 lata i dopiero an split wskakiwac bo nie nadaja sie splity z dzialu dla zawansowanych dla początkujacych. Co myślisz? może zaproponiowalbyś jakiś rozklad np splitu kazda partia raz w tygodniu dla osoby mniej doświadczonej? Gdzis widzailem ze pisales ze z malym stazem nie potrzeba specyficznych metod na pobudzenie miesnia do wzrostu wiec wystarczy trening 3 razy w tygodniu. Czyli najlepszy bylby split np pon, sr, pt: klata+tric, plecy+bic, nogi+barki?

ACT * 3 miesiace -> FBW *3 miesiace -> PARTIA 2 * tydzien * 3 miesiace. Oczywiscie w trakcie regenki itd. Wtedy pomysl o klasycznym splicie. Ale tu tez bedziesz jechal po roznych trybach.

Edit: do sprzetu do domu dokupie ekspandery i bede robic tak jak niektorzy w eksperymenicie klatowym, tylko nie wiem czy lepiej z gumami czy spreżynami? Jakie wedlug ciebie ekspandery sa lepsze? bo zauwazylem ze sprezynowe sa drozsze wiec teoretycznie poinny byc lepsze?

Teoretycznie kazde sa dobre. W praktycye wiekszosc gumowych jakie widzialem, maja duzo slabsze zaczepy [wtrzaski]. Personalnie balbym sie tym cwiczyc bo lubie swoja twarz BEZ PREGOW.

Kolejna rzec to face pull. jakie inne cwiczenie na tylne aktony barkow mozna wykonywwac zamiast tego face pulla? chodzi mi o to ze po wakacjach nie bede cwiczyc na silce tylko w domu a ze wzgledu na duzy koszt całego osprzetu bede musial zrezygnowac z wyciagu n pewien czas. no chyba ze moglby robic je z ekspanderami?

Lezaz brzuchem na lawce plaskiej wioslowanie sztangi/ sztangielek z lokciami ruszajaycmi sie tylko na boki. Dalem pare razy dokladny opis na forum.
Tak samo poszukaj wymachow w opadzie tulowia.
I powyzsze w wersji " power" czyli lokcie ugiete 90 stopni caly czas.

Jeszcze co do jednego z cwiczen w moim planie miawnowicie to: "3a. Wioslowanie sztangielek lezac przodem na lawce 3 ". czy to nie jest bardziej an tylne aktony barkow niz na plecy?

A potrafisz cwiczyc tyl barkow bez plecow , lub plecy bez barkow ?


Pozdrawiam!

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1752
No puma rządzisz

Wielkie dzieki za pomoc ale z pewnoscia pare osob skorzysta z tego co pisales w tym temacie. Powinienes dostac jakas nagrode zakupy w sklepie sfd albo cos takiego

Ostatnie pytanie: te fbw to takie żeby robić wszystkie partie tzn łącznie z bicepsem i tricepsem czy raczej jakies skrócone programy np 5x5 albo "starting strength" marka ripetoe (nie wiem jak sie pisze;p)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Po ACT moze robic Ripetoe z bonusami [czyli tricep i bicem, tak jak Mark opisuje dodatkowo]. Niech sie trzyma okresu ktory podalem [a nie lato-godzin jak radzi Mark] i przejdzie krok dalej w strone treningu kulturystycznego.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1752
ok jeszcze jedno

zauważyłem ze w planach które układasz w cwiczeniach na tri jako pierwsze dajesz jakies najcięższe np docisk itd. zauważyłem także że zalecasz tylko 1/3 ruchu, tzn końcówke. dlaczego? pytam z ciekawosci. nie jest tak że: pełen ruch = lepsza wydajność?

Prosilbym żebys mi wyjasnil bo to mi sie przyda w przyszlosci;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1752
jeszcze jedno

pisales ze partia 2 razy w tygodniu i partia 2 razy dziennie to dobre plany masowe. czyli ze standardowe splity partia raz w tygodniu sa gorsze? bo moze zrezygnuje z tego planu i zaczne cwiczyc partia 2 razy tydzien?

w jednym z postów napisales cos takiego: "Ale jak naprawde masz perspektywe wolnych 4 tygodniu przynajmniej, to nie baw sie w drobne tylko sieknij 4-5 dniowy podwojnie dzielony. Przy dobrym podowjnie dzielonym, kazdy pojedynczy to marnowanie czasu."

w innym: "And1Player - przemyslany trening podwojnie dzielony bije na glowe kazdy super idealny plan pojedynczo dzielony. To prawda oczywista i kazdy ktory probowal o tym wie. Mozesz robic i mase ogolna i mase detaliczna -> slowem -> Mekka kulturystow."

Zainsirowalo mnie jak radziles temu uzytkownikowi https://www.sfd.pl/Co_teraz__-_prosze_o_pomoc_poważne_osoby_tupu_puma,mawashi,apokalipsa,dudek_itd-t491687.html

i nie zauwazylem tam wogole miejsca dla splitu partia raz w tygodniu;p chodzi mi o to ze jezeli te inne plany bylyby skuteczniejsze to po co bawic sie z czyms co jest gorsze;p

i najważniejsze: na czym polega ten trenning partia 2 razy dziennie? pierwszy raz slysze o takiej metodzie;p tzn cos w stylu 1 trening rano a potem wieczorem jeszcze jeden? napisz coś o tym albo daj link do jakiego ś opracowania

pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki

Zmieniony przez - Sylwekkce w dniu 2009-04-20 01:27:29

Zmieniony przez - Sylwekkce w dniu 2009-04-20 01:29:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1752
Puma szukalem i nic nie znalazlem. za każdym razem jak wpisze w wyszukiwarce split podwójnie dzieloony albo coś w tym stylu to wyskakuja plany split partia 2 razy an tydzien a wiec co innego. pozatym zależy mi na twojej opini w tej sprawie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy planik ;)

Następny temat

Plan treningowy na rzeźbe

WHEY premium